Ciechocinek: odsłonięcie pomnika „Żołnierzy Wyklętych”

2015-06-30

Z inicjatywy ks. prałata Grzegorza Karolaka i Rycerzy Kolumba z Ciechocinka powstał przed kościołem parafialnym pomnik „W Hołdzie Żołnierzom Wyklętym”. Został on odsłonięty i poświęcony przez biskupa włocławskiego Wiesława Meringa w odpust parafialny Świętych Apostołów Piotra i Pawła – 29 czerwca 2015 r., po Mszy Świętej o godzinie 16, której przewodniczył i homilię wygłosił Pasterz Diecezji.

Piesza Pielgrzymka Diecezji Włocławskiej w roku 2015 - „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”

2015-06-30

Rozpoczęły się wakacje, czas urlopów i letniego wypoczynku, często na łonie natury. Jeziora, morze, góry, to miejsca, gdzie możemy spotkać drugiego człowieka i Pana Boga w pięknie stworzenia. Wakacje, to czas wielu propozycji, a nie zawsze wybieramy to, co przynosi korzyść naszemu życiu duchowemu. Dlatego zapraszam wszystkich chętnych i tych jeszcze niezdecydowanych, na pieszą pielgrzymkę diecezji włocławskiej na Jasną Górę.

Spotkanie Diecezjalnego Centrum ŚDM w Bytoniu

2015-06-28

Dla jedynych był to zwykły, szary sobotni dzień, ale nie dla członków Diecezjalnego Centrum Światowych Dni Młodzieży naszej Diecezji, którzy spotkali się 27 czerwca br. o godz. 10:00 w domu rekolekcyjnym przy parafii pw. św. Stanisława BM w Bytoniu. Spotkanie rozpoczęła wspólna modlitwa, którą poprowadził gospodarz miejsca i proboszcz parafii w Bytoniu – ks. Jacek Makowski.

Sieradz: Sprawozdanie z konkursu „Wakacje ze Świętymi” - inicjatywa przed ŚDM

2015-06-25

Do udziału w konkursie zadeklarowało się 260 osób, ostatecznie wpłynęło 191 prac. Konkurs przeprowadzony był w trzech kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa, gimnazjum i szkoła ponadgimnazjalna. Uczniowie mogli wybrać jedną z trzech wskazanych form: list, opowiadanie lub wiersz. Najwięcej uczniów wybrało formę listu - 76, na wiersz zdecydowało się 63 uczestników, z kolei opowiadań dostarczono 52. Zdecydowanie najwięcej prac wpłynęło ze szkoły podstawowej: 36 wierszy, tyle samo opowiadań i 49 listów. Gimnazjaliści dostarczyli ogółem 53 prace, w tym 23 wiersze, 20 listów i 10 opowiadań. Najmniej prac wpłynęło ze szkół ponadgimnazjalnych - było ich zaledwie 17, w tym 7 listów, 6 opowiadań i 4 wiersze.

Imieniny Pasterza Diecezji

2015-06-23

We wtorek 23 czerwca w Bazylice Katedralnej we Włocławku była sprawowana uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Pasterza Diecezji ks. bp. Wiesława Alojzego Meringa. Uroczystość miała podwójny charakter: zakończenie roku akademickiego 2014/2015 oraz imieniny Biskupa Diecezjalnego z racji wspomnienia 21 czerwca św. Alojzego Gonzagi, patrona Biskupa Diecezji.

______ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY______

______________FACEBOOK______________