Koncert Pieśni Maryjnych w parafii św. Stanisława we Włocławku

2017-10-16

Dnia 15 października w kościele św. Stanisława BM we Włocławku odbył się Koncert Pieśni Maryjnych zatytułowany „Totus Tuus”. Inicjatorem wydarzenia był ksiądz biskup Wiesław Mering, który objął nad nim honorowy patronat. Organizacją przedsięwzięcia zajął się ksiądz prałat Sławomir Deręgowski. Pytany o ideę imprezy, wskazał na chęć oddania szczególnej czci Maryi w miesiącu Jej poświęconym.

Turek: parafia Matki Bożej Fatimskiej zakończył obchody stulecia fatimskich objawień

2017-10-14

Papież Franciszek ogłosił rok 2017 rokiem fatimskim z racji 100. rocznicy objawień Maryi w Fatimie. Szczególnie uroczyście obchodzono ten rok w parafii w Turku-Obrzębinie, gdzie patronką parafii jest Matka Boża Fatimska. Na ich zakończenie, 13 października br. uroczystej Eucharystii przewodniczył wikariusz generalny diecezji ks. prał. Wojciech Frątczak.

Kłodawa: figura Matki Bożej Fatimskiej przyozdobiona koroną

2017-10-14

13 października br. w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Kłodawie, na zakończenie obchodów fatimskich, odbyła się uroczystość koronacji figury Matki Bożej Fatimskiej. Przepiękną koronę ufundowały kobiety z parafii, a sam pomysł zainicjowały i akcję zbiórki pieniędzy przeprowadziły członkinie Żywego Różańca. Doniosły akt koronacji miał miejsce podczas Mszy świętej, której przewodniczył ks. infułat Krzysztof Konecki.

Bp Mering do kleryków: Bóg nie wybiera uzdolnionych, ale wybranych uzdalnia

2017-10-12

12 października br. w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku odbyła się inauguracja kolejnego roku akademickiego. W słowie do alumnów i profesorów uczelni powstałej w 1569 r. Biskup Włocławski podkreślił, że prawdziwym fundamentem seminaryjnej formacji jest praca nad sercem, nad osobistą relacją z Chrystusem.

Ks. prałat Sławomir Deręgowski wikariuszem biskupim rejonu włocławskiego

2017-10-12

Biskup Włocławski Wiesław Mering mianował wikariusza biskupiego rejonu włocławskiego. Został nim ks. prał. Sławomir Deręgowski. Swoją decyzję ogłosił dziś w katedrze włocławskiej na zakończenie Mszy św. z racji inauguracji nowego roku akademickiego. Funkcja ta postawała nieobsadzona od 2012 roku, czyli od przejścia na emeryturę poprzedniego wikariusza biskupiego, którym był ks. prał. Stanisław Waszczyński.

______________FACEBOOK______________