Diecezjalne dziękczynienie za plony w Piotrkowie Kujawskim

2016-08-29

W dniu 28 sierpnia br. na stadionie sportowym w Piotrkowie Kujawskim odbyły się wojewódzko-diecezjalne dożynki. Uroczystemu dziękczynieniu przewodniczył Biskup Włocławski Wiesław Mering, a uczestniczyli w nim przedstawiciele władz parlamentarnych, wojewódzkich i samorządowych oraz liczni wierni wraz ze swymi duszpasterzami. Przed Mszą św. przedstawiciele rolników wręczyli Księdzu Biskupowi bochny chleba, wypieczone z tegorocznych zbiorów.

Sieradz: 406 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

2016-08-26

Sierpniowy czas pielgrzymowania w naszej Ojczyźnie ma swój szczególny wymiar w Sieradzu. Od ponad czterech wieków bowiem właśnie z Sieradza podążają na Jasną Górę pątnicy, którzy kontynuując tradycję swych przodków dają bardzo wymowne świadectwo swej wiary. 22 sierpnia po uroczystej Mszy Świętej w Kolegiacie Sieradzkiej o godz. 6.30 wyruszyła 406 już Pielgrzymka.

Licheń: Narodowe rekolekcje z o. Johnem Bashoborą

2016-08-25

„Rekolekcje to czas, gdy dusza ma zdążyć za ciałem” - tymi słowami ks. Wiktor Gumienny MIC, kustosz licheńskiego sanktuarium powitał przybyłych na rekolekcje z o. Johnem Bashoborą. Modlitewne spotkanie odbyło się w sobotę na placu przed bazyliką Matki bożej Licheńskiej w Licheniu Starym. Wzięło w nim udział ok. 30 tys. wiernych.

ŚDM: młodzi ze Sri Lanki dziękują za pomoc im okazaną w przyjeździe do Polski

2016-08-16

„Tak jak obiecaliśmy, 28 członków naszej grupy powróciło na Sri Lankę po przeżyciu błogosławionego czasu ŚDM w Krakowie, w Polsce. Było to dla nas naprawdę niezwykłym przeżyciem móc przebywać w świętym mieście św. Jana Pawła II” – napisał w liście Shamal Costa, przewodniczący Narodowej Federacji Młodych Katolików na Sri Lance. Grupa, która podczas „Dni w Diecezji” miała być goszczona w Aleksandrowie Kujawskim, nie mogła otrzymać wiz. Ostatecznie pielgrzymi dojechali do Krakowa.

Nowa oferta edukacyjna Studium Teologii w Koninie

2016-08-14

Studium Teologii w Koninie od ponad 20 lat kształci zastępy osób oddanych, na bardzo różnych płaszczyznach, Kościołowi Włocławskiemu. Mając na uwadze niełatwe wyzwania współczesności, a zarazem słuszne oczekiwania małżonków i rodzin, Studium Teologii w Koninie (Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie - Collegium Joanneum), po reorganizacji, przedstawia nową ofertę edukacyjną.

______ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY______

______________FACEBOOK______________