Diecezjalne obchody Dnia Świętości Życia

2015-03-26

25 marca 2015 roku, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, odbyły się diecezjalne obchody związane z Dniem Świętości Życia i z XI Narodowym Dniem Życia, pod hasłem zaczerpniętym z X księgi Pana Tadeusza: „Wielką siłę ma ślubna obrączka”. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem po raz kolejny przyjęli: Biskup Włocławski Wiesław Mering oraz Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki.

Niedziela Palmowa - diecezjalne obchody Światowego Dnia Młodzieży (zapowiedź)

2015-03-26

Zbliża się Niedziela Palmowa, obchodzona na szczeblu diecezjalnym jako XXX Światowy Dzień Młodzieży, przygotowujący młodzież do spotkania w roku przyszłym z Ojcem Świętym w Krakowie. Diecezjalne obchody Niedzieli Palmowej, jako dnia młodzieży, w tym roku odbędą się 29 marca w Koninie, w par. św. Maksymiliana.

Abp Peta prosi o kapłana do Kazachstanu

2015-03-23

„Gdyby znalazł się jakiś chętny gorliwy kapłan, to chętnie go przyjmiemy (choćby na trzy lata); kapłani często się zmieniają, potrzeby są więc wielkie!” – napisał metropolita Astany w Kazachstanie abp Tomasz Peta w liście skierowanym do biskupa włocławskiego Wiesława Meringa.

Licealista z Konina laureatem ogólnopolskiego konkursu o bł. ks. Jerzym Popiełuszce

2015-03-22

22 marca 2015 r. Telewizja Polska wyemitowała magazyn „Ziarno” przygotowany przez Redakcję Programów Katolickich. Cały program poświęcony był bł. ks. Jerzemu Popiełuszce. Podczas programu odbyło się wręczenie nagród laureatom Ogólnopolskiego Konkursu „Napisz Błogosławionemu Księdzu Jerzemu Popiełuszce jak dzisiaj zło dobrem zwyciężasz”. III miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zajął uczeń III Liceum Ogólnokształcącego im C. K. Norwida w Koninie Jakub Telman.

Bp Mering ponowił zawierzenie diecezji włocławskiej św. Józefowi

2015-03-19

W środę 18 marca br., w wigilię uroczystości św. Józefa, w Bazylice Katedralnej we Włocławku została odprawiona uroczysta Msza Święta z Nieszporami pod przewodnictwem biskupa włocławskiego Wiesława Meringa. Jak w słowie wstępnym wyjaśnił Pasterz Diecezji, okolicznością do tak uroczystej liturgii jest, oprócz uczczenia Patrona Diecezji, przypadająca w tym roku 70. rocznica wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau i poświęcenie figury św. Józefa ufundowanej przez Prześwietną Kapitułę Włocławskiej Bazyliki Katedralnej.

______ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY______

______________FACEBOOK______________