DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA

DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA


Ks. bp Wiesław Mering we włocławskiej katedrze otworzył obchody jubileuszu 1050-lecia chrztu Polski

2015-11-29

W sobotę 28 listopada o godz. 17 w Bazylice Katedralnej we Włocławku uroczystą Eucharystią połączoną z Nieszporami, podczas której reprezentantom parafii diecezji wręczone zostały świece jubileuszowe, pod przewodnictwem biskupa włocławskiego Wiesława Meringa w diecezji włocławskiej zainaugurowane zostały obchody 1050. rocznicy chrztu Polski. Na uroczystość, wraz z duszpasterzami, przybyły delegacje reprezentujące niemal wszystkie parafie naszej diecezji.


Pielgrzymi z Wilamowa złożyli życzenia Biskupowi Włocławskiemu

2015-11-28

W sobotni poranek, 28 listopada br., do drzwi Biskupiego Domu zapukali pielgrzymi z Wilamowa. Ponad czterdziestoosobowa grupa wraz ze swoim duszpasterzem - ks. Bogusławem Karasińskim - przybyła do Włocławka, by nawiedzić najważniejsze dla biskupiego grodu miejsca i wziąć udział w wieczornej liturgii w katedrze, uroczyście sprawowanej pod przewodnictwem Pasterza Diecezji, rozpoczynającej nowy rok liturgiczny i Jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski.


Dzień skupienia młodzieży rejonu sieradzkiego – „Miłosierni miłosierdzia dostąpią”

2015-11-28

W piątek 27 listopada 2015 r. w sieradzkiej Kolegiacie odbyło się spotkanie młodych rejonu sieradzkiego. Była to kolejna stacja w drodze na Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016. Licznie zgromadzoną młodzież przywitał gospodarz miejsca ks. prał. Marian Bronikowski. Przywołał postać św. Jana Pawła II, patrona Światowych Dni Młodzieży, który bardzo kochał młodych ludzi. Zaprosił również do nawiedzenia relikwii krwi Świętego Papieża przechowywanych w Kolegiacie.


Sieradz: w parafii Najświętszego Serca Jezusowego uroczyście rozpoczęto nowy rok liturgiczny

2015-11-27

28 listopada br. w parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu o godz. 17.00, podobnie jak w ubiegłym roku, I Nieszporami Adwentu uroczyście rozpoczęto nowy rok liturgiczny. W łączności z biskupem włocławskim Wiesławem Meringiem, który o tej samej godzinie przewodniczył uroczystej Mszy św. połączonej z I Nieszporami w Bazylice Katedralnej we Włocławku, wierni duchowo jednoczyli się, wychwalając Boga uroczystym śpiewem psalmów.


W sobotę promocja diecezji przed delegatami międzynarodowego spotkania przygotowawczego do ŚDM Kraków 2016

2015-11-27

Blisko 300 osób z 6 kontynentów bierze udział w II Międzynarodowym Spotkaniu Przygotowawczym do ŚDM Kraków 2016, które od 25 do 29 listopada odbywa się w Małopolsce, by omawiać stan przygotowań i sposoby uczestnictwa pielgrzymów z różnych kontynentów na Światowych Dniach Młodzieży Kraków 2016. W sobotę 28 listopada odbędzie się promocja polskich diecezji. Także i nasz młodzież będzie zachęcała do przyjazdu na „Dni w Diecezji” do diecezji włocławskiej.


______ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY______

______________FACEBOOK______________

______________FACEBOOK______________
 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011  CMS   Odwiedzin: 7775877 -GOŚCI ONLINE: 35

projektowanie stron www