Obchody „HOLY WINS – SWIĘTY ZWYCIĘŻA” w szkole im. Długosza we Włocławku

2014-10-28

Dzień 1 listopada przypomina prawdę o powszechnym powołaniu do świętości. Każdy z wierzących, niezależnie od konkretnej drogi życia: powołania do małżeństwa, do kapłaństwa, zakonu, do życia w samotności - jest powołany do świętości. W tym dniu od kilku lat w naszym kraju, w rodzinach, instytucjach i placówkach oświatowych, coraz bardziej rozpowszechnia się zwyczaj obchodzenia Halloween. Dlatego uczniowie Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku postanowili wyjść z inicjatywą będącą chrześcijańską alternatywą dla tego zwyczaju.

"Tryptyk zaduszkowy" - jedyny taki w Polsce (zapowiedź)

2014-10-27

Przed nami listopad, miesiąc w którym, siedem lat temu wszystko się zaczęło! Wspólnota parafii św. Wojciecha w Koninie i tygodnik „ Adalbertus” pragną bowiem pochwalić się, już po raz siódmy, przedsięwzięciem artystycznym Tryptyk Zaduszkowy „ Nie wszystek umrę…”, który w tym roku przypada w dniach 7 – 9 listopada 2014 roku.

Koło: W oczekiwaniu na ŚDM 2016

2014-10-25

W piątkowy wieczór 24 października w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Kole odbyło się pierwsze spotkanie młodych przygotowujących się do Światowych Dni Młodzieży. Spotkanie, które rozpoczęło się o godzinie 19.00, poprowadził ks. Przemysław Pilarski – diecezjalny duszpasterz młodzieży, który przedstawił w krótkiej prezentacji multimedialnej, czym są Światowe Dni Młodzieży i jaki mają cel.

Odolion: ks. bp Wiesław Mering zamknął diecezjalne obchody dziękczynienia za kanonizację Jana Pawła II

2014-10-24

W pierwsze liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, w środę 22 października, czyli w rocznicę inauguracji pontyfikatu papieża Polaka, w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Odolionie (dekanat nieszawski) miały miejsce obchody zakończenia dziękczynienia Bogu diecezji włocławskiej za dar kanonizacji Jana Pawła II i wynikające z niej dobro dla Kościoła i naszej Ojczyzny. Tego dnia rozpoczęło się nawiedzenie rodzin parafii przez Maryję w Jej fatimskiej figurze.

Wojewódzki Konkurs Recytatorski „O księdzu Jerzym wierszem” w parafii MB Fatimskiej we Włocławku

2014-10-22

We wtorek 21 października 2014 r. w Sanktuarium Męczeństwa Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki odbył się Wojewódzki Konkurs Recytatorski „O księdzu Jerzym wierszem”. Celem konkursu było upamiętnienie 30. rocznicy śmierci Patrona „Solidarności” oraz włączenie się w obchody Roku Ludzi Wolności.

______ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY______

______________FACEBOOK______________