Rada Kapłańska Diecezji Włocławskiej podziękowała za obronę godności małżeństwa i rodziny

2015-09-04

„Rada Kapłańska Diecezji Włocławskiej dziękuje Pasterzom Kościoła przejętym pracą dla małżeństwa i rodziny. (…) Z uznaniem przyjmuje także liczne i zdecydowane głosy wiernych świeckich broniących godności chrześcijańskiego małżeństwa i rodziny” – czytamy w Stanowisku Rady Kapłańskiej Diecezji Włocławskiej wobec wyzwań duszpasterskich stojących przed Kościołem. To gremium służące radą Biskupowi Włocławskiemu obradowało w dniu 3 września br.

Po wakacyjnej przerwie wznowione zostały spotkania w dekanatach na temat przygotowań do ŚDM Kraków 2016

2015-09-02

Przed wakacjami w 14 dekanatach diecezji włocławskiej odbyły się spotkania z koordynatorem diecezjalnym w sprawie przygotowań do ŚDM Kraków 2016. W dniu 2 września br., po wakacyjnej przerwie, zostały wznowione zebrania mające na celu omówienie pracy w perspektywie ŚDM z duchowieństwem dekanatów. Tego dnia z diecezjalnym koordynatorem spotkali się księża dekanatu piotrkowskiego.

Pielgrzymka ludzi pracy do Lichenia

2015-09-01

30 sierpnia, do Matki Bożej Licheńskiej – tradycyjnie w ostatnia niedzielę tego miesiąca, przybyła 33. Piesza Pielgrzymka Ludzi Pracy Regionu Konińskiego, zorganizowana przez Akcję Katolicką, Konfraternię im. Ks. Jerzego Popiełuszki przy parafii św. Wojciecha w Koninie oraz NSZZ „Solidarność” Kopalni Konin. Na modlitewny szlak, z parafii św. Wojciecha wyruszyła prawie 250-osobowa, wielopokoleniowa rodzina pątników.

Dziękczynienie za Plony Diecezji Włocławskiej 2015

2015-09-01

W sobotę 29 sierpnia 2015 r., w parafii św. Anny w Bobrownikach pod patronatem Biskupa Włocławskiego Wiesława Alojzego Meringa odbyło się diecezjalne Dziękczynienie za Plony. W tym roku ta diecezjalna uroczystość była połączona z dożynkami powiatu lipnowskiego oraz gminy Bobrowniki.
Punktem kulminacyjnym uroczystości była Msza św. o godz. 13.00 sprawowana przez Pasterza Diecezji przy współudziale przybyłych księży z diecezji włocławskiej, jak również części diecezji płockiej należącej do powiatu lipnowskiego. W uroczystości i Mszy św. uczestniczyli też przedstawiciele władz samorządowych.

Zjazd Kół Gospodyń Wiejskich i Innych Organizacji Kobiecych z Terenów Wiejskich w Licheniu Starym (zaproszenie)

2015-09-01

Zjazd Kół Gospodyń Wiejskich i Innych Organizacji Kobiecych z Terenów Wiejskich odbędzie się w Licheniu Starym 12 i 13 września.

Zjazd rozpocznie się Jarmarkiem Kulturowym na placu nad Jeziorem Licheńskim, w sobotę 12 września o godz. 14.00. Podczas jarmarku zaplanowano przegląd zespołów artystycznych kół gospodyń, mleczny konkurs kulinarny (ciasta i potrawy), konkurs twórczości artystycznej oraz wiele innych atrakcji.

______ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY______

______________FACEBOOK______________