Bp Mering do nowo wyświęconych diakonów: bądźcie światłem świata

2016-05-29

Dnia 29 maja br. o godz. 16:00 w Bazylice Katedralnej we Włocławku ks. bp Wiesław Mering udzielił święceń diakonatu dziewięciu alumnom włocławskiego Wyższego Seminarium Duchownego. Uroczystość święceń zgromadziła wokół ołtarza wiernych, rodziny nowo ustanowionych diakonów, siostry zakonne, profesorów i moderatorów WSD, księży proboszczów. Kandydaci do przyjęcia świeceń odprawili tygodniowe rekolekcje wymagane przez prawo kanoniczne, pod kierunkiem ks. Przemysława Warmińskiego – ojca duchownego WSD.

Koło: Koncert Uwielbienia

2016-05-27

Już po raz drugi w Kole, na placu pomiędzy ulicami Prusa i Niezłomnych, stanęła w Boże Ciało scena. Podobnie jak przed rokiem w tym dniu odbył się wieczorem Koncert Uwielbienia. Przygotowały go wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym: „Bartymeusz” i „Góra Syjon” z Koła oraz „Getsemani” z Grzegorzewa, a uczestnikami byli mieszkańcy miasta i goście z okolicznych miejscowości. Wspólnym celem było publiczne oddanie chwały Bogu poprzez modlitwę, słowo, ruch i śpiew. Pragnieniem wszystkich było - by Jezus dotykał ludzkich serc swoim miłosierdziem.

Bp Mering: z wiary w obecność Jezusa w Najświętszym Sakramencie pochodzą piękne kwietne dywany

2016-05-27

„Nic nie wytłumaczy tego układania kwietnych dywanów, tego trudu podejmowanego przez ludzi, jak tylko miłość obecna w ich sercu. To miłość mobilizuje ludzi do działania, do poświęcenia” – mówił podczas homilii w Uroczystość Bożego Ciała w Spycimierzu ks. bp Wiesław Mering. W parafii słynącej z najstarszej w Polsce tradycji układania kwietnych dywanów Biskup Włocławski przewodniczył Mszy świętej, wygłosił homilię i poprowadził procesję eucharystyczną do czterech ołtarzy idąc drogą usłaną kwietnymi kobiercami.

Bp Mering: Chrystus największą wartością, jakiej dziś potrzeba Polsce

2016-05-26

Dnia 26 maja br. uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa zgromadziła we włocławskiej Bazylice Katedralnej wiernych miasta i okolic, siostry zakonne, członków Kapituły Katedralnej, moderatorów i profesorów Wyższego Seminarium Duchownego. Pod przewodnictwem Pasterza Kościoła Włocławskiego ks. bp. Wiesława Meringa sprawowana była Najświętsza Ofiara, po której ulicami miasta przeszła procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Na jej zakończenie Pasterz Diecezji ponowił „Akt zawierzenia Matce Bożej z okazji 1050 rocznicy chrztu Polski”.

Spycimierz słynący z kwietnych dywanów zaprasza na Boże Ciało

2016-05-25

Tegorocznej Mszy św. z racji uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (26 maja) w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Spycimierzu będzie przewodniczył i procesję poprowadzi biskup włocławski Wiesław Mering. W parafii słynącej z najstarszej w Polsce tradycji układania pięknych dywanów kwiatowych na Boże Ciało Msza św. z procesją rozpocznie się o godz. 17.

______ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY______

______________FACEBOOK______________