DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA

DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA


Zjazd młodzieży gimnazjalnej i promocja ŚDM w Licheniu

2015-10-01

„Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” Mt 5, 7 - Pod takim hasłem 30 września 2015 roku została zorganizowana diecezjalna pielgrzymka młodzieży gimnazjalnej do Sanktuarium Matki Bożej w Licheniu Starym. Wpisuje się ona w ostatni rok przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie oraz w hasło roku duszpasterskiego „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.


Forum Ewangelizacyjne „Nowi ewangelizatorzy na nowe czasy!” (zaproszenie)

2015-10-01

Pod przewodnictwem Księdza Biskupa Wiesława Alojzego Meringa powstała inicjatywa na rzecz ewangelizacji naszej Diecezji. Skupia ona księży proboszczów i wikariuszy, moderatorów ruchów i stowarzyszeń aktywnych na poziomie diecezjalnym, wykładowców uniwersyteckich, młodzież, małżeństwa, osoby konsekrowane oraz samotne.


Trzeźwienie przez kulturę w kościele św. Wojciecha w Koninie

2015-09-28

W minioną niedzielę, 27 września, w kościele św. Wojciecha w Koninie sprawowana była msza św. w intencji Trzeźwości Narodu i w Rodzinach. Eucharystii przewodniczył diecezjalny duszpasterz trzeźwości ks. Paweł Śmigiel. Tradycyjnie, po mszy św., odbył się koncert zaproszonych artystów.


Koło: 110-lecie Chóru Farnego Lutnia

2015-09-27

27 września zakończyły się obchody jubileuszu Chóru Farnego „Lutnia” im. Stanisława Moniuszki w Kole, którego członkowie i sympatycy w tym roku świętują 110. rocznicę powstania zespołu. Zostały one zaplanowane na dwa dni. Z tej okazji zorganizowane zostały wydarzenia zarówno o charakterze religijnym, jak i jubileuszowy koncert w domu kultury.


Włocławek: kolejne spotkanie Diecezjalnego Centrum ŚDM

2015-09-27

W sobotę 26 września br. w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku odbyło się spotkanie Diecezjalnego Centrum ŚDM, podczas którego omówione zostały obecne i planowane działania w ramach przygotowań diecezji włocławskiej do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Oprócz członków Centrum obecny był także ksiądz Rafał Buzała z Komitetu Organizacyjnego ŚDM w Krakowie, odpowiedzialny za sekcję wolontariatu. Spotkanie Diecezjalnego Centrum odbywało się podczas trwania szkolenia wolontariuszy.


______ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY______

______________FACEBOOK______________

______________FACEBOOK______________
 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011  CMS   Odwiedzin: 7435567 -GOŚCI ONLINE: 40

projektowanie stron www