DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA

DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA


Dziękczynienie za Plony Diecezji Włocławskiej 2015

2015-09-01

W sobotę 29 sierpnia 2015 r., w parafii św. Anny w Bobrownikach pod patronatem Biskupa Włocławskiego Wiesława Alojzego Meringa odbyło się diecezjalne Dziękczynienie za Plony. W tym roku ta diecezjalna uroczystość była połączona z dożynkami powiatu lipnowskiego oraz gminy Bobrowniki.
Punktem kulminacyjnym uroczystości była Msza św. o godz. 13.00 sprawowana przez Pasterza Diecezji przy współudziale przybyłych księży z diecezji włocławskiej, jak również części diecezji płockiej należącej do powiatu lipnowskiego. W uroczystości i Mszy św. uczestniczyli też przedstawiciele władz samorządowych.


III akcja „Tornister pełen uśmiechów” Dożywianie dzieci w szkołach w Zduńskiej Woli

2015-08-31

Parafialny Zespół Caritas działający przy Parafii św. Pawła Apostoła w Zduńskiej Woli w ramach akcji „Tornister pełen uśmiechu” przygotowało wyprawki dla 49 dzieci z rodzin objętych pomocą. Pomoc wyniosła 3 200 złotych. Caritas Diecezji Włocławskiej przekazała 35 plecaków oraz złożono ofiary na ten cel w wysokości 2 500 zł. Plecaki z przyborami zostały poświęcone 30 sierpnia w niedzielę i rozdane dzieciom.


Tornister pełen uśmiechów w parafii Wieniec

2015-08-31

Z inicjatywy p. Jolanty Wilczyńskiej – opiekunki Szkolnego Koła Caritas w Gimnazjum w Wieńcu, już po raz drugi Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Wieńcu włączyła się do akcji Caritas „Tornister pełen uśmiechów”. Jeszcze w czerwcu, przed zakończeniem roku szkolnego wspólnie z księdzem proboszczem i paniami katechetkami stworzono listę 25 dzieci z rodzin potrzebujących pomocy z terenu parafii, uczęszczających do szkół podstawowym i gimnazjów.


Wyjazd wypoczynkowo-formacyjny młodych z dekanatu brzeskiego

2015-08-31

Czas wakacyjny to szczególna okazja, aby poprzez wyjazdy poza miejsce zamieszkania nie tylko odpocząć, ale i pogłębić więź z Panem Bogiem i swoje zaangażowanie w Kościele podziwiając piękno przyrody, odwiedzając miejsca związane ze świadkami wiary i uczestnicząc w różnego rodzaju rekolekcjach i spotkaniach formacyjnych. Na finiszu tegorocznych wakacji, w dniach od 24 do 28 sierpnia, również dzieci i młodzież z asysty, liturgicznej służby ołtarza i scholi z parafii dekanatu brzeskiego miały okazję przeżyć takie doświadczenie.


Koło: piesza pielgrzymka do Lichenia

2015-08-29

W ostatnią sobotę wakacji (29 sierpnia) niemal stuosobowa grupa z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole udała się w pieszej pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej w Licheniu Starym. Droga upłynęła pątnikom na modlitwie, rozważaniach oraz wspólnym radosnym śpiewie na chwałę Jezusa i Jego Matki. Dla najmłodszych parafian był to kolejny etap przygotowań do Światowych Dni Młodzieży.


______ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY______

______________FACEBOOK______________

______________FACEBOOK______________
 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011  CMS   Odwiedzin: 7277042 -GOŚCI ONLINE: 52

projektowanie stron www