Diecezjalne Centrum ŚDM omówi stan przygotowań diecezji do Światowych Dni Młodzieży

2014-11-21

Przegląd pracy poszczególnych sekcji, omówienie inicjatyw związanych z przygotowaniem młodzieży do spotkania z Ojcem Świętym w 2016 r., omówienie projektu „Bilet dla Brata” dla diecezji włocławskiej, propozycja programu „Dni w Diecezji”, wybór logo ŚDM w diecezji włocławskiej – to zdaniem ks. prał. Artura Niemiry, koordynatora ŚDM w diecezji włocławskiej, główne tematy mającego odbyć się w sobotę 22 listopada w Charłupi Małej spotkania Diecezjalnego Centrum ŚDM.

Inauguracja adoracji Najświętszego Sakramentu w parafii NMP Królowej Polski w Koninie

2014-11-19

„Aby poznać Pana, ważne jest spotkanie się z Nim: słuchanie Go w milczeniu przed Tabernakulum…” – właśnie te słowa papieża Franciszka stały się swoistą prowokacją do zainaugurowania stałej adoracji Najświętszego Sakramentu w parafii NMP Królowej Polski w Koninie. Pobłogosławienia nowego tabernakulum adoracyjnego dokonał biskup włocławski Wiesław Mering 18 listopada br.

Nagroda „Pro Redemptione” dla ks. Janusza Gręźlikowskiego

2014-11-19

Po raz pierwszy została przyznana nagroda „Pro Redemptione”, ustanowiona przez Wydawnictwo i kwartalnik „Homo Dei”, będące własnością Zgromadzenia Redemptorystów. Celem tej nagrody jest docenienie i uhonorowanie osób lub instytucji, mających znaczący wkład w troskę o rozwój duchowy i intelektualny kapłanów poprzez różnorodne działania oraz współpracę z kwartalnikiem teologiczno-duszpasterskim „Homo Dei”. Nagrodą uhonorowany został włocławski profesor ks. Janusz Gręźlikowski.

Bytoń: Poświęcenie i uroczyste otwarcie domu parafialnego "Tabor" – Diecezjalnego Centrum Oazowego

2014-11-18

W poniedziałek 17 listopada br. na zaproszenie ks. proboszcza Jacka Makowskiego, ks. bp Wiesław Mering dokonał poświęcenia domu parafialnego i Diecezjalnego Centrum Ruchu Światło-Życie w Bytoniu.

Bp Mering: jesteśmy dumni z roli, jaką na Synodzie odegrał przewodniczący KEP

2014-11-17

„Chcę powiedzieć, że jako biskupi dumni jesteśmy z roli, jaką na Synodzie odegrał przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki” – powiedział wczoraj we Włocławku bp Wiesław Mering. Biskup Włocławski wyraził powyższą opinię zwracając się do przebywającego z wizytą we Włocławku Nuncjusza Apostolskiego w Polsce abp. Celestino Migliore. „To była zdrowa kontrowersja i czas dany dla nawrócenia nas wszystkich” – tak natomiast skomentował Synod arcybiskup Nuncjusz.

______ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY______

______________FACEBOOK______________