Sieradz: zakończenie obchodów 150 rocznicy urodzin św. Urszuli Ledóchowskiej

2016-05-24

22 maja br. Mszą św. pod przewodnictwem ks. bp. Wiesława Meringa, Wspólnota Sióstr Urszulanek klasztoru sieradzkiego, ze społecznością Sieradza na czele z duszpasterzami i władzami miasta zakończyła obchody 150 rocznicy urodzin św. Urszuli Ledóchowskiej, założycielki Zgromadzenia i Patronki Miasta Sieradza.

Jubileusz święceń kapłańskich

2016-05-23

W poniedziałek 23 maja, w Bazylice Katedralnej we Włocławku, wokół ołtarza Pańskiego zgromadzili się kapłani obchodzący 50-lecie oraz 25-lecie święceń kapłańskich. Pod przewodnictwem Pasterza Diecezji Włocławskiej ks. bp. Wiesława Meringa, z udziałem ks. bp. Bronisława Dembowskiego, jubilaci celebrowali Najświętszą Ofiarę, dziękując za dar kapłaństwa.

Młodzi Misjonarze Miłosierdzia – projekt rehabilitacji i leczenia uzdrowiskowego dzieci i młodzieży

2016-05-22

Odpowiadając na wezwanie papieża Franciszka w Roku Jubileuszu Miłosierdzia i Światowych Dni Młodzieży, z inicjatywy ks. prał. Grzegorza Karolaka z Ciechocinka i ks. prał. Dariusza Kalińskiego ze Zduńskiej Woli, po konsultacjach z ks. prał. Arturem Niemirą – koordynatorem ŚDM w Diecezji Włocławskiej oraz z prezesem PUC w Ciechocinku Marcinem Zajączkowskim – powstał projekt (w ramach programu Młodzi Misjonarze Miłosierdzia), który zakłada wspólną inicjatywę Diecezji Włocławskiej i Zarządu PUC w Ciechocinku w zakresie rehabilitacji i leczenia uzdrowiskowego dzieci i młodzieży Diecezji Włocławskiej. Pomysłodawcy mają nadzieję, że jeszcze przed ŚDM w Krakowie 2016 i do końca Roku Miłosierdzia dla wielu dzieci pojawi się szansa poprawienia jakości zdrowia i życia.

Włocławek: koncert „UWIELBIENIE” (zaproszenie)

2016-05-20

Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej Włocławskiej, Województwo Kujawsko-Pomorskie, Urząd miasta Włocławek, Starostwo Powiatowe we Włocławku oraz Fundacja „ANWIL” dla Włocławka zaprasza na koncert „UWIELBIENIE”, który odbędzie się w Uroczystość Bożego Ciała, 26 maja 2016 roku, w Parku im. H. Sienkiewicza we Włocławku o godzinie 20:00.

Dwa lata temu rozpoczęła się peregrynacja Symboli ŚDM po diecezji włocławskiej - przygotowująca do ŚDM Kraków 2016

2016-05-18

Równe dwa lata temu - w 94 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, tj. 18 maja 2014 r., Krzyż ŚDM oraz ikona Matki Bożej Salus Populi Romani przybyły do diecezji włocławskiej. Przedstawiciele młodych razem z ks. Przemysławem Pilarskim, diecezjalnym duszpasterzem młodzieży, w Koźminku uczestniczyli we Mszy św., a następnie odebrali Krzyż i ikonę ŚDM z diecezji kaliskiej. Symbole w specjalnym samochodzie zostały przewiezione do sieradzkiej Kolegiaty, by tam uroczyście zainaugurować peregrynację. Młodzież nie kryła wzruszenia spowodowanego tym, że miała możliwość przywiezienia tych Symboli do diecezji włocławskiej.

______ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY______

______________FACEBOOK______________