Komunikat Biskupa Włocławskiego w sprawie beatyfikacji Sługi Bożego bpa Alvaro del Portillo

2014-08-23

Biskup Włocławski Wiesław Mering wystosował komunikat do diecezjan w sprawie ws. beatyfikacji Sługi Bożego bpa Alvaro del Portillo. Komunikat zostanie odczytany w niedzielę 24 sierpnia w kościołach diecezji włocławskiej podczas wszystkich Mszy św.
Poniżej treść ww. komunikatu.

404 Piesza Pielgrzymka Sieradzka wyruszyła na Jasną Górę

2014-08-22

Już po raz 404 wyruszyła Piesza Pielgrzymka Sieradzka na Jasną Górę. O godzinie 6:30 w prastarej Kolegiacie Sieradzkiej pielgrzymi uczestniczyli we Mszy Świętej na rozpoczęcie pielgrzymki, której przewodniczył Ks. Prał. Marian Bronikowski, wikariusz biskupi. Koncelebrowali Ks. Jarosław Szpolorowski, kierownik pielgrzymki księża, którzy wyruszyli w pątniczy szlak oraz kapłani, którzy licznie zgromadzili się, aby pobłogosławić wszystkich wyruszających do Domu Matki.

II Pielgrzymka Rowerowa Diecezji Włocławskiej na Jasną Górę

2014-08-22

Dziś 22 sierpnia 2014 roku o godz. 10.00 wyruszyła z Parafii św. Barbary w Turku na szlak pielgrzymi 2 Diecezjalna Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę. Kierownikiem pielgrzymki jest ks. Dawid Drapała, wikariusz parafii św. Barbary w Turku. Wszystkich uczestników, których łączy miłość do Matki Bożej i pasja pielgrzymowania rowerami są 42 osoby.

Piesza pielgrzymka ze Zduńskiej Woli wyruszyła na Jasną Górę

2014-08-22

Już po raz XXIV tradycyjnie we Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej, wyruszyła Piesza Pielgrzymka ze Zduńskiej Woli na Jasna Górę. O godz. 7.00 w Bazylice Mniejszej Wniebowzięcia NMP sprawowana była Eucharystia, której przewodniczył ks. prał. Dariusz Kaliński – proboszcz i kustosz Bazyliki, kazanie wygłosił ks. kan. Janusz Gozdalik – proboszcz parafii św. Anny w Korczewie. Kaznodzieja mówił o wyjściu z codzienności, aby przyjrzeć się swojemu życiu.

Transmisja w TV Polonia ze Świnic Warckich (zapowiedź)

2014-08-21

W niedzielę 24 sierpnia o godz. 13 TV Polonia przeprowadzi transmisję Mszy św. z Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny Kowalskiej w Świnicach Warckich. Mszy św. przewodniczyć będzie ks. prał. Artur Niemira, kanclerz Kurii Diecezjalnej we Włocławku. Okazją do przeprowadzenia transmisji będzie kolejna rocznica urodzin św. Faustyny.

______ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY______

______________FACEBOOK______________