DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA

DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA


Sieradz: Na Światowe Dni Młodzieży ze Świętym Stanisławem Kostką

2014-09-20

Sieradzka młodzież rozpoczęła aktywnie kolejny rok przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Tym razem uczyła się świętości i budowania prawdziwej wspólnoty wiary razem ze św. Stanisławem Kostką. Z inicjatywy sieradzkich duszpasterzy młodzieży Triduum przygotowujące do święta Patrona dzieci i młodzieży odbyło się w dniach od 16 do 18 września 2014 r.


XI Ogólnopolska Pielgrzymka Honorowych Dawców Krwi do Lichenia

2014-09-15

13 września 2014 roku odbyła się XI Ogólnopolska Pielgrzymka Honorowych Dawców Krwi do Lichenia. W uroczystościach wzięło udział blisko 20 pocztów sztandarowych, około 40 klubów Honorowych Dawców Krwi i ponad 20 kapłanów koncelebrujących Mszę św. Organizację pielgrzymki objął, jak co roku, Klub HDK im. Kard. Stefana Wyszyńskiego działający przy parafii św. Barbary w Turku wraz z kapelanem Honorowych Dawców Krwi Diecezji Włocławskiej Ks. Kan. Mirosławem Frankowskim. Oprawę liturgii przygotowała Służba Liturgiczna z parafii św. Barbary z Turku.


Uliczna ewangelizacja we Włocławku

2014-09-14

Wspólnota „Słowo Życia” działająca przy parafii św. Józefa we Włocławku odczytała słowa Ewangelii nawołujące do głoszenia Dobrej Nowiny jako bezpośrednie wezwanie do ewangelizacji. W soboty i niedziele września ewangelizowali  na ulicach miasta. Koniec akcji „katolicy na ulicy” planują połączyć z akcją „Koronka na ulicach miast świata!”, która odbędzie się 28 września, kiedy to we Włocławku na Placu Wolności o godz.15 odbędzie się modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji miasta Włocławka.


„Diecezja Włocławska czeka na ŚDM!” – spotkanie Diecezjalnego Centrum ŚDM we Włocławku

2014-09-13

„Światowe Dni Młodzieży to odczytanie pragnień młodzieży. Proszę was, byście propagowali ideę ŚDM w waszych środowiskach” – powiedział biskup włocławski Wiesław Mering podczas spotkania Diecezjalnego Centrum ŚDM we Włocławku, w dniu 13 września br. Ksiądz Biskup udzielił błogosławieństwa na pracę Centrum, a następnie wziął udział w akcji „Czekam na ŚDM”. Jako wyraz symbolicznego włączenia się diecezji w akcję „Bilet dla Brata” (akcja pomocy młodzieży ze Wschodu) bp Mering przyjął ikonę św. Jana Pawła II pochodzącą ze Lwowa. Diecezjalne Centrum ŚDM tworzy 9 księży i 16 osób świeckich, głównie młodzieży.


„Dotknij Jezusa” w parafii św. Maksymiliana we Włocławku

2014-09-12

We Włocławku już po raz trzeci miało miejsce spotkanie z cyklu „Dotknij Jezusa”, które na stałe zapisuje się w sercach wielu młodych ludzi, ale również w programie duszpasterskim diecezji włocławskiej i miasta Włocławka. Tym razem około 150 młodych, rozmodlonych serc zgromadziło się w piątek 12 września o godz. 19.30 w parafii pw. św. Maksymiliana we Włocławku. Towarzyszyło im również 25 prezbiterów, z różnych zakątków diecezji. Młodzież i duchowni modlili się w intencji ŚDM 2016.


______ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY______

______________FACEBOOK______________

______________FACEBOOK______________
 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011  CMS   Odwiedzin: 5245851 -GOŚCI ONLINE: 33

projektowanie stron www