Jutro kolejne spotkanie diecezjalnego zespołu ds. organizacji Światowych Dni Młodzieży w diecezji włocławskiej

2015-02-27

W sobotę 28 lutego w Tuliszkowie odbędzie się kolejne spotkanie Diecezjalnego Centrum ŚDM 2016 w diecezji włocławskiej. Przyjęcie programu „dni w diecezji”, dyskusja nad sprawą wolontariatu na ŚDM w diecezji włocławskiej, akcją „Bilet dla Brata” i logistycznymi przygotowaniami do wydarzeń w 2016 roku, a także omówienie obchodów tegorocznego święta młodych w Niedzielę Palmową, to główne tematy spotkania tego gremium.

Bp Wiesław Mering spotkał się z Andrzejem Dudą - kandydatem na urząd Prezydenta RP

2015-02-25

W dniu 21 lutego br., w sobotę, w Domu Biskupów Włocławskich nastąpiło spotkanie pana posła Andrzeja Dudy – kandydata na Urząd Prezydenta RP z Księdzem Biskupem Wiesławem Alojzym Meringiem – Biskupem Diecezji Włocławskiej. Poniżej publikujemy komunikat wydany po spotkaniu.

Powstała strona internetowa ŚDM2016 – Diecezja Włocławska

2015-02-24

W ostatnich dniach swoje funkcjonowanie w wirtualnym świecie rozpoczęła strona internetowa Światowych Dni Młodzieży dla diecezji włocławskiej, którą można znaleźć pod adresem: www.sdmwloclawek.pl. Powstanie takiej witryny związane jest przede wszystkim z tym, co wydarzy się w Krakowie w 2016 r., a także na ukazaniu młodym ludziom z Polski i świata co do zaoferowania ma dla nich diecezja, z której pochodzą m.in. św. Faustyna i św. Maksymilian Maria Kolbe.

„Barwy Miłości” Jerzego Zelnika w św. Wojciechu

2015-02-23

Tradycyjnie, w ostatnią niedzielę miesiąca, 22 lutego, a jednocześnie w I Niedzielę Wielkiego Postu, w kościele św. Wojciecha w Koninie sprawowana była Msza św. w intencji trzeźwości Narodu i w rodzinach. Eucharystia, której przewodniczył Diecezjalny Duszpasterz Trzeźwości ks. Paweł Śmigiel poprzedziła wieczór poetycki i spotkanie ze znakomitym artystą Jerzym Zelnikiem.

Rekolekcje powołaniowe dla maturzystów we włocławskim seminarium

2015-02-23

Tegoroczne rekolekcje dla młodzieży męskiej przebiegały pod hasłem „Ja jestem Drogą, Prawdą i Życiem” (J 14,6). Uczestnicy z całej diecezji w liczbie prawie osiemdziesięciu osób, mogli kolejny raz wziąć udział w tych szczególnych dniach poświęconych rozeznawaniu drogi swojego powołania. Celem rekolekcji jest bowiem rozeznanie działania woli Bożej w życiu człowieka, a nie jak by się mogło wydawać jedynie nabór kandydatów do seminarium. Po raz ósmy młodzi ze szkół ponadgimnazjalnych, mieli niepowtarzalną możliwość zadania Panu Bogu fundamentalnych dla ich wiary i przyszłości pytań.

______ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY______

______________FACEBOOK______________