Wojewódzki Konkurs Recytatorski „O księdzu Jerzym wierszem” w parafii MB Fatimskiej we Włocławku

2014-10-22

We wtorek 21 października 2014 r. w Sanktuarium Męczeństwa Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki odbył się Wojewódzki Konkurs Recytatorski „O księdzu Jerzym wierszem”. Celem konkursu było upamiętnienie 30. rocznicy śmierci Patrona „Solidarności” oraz włączenie się w obchody Roku Ludzi Wolności.

Warsztaty Muzyki Liturgicznej „W Tobie jest moja nadzieja” w Zduńskiej Woli

2014-10-20

W dniach 17-19 października 2014 pod honorowym patronatem Księdza Biskupa Ordynariusza Wiesława Alojzego MERINGA w Centrum Rekolekcyjnym w parafii św. Antoniego w Zduńskiej Woli odbyły się Warsztaty Muzyki Liturgicznej pod hasłem „W Tobie jest moja nadzieja”.

Jubileusz 50-lecia posługi duszpasterskiej Księdza Kanonika Alojzego Siedlewskiego

2014-10-20

Parafia św. Prokopa w Kłóbce w dniu 19 października br., przeżywała jubileusz 50-lecia posługi kapłańskiej ks. kan. Alojzego Siedlewskiego. Uroczystościom przewodniczył Ksiądz Biskup Stanisław Gębicki, który odprawił Mszę świętą, wygłosił Słowo Boże i udzielił sakramentu bierzmowania 46 młodym osobom z parafii. Jubileusz zgromadził licznych gości i parafian a także kapłanów z dekanatu i innych księży związanych z Jubilatem. Była również obecna rodzina księdza kanonika a także osoby z poprzednich parafii, w których pracował.

Odolion: diecezjalne zakończenie dziękczynienia za kanonizację Jana Pawła II (zapowiedź)

2014-10-20

W środę 22 października br., w liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II w Odolionie odbędzie się zamknięcie diecezjalnego dziękczynienia za kanonizację Papieża-Polaka. Kościół parafialny w Odolionie został konsekrowany jako pierwszy w diecezji pod wezwaniem błogosławionego wówczas, a dziś świętego Jana Pawła II.

Diecezjalne spotkanie doradców życia rodzinnego

2014-10-19

W ramach stałej formacji, doradcy życia rodzinnego z terenu diecezji włocławskiej spotkali się 18 października 2014 r. w Koninie-Laskówcu, w parafii bł. Jerzego Matulewicza, której proboszczem – i budowniczym kościoła parafialnego – jest diecezjalny duszpasterz rodzin, ks. Artur Krzyżanowski. W spotkaniu wzięło udział ponad 50 osób.

______ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY______

______________FACEBOOK______________