Bp Mering na Wielki Post: żałującemu za grzechy Bóg miłosierdzia nie skąpi

2016-02-13

Refleksja nad znaczącymi wydarzeniami duszpasterskimi w Kościele w Polsce znalazła się w liście pasterskim ks. bp. Wiesława Meringa na Wielki Post. „Pełni nadziei płynącej z prawdy o Bożym Miłosierdziu, świadomi zobowiązań płynących z chrztu, pragnący być wiernymi Sługami Pana, także w pracy dla Ojczyzny; przygotowujący na naszej ziemi gościnę dla setek tysięcy młodych świata – wykorzystajmy szansę, jaką Wielki Post przed nami stawia!” – napisał w swoim słowie Biskup Włocławski. List zostanie odczytany w kościołach diecezji w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, 14 lutego br.

Biskup Włocławski w ramach Światowego Dnia Chorego odwiedził mieszkańców DPS w Nowej Wsi

2016-02-12

Tegoroczny Światowy Dzień Chorego ks. bp Wiesław Mering spędził wśród mieszkańców i pracowników Domu Pomocy Społecznej w Nowej Wsi (parafia Wielgie).

XXIV Światowy Dzień Chorego w Kole

2016-02-12

11 lutego w kościele farnym Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole odbyły się rejonowe obchody XXIV Światowego Dnia Chorego w diecezji włocławskiej. Uroczystej Mszy św. z obrzędem namaszczenia chorych przewodniczył ks. bp Stanisław Gębicki.

Środa Popielcowa we włocławskiej katedrze

2016-02-10

10 lutego w Środę Popielcową uroczystej Mszy świętej w Bazylice Katedralnej we Włocławku przewodniczył ks. bp Wiesław Mering. W koncelebrze wzięli udział profesorowie i moderatorzy Wyższego Seminarium Duchownego oraz Kapituła Katedralna. Biskup Włocławski poświęcił popiół, którym następnie zostały posypane głowy wiernych na znak wejścia na drogę pokuty i nawrócenia.

Rozpoczęła się rejestracja grup z diecezji na wyjazd do Krakowa na ŚDM 2016

2016-02-08

Przygotowania do ŚDM Kraków 2016 to nie tylko rejestracja i przyjęcie grup z zagranicy, chcących wziąć udział w diecezji włocławskiej w „Dniach w Diecezji”, ale także organizowanie i rejestracja grup diecezjalnych na wyjazd do Krakowa. Na chwilę obecną rejestrację rozpoczęło 8 grup diecezjalnych.

______ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY______

______________FACEBOOK______________