DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA

DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA


Caritas: Program Operacyjny Pomocy Żywnościowej 2014 w diecezji włocławskiej

2014-12-19

Caritas Diecezji Włocławskiej od ośmiu lat uczestniczyła w programie PEAD. Celem programu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym było udzielenie pomocy żywnościowej osobom ubogim, bezdomnym, samotnym matkom, chorym i niepełnosprawnym. Nasza diecezja rozprowadziła ok. 1000 ton żywności.


Lubień Kujawski: harcerze przekazali betlejemskie światło pokoju

2014-12-18

W dniu wczorajszym o godzinie 17.00, w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lubieniu Kuj., oprawiona została Msza Święta z udziałem harcerzy z Hufca ZHP Włocławek-powiat z siedzibą w Choceniu oraz ze Szczepu ZHP im. Szarych Szeregów w Lubieniu Kujawskim. Uczestniczyli w niej przedstawiciele władz miasta, pan burmistrz, przewodniczący i wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, a także nauczyciele z Zespołu Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim na czele z dyrekcją szkolną.


Wołanie o trzeźwe święta Bożego Narodzenia

2014-12-16

"W ubiegłym roku natrafiłem na informację, że święta Bożego Narodzenia są szczególnie narażone na ogromne spożycie alkoholu. Jak podają, i tak umiarkowane, statystyki, Polacy w święta są rozpici – tylko bowiem ok. 18 % Polaków zachowuje abstynencję ze względu na religijny charakter tych świąt. Jest to zatem sytuacja bardzo niebezpieczna dla wszystkich, także dzieci i młodzieży, a więc tych, którzy bardzo wyraźnie podnoszą potrzebę rodzinnej celebracji" - pisze w specjalnym przesłaniu ks. Paweł Śmigiel, diecezjalny duszpasterz trzeźwości.


Nowa strona internetowa Biura Pielgrzymkowo-Turystycznego Caritas

2014-12-15

Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne Caritas uruchomiło nową odsłonę swojej strony internetowej. Szata graficzna, jak i system zostały stworzone od podstaw, z dużym naciskiem na intuicyjność obsługi i funkcjonalność. Przyjazna architektura witryny pozwala na łatwe i szybkie znalezienie najbardziej atrakcyjnej i interesującej oferty. Odwiedzający mogą wyszukiwać pielgrzymki oraz wycieczki według kontynentów, tras, a także terminów, dzięki umieszczeniu na stronie kalendarium. Każdą ofertę opatrzono zdjęciami, a program i inne treści zostały umieszczone w przejrzystych zakładkach. Udostępniono także możliwość rezerwacji online.


Diecezja włocławska wesprze spaloną katedrę w Sosnowcu

2014-12-15

W niedzielę 21 grudnia we wszystkich kościołach diecezji włocławskiej odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc w odbudowie sosnowieckiej katedry Wniebowzięcia NMP, która ucierpiała wskutek pożaru, jaki miał miejsce w nocy z 28 na 29 października br. Pożar strawił dach świątyni, zniszczone zostały słynne malowidła ścienne Włodzimierza Tetmajera, ucierpiało wnętrze katedry.


______ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY______

______________FACEBOOK______________

______________FACEBOOK______________
 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011  CMS   Odwiedzin: 5707857 -GOŚCI ONLINE: 26

projektowanie stron www