ZAPRASZAMY NA ŚDM 2016

-----------------------------------

Do zobaczenia w Krakowie odc. 28

Oglądajcie, a potem na spacer marsz! Słonecznej niedzieli.

Opublikowany przez Do zobaczenia w Krakowie na 3 kwietnia 2016

________________________

Tulipany dla Jana Pawła II w Spycimierzu

2016-05-03

„Tu, w Spycimierzu, wspominamy dziś w szczególny sposób św. Jana Pawła II. 1 maja 2011 roku to dzień beatyfikacji naszego Papieża. Z tą datą związano wydarzenie po raz drugi organizowane w tej parafii – ‘Tulipany dla Jana Pawła II’. Tegoroczne święto nabrało międzynarodowego charakteru dzięki obecności gości z Włoch – ze stowarzyszenia Infioritalia” – powiedział ks. prał. Artur Niemira, kanclerz Kurii, który 1 maja br. przewodniczył uroczystej Mszy świętej. Tak jak w ubiegłym roku, parafianie przynieśli wyhodowane białe tulipany o nazwie Jan Paweł II. Od 1 do 3 maja można było oglądać kompozycje z tulipanów oraz przygotowany przez gości z Włoch wizerunek Matki Bożej utworzony z pyłków kwiatowych.

W Ciechocinku rozwija się kult św. Józefa

2016-05-01

1 maja Kościół zwyczajowo wspomina w liturgii św. Józefa Robotnika. Jest to doskonała okazja, by wrócić pamięcią do wydarzeń, które miały miejsce w parafii w Ciechocinku dnia 21 kwietnia 2016 r. Tego bowiem dnia ks. bp Wiesław Mering dokonał poświęcenia figury św. Józefa Wędrującego z Dzieciątkiem Jezus i swoim dekretem zezwolił na odprawianie stałej Nowenny ku czci św. Józefa w intencji „O uświęcenie rodzin i pokój na świecie”. Od wspomnianej uroczystości upłynęło już kilkanaście dni. Duszpasterze Ciechocinka zauważają, że na Mszy św. wotywnej ku czci św. Józefa sprawowanej w każdą sobotę o godz. 16.00, gromadzi się coraz większa liczba wiernych. Widać to także po ilości składanych próśb i podziękowań.

Radziejów: modlitewne spotkanie młodzieży dekanatu radziejowskiego

2016-04-30

Dnia 30 kwietnia br. w Klasztorze Ojców Franciszkanów w Radziejowie odbyło się kolejne skupienie modlitewne młodzieży przed Świętem Młodych w Krakowie. Rozpoczęło się ono Mszą św. koncelebrowaną, której przewodniczył ks. dr Sławomir Sobiech – dekanalny duszpasterz młodzieży dek. radziejowskiego.

II rocznica kanonizacji św. Jana Pawła II we włocławskiej katedrze

2016-04-28

27 kwietnia br., w drugą rocznicę kanonizacji Jana Pawła II, w Bazylice Katedralnej we Włocławku o godz. 19.00 została odprawiona Msza święta dziękczynna za świętego Papieża-Polaka, honorowego obywatela Miasta Włocławek.

Malanów: Eucharystia Młodych ŚDM Kraków 2016

2016-04-28

27 kwietnia br., w drugą rocznicę kanonizacji św. Jana Pawła II, w Malanowie została odprawiona uroczysta Msza święta w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Wokół ołtarza zgromadziła się młodzież z dekanatu tureckiego wraz ze swoimi duszpasterzami. Na zaproszenie ks. prał. Stanisława Płaszczyka liturgii przewodniczył diecezjalny koordynator ŚDM ks. prał. Artur Niemira. Po Mszy św. odbył się koncert ewangelizacyjny o. Łukasza Buksy OFM.

______ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY______

______________FACEBOOK______________