Zmarł ks. Maciej Dyoniziak, proboszcz parafii NMP Królowej Polski w Koninie

2017-05-21

W dzisiejszą niedzielę w nocy, po ciężkiej chorobie zmarł ks. Maciej Dyoniziak, proboszcz parafii NMP Królowej Polski w Koninie i dziekan dekanatu konińskiego II. Żył 56 lat, 22 maja obchodziłby 29 rocznicę święceń kapłańskich.

30-lecie Apostolatu Maryjnego w Ciechocinku

2017-05-21

W sobotę 20 maja br. wspólnota Apostolatu Maryjnego przy parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Ciechocinku obchodziła 30-lecie swojego istnienia. W 1987 r. ks. Teofil Herman oraz p. Adam Sienkiewicz zainicjowali działalność Stowarzyszenia Cudownego Medalika na terenie Diecezji Włocławskiej. Ciechocińska wspólnota jest pierwszą i najstarszą działającą na terenie diecezji włocławskiej.

Licheń: VII Ogólnopolski Zlot Chórów i Orkiestr „Świętemu Janowi Pawłowi II w hołdzie”

2017-05-20

Kilka tysięcy muzyków przybyło do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu, aby oddać hołd św. Janowi Pawłowi II poprzez uczestnictwo w VII Ogólnopolskim Zlocie Chórów i Orkiestr. Kulminacyjnym punktem spotkania był wielki koncert wszystkich chórów i orkiestr na schodach prowadzących do licheńskiej bazyliki.

Oferta edukacyjna Studium Teologii w Koninie

2017-05-19

Studium Teologii w Koninie (filia Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie Collegium Joanneum), po reorganizacji, cieszy się coraz większą popularnością. Potwierdzeniem tego faktu jest liczba 27 nowych studentów, którzy w roku 2016 rozpoczęli edukację, zarówno na sześcioletnich studiach magisterskich z teologii, jak i na studiach podyplomowych.

Trzy lata temu, w rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, rozpoczęła się pielgrzymka Krzyża ŚDM po diecezji włocławskiej

2017-05-18

Trzy lata temu, w 94 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, tj. 18 maja 2014 r., Krzyż ŚDM oraz ikona Matki Bożej Salus Populi Romani przybyły do diecezji włocławskiej. Rozpoczęła się pielgrzymka Symboli ŚDM w diecezji włocławskiej, która trwała do 30 maja. Symbole w specjalnym samochodzie zostały przewiezione do sieradzkiej Kolegiaty, by tam uroczyście zainaugurować peregrynację.

______________FACEBOOK______________