Bp Mering: proszę o duchową łączność z pielgrzymami, a zwłaszcza o modlitwę w intencji wszystkich pomordowanych w Dachau

2015-04-25

W związku z rozpoczynającą się w niedzielę 26 kwietnia br. pielgrzymką do Dachau z racji 70 rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu zagłady biskup włocławski Wiesław Mering skierował słowo pasterskie do diecezjan. „Spoczywa na nas, jako diecezji, obowiązek, by pamiętać i szerzyć kult Męczenników” – napisał bp Mering w odezwie, która będzie odczytana jutro we wszystkich kościołach diecezji.

"Polsko, uwierz w swoją wielkość" - ukazała sie książka z tekstami 16 biskupów, w tym bp. Meringa

2015-04-24

"Polsko, uwierz w swoją wielkość", to publikacja, w której 16 polskich biskupów wspólnym głosem nawołuje do tego, aby rodacy otwarcie stanęli przy swojej wierze i nie wstydzili się polskości. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Biały Kruk. Wydawcy stwierdzają, że jest ona wyrazem sprzeciwu wobec triumfujących od kilku lat treści i tonu antypolskiej oraz antychrześcijańskiej propagandy. W publikacji znalazły się dwie homilie biskupa włocławskiego Wiesława Meringa.

Konińska parafia w czołówce ministerialnego konkursu dla seniorów

2015-04-23

Konińska parafia św. Maksymiliana Kolbego w Koninie wznawia działanie Parafialnego Klubu Seniora skierowanego do osób w wieku 60+. Wniosek parafii o dofinansowanie działań Klubu, otrzymał dotację w konkursie Aktywności Społecznej Osób Starszych 2014-2020 – edycja 2015.

Biskup i włocławscy księża jadą na pielgrzymkę do Dachau z okazji 70 rocznicy wyzwolenia obozu

2015-04-22

W najbliższą niedzielę 37 włocławskich księży wraz z biskupem włocławskim Wiesławem Meringiem udaje się na pielgrzymkę do Dachau. W dniu 29 kwietnia br., w ramach ogólnopolskiej pielgrzymki z okazji 70. rocznicy wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau, wezmą oni udział w uroczystej Mszy św. sprawowanej pod przewodnictwem abp. Stanisława Gądeckiego i kard. Reinharda Marxa, przewodniczących episkopatów Polski i Niemiec.

Bp Mering na II Forum Młodych: „przeżycie Światowych Dni Młodzieży zmierza do jednego – by dotknąć Jezusa”

2015-04-19

Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej w Brdowie było miejscem II Forum Młodych Diecezji Włocławskiej. W sobotę 18 kwietnia liderzy parafialnych grup z dekanatów diecezji, przygotowujących się do ŚDM Kraków 2016 wraz z dekanalnymi duszpasterzami młodzieży spotkali się, by wejść w kolejny etap przygotowań do Światowych Dni Młodzieży. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił biskup włocławski Wiesław Mering.

______ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY______

______________FACEBOOK______________