Zmarł ks. prał. Bolesław Cieślak

2014-08-19

W dniu dzisiejszym w Domu Dobrego Pasterza w Michelinie, w 78 roku życia zmarł ks. prał. Bolesław Cieślak, wieloletni proboszcz parafii św. Jana we Włocławku. W kapłaństwie przeżył 55 lat.

26 sierpnia 2014 r. Dniem Modlitwy za Prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie

2014-08-18

Decyzją Prezydium Konferencji Episkopatu Polski dzień 26 sierpnia 2014 r. został ustanowiony Dniem Modlitwy za Prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie. Poniżej słowa Apelu Prezydium Konferencji Episkopatu Polski w sprawie ustanowienia 26 sierpnia br. dniem modlitwy za prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie.

Uroczystość Wniebowzięcia NMP w licheńskim Sanktuarium

2014-08-16

Z udziałem kilkunastu tysięcy wiernych w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej odbyły się dziś, 15 sierpnia, uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Głównej Mszy św. odpustowej w licheńskiej bazylice o godz. 12:00 przewodniczył bp Bronisław Dembowski, biskup senior diecezji włocławskiej.

Transmisja w TV Polonia ze Świnic Warckich (zapowiedź)

2014-08-16

W niedzielę 24 sierpnia o godz. 13 TV Polonia przeprowadzi transmisję Mszy św. z Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny Kowalskiej w Świnicach Warckich. Mszy św. przewodniczyć będzie ks. prał. Artur Niemira, kanclerz Kurii Diecezjalnej we Włocławku. Okazją do przeprowadzenia transmisji będzie kolejna rocznica urodzin św. Faustyny.

Pielgrzymi diecezji włocławskiej przybyli na Jasną Górę

2014-08-14

W środę 13 sierpnia br. 1078 pielgrzymów z grup: Włocławek, Konin, Turek i Dzierżawy dotarło na Jasną Górę. Pielgrzymi uczestniczyli w uroczystej Mszy św. na jasnogórskim szczycie o godz. 19, którą koncelebrował Biskup Stanisław Gębicki, Biskup Pomocniczy Kościoła Włocławskiego.

______ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY______

______________FACEBOOK______________