XVIII Dzień Judaizmu w Sieradzu – „Sieradzki Tryptyk Męczeństwa”

2015-01-21

Po raz siódmy z inicjatywy ks. prał. Mariana Bronikowskiego, wikariusza biskupiego na rejon sieradzki oraz proboszcza parafii Wszystkich Świętych w Sieradzu, odbywały się główne uroczystości diecezjalne związane z obchodami XVIII Dnia Judaizmu. Gospodarzem uroczystości był biskup włocławski Wiesław Mering, a wziął w niej udział główny rabin Polski Michael Schudrich. Tegorocznemu wydarzeniu nadano tytuł „Sieradzki Tryptyk Męczeństwa”, w nawiązaniu do trzech tragicznych dat z historii miasta, w których przeplata się historia mieszkających w nim chrześcijan i Żydów.

„Szkoła Dialogu” z Dobrej

2015-01-20

Dzień Judaizmu ustanowiony przez Episkopat Polski w roku 1997 ma na celu wywołać refleksje na temat relacji łączących obydwie religie i doprowadzić do dialogu między chrześcijanami a Żydami. Także uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z parafii Narodzenia NMP w Dobrej od lat usiłują przybliżyć lokalnej społeczności historię miasta oraz Gminy. Przed wybuchem II wojny światowej miasto Dobra było wielokulturowe.

Konkurs wiedzy religijnej dla gimnazjalistów pod znakiem ŚDM

2015-01-17

15 stycznia bieżącego roku, pod hasłem „Nie lękajcie się wyzwań jakie stawia przed wami świat” – Jan Paweł II do Młodzieży, rozpoczął się etap szkolny VIII Edycji Konkursu Wiedzy Religijnej Diecezji Włocławskiej dla uczniów szkół gimnazjalnych, którego organizatorem jest Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej Włocławskiej.

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan w Diecezji Włocławskiej (program)

2015-01-17

W dniach od 18 do 25 stycznia w Kościele trwać będzie Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który przebiegać będzie pod hasłem: „Jezus rzekł do Samarytanki: Daj mi pić!” (J 4,7). W Diecezji Włocławskiej, jak co roku, przygotowany został bogaty program obchodów.

Bp Mering na jubileusz "Przewodnika Katolickiego"

2015-01-16

„Życzę z okazji tego Jubileuszu, by Tygodnik mógł wypełniać swoją misję bez przeszkód, w pełnej wierności nauczaniu Kościoła” – napisał biskup włocławski Wiesław Mering w liście gratulacyjnym z okazji 120-lecia „Przewodnika Katolickiego” do redaktora naczelnego tygodnika ks. Mirosława Tykfera.

______ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY______

______________FACEBOOK______________