Biskup Włocławski do redaktora naczelnego „Przeglądu Konińskiego” w sprawie in vitro

2015-08-01

Poniższy tekst autorstwa ks. bp. Wiesława Alojzego Meringa, ordynariusza włocławskiego, został wysłany do redaktora naczelnego „Przeglądu Konińskiego”, lokalnego tygodnika Konina, z propozycją publikacji. Ponieważ nie został zamieszczony na łamach „Przeglądu Konińskiego” – podajemy go do publicznej wiadomości.

Msza święta w intencji pielgrzymów i p. Prezydenta Andrzeja Dudy w katedrze włocławskiej (zaproszenie)

2015-08-01

W dniu 6 sierpnia, w święto Przemienienia Pańskiego, z Bazyliki Katedralnej we Włocławku, wyruszy jak zawsze Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.
W tym roku nasza droga do Matki Najświętszej ma wyjątkowy charakter: jest przecież modlitwą–pielgrzymką przed Światowymi Dniami Młodzieży: już niecały rok dzieli nas od tak oczekiwanego i starannie przygotowywanego wydarzenia.

Uroczystość poświęcenia nowej części Sanktuarium w Świnicach Warckich (zaproszenie)

2015-07-29

23 sierpnia 2015 roku odbędzie się uroczystość poświęcenia nowej części Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Siostry Faustyny Kowalskiej w Świnicach Warckich. Uroczystego aktu poświęcenia dokona Jego Ekscelencja Biskup Wiesław Alojzy Mering Ordynariusz Diecezji Włocławskiej.

Piesza Pielgrzymka Diecezji Włocławskiej w roku 2015 - „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”

2015-07-29

Trwają wakacje, czas urlopów i letniego wypoczynku, często na łonie natury. Jeziora, morze, góry, to miejsca, gdzie możemy spotkać drugiego człowieka i Pana Boga w pięknie stworzenia. Wakacje, to czas wielu propozycji, a nie zawsze wybieramy to, co przynosi korzyść naszemu życiu duchowemu. Dlatego zapraszam wszystkich chętnych i tych jeszcze niezdecydowanych, na pieszą pielgrzymkę diecezji włocławskiej na Jasną Górę.

Przewodniczący KEP odpowiada na list Prezydenta ws. in vitro

2015-07-28

Opublikowano list przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego do Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego ws. in vitro. Jest to odpowiedź na list jaki Prezydent skierował do Przewodniczącego KEP.

______ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY______

______________FACEBOOK______________