ZAPRASZAMY NA ŚDM 2016

-----------------------------------

Do zobaczenia w Krakowie odc. 28

Oglądajcie, a potem na spacer marsz! Słonecznej niedzieli.

Opublikowany przez Do zobaczenia w Krakowie na 3 kwietnia 2016

________________________

II rocznica kanonizacji św. Jana Pawła II we włocławskiej katedrze

2016-04-28

27 kwietnia br., w drugą rocznicę kanonizacji Jana Pawła II, w Bazylice Katedralnej we Włocławku o godz. 19.00 została odprawiona Msza święta dziękczynna za świętego Papieża-Polaka, honorowego obywatela Miasta Włocławek.

Malanów: Eucharystia Młodych ŚDM Kraków 2016

2016-04-28

27 kwietnia br., w drugą rocznicę kanonizacji św. Jana Pawła II, w Malanowie została odprawiona uroczysta Msza święta w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Wokół ołtarza zgromadziła się młodzież z dekanatu tureckiego wraz ze swoimi duszpasterzami. Na zaproszenie ks. prał. Stanisława Płaszczyka liturgii przewodniczył diecezjalny koordynator ŚDM ks. prał. Artur Niemira. Po Mszy św. odbył się koncert ewangelizacyjny o. Łukasza Buksy OFM.

Włocławek: XX Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej (etap diecezjalny)

2016-04-26

W dniu 26 kwietnia 2016 roku, w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku odbył się etap diecezjalny XX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, któremu pobłogosławił Pasterz Diecezji Ksiądz Biskup Wiesław Mering.

Konin: Wybieram trzeźwość – Msza św. trzeźwościowa i koncert

2016-04-25

W ostatnią niedzielę miesiąca, 24 kwietnia w kościele św. Wojciecha w Koninie sprawowana była Msza św. w intencji Trzeźwości Narodu i w Rodzinach, której przewodniczył ks. Paweł Śmigiel, diecezjalny duszpasterz trzeźwości. Po Eucharystii odbył się koncert Andrzeja Czamary, znakomitego gitarzysty, z którym gościnnie wystąpiła Iwona Stepnowska.

Bp Mering o bezpieczeństwie na ŚDM: nie ulegajmy panice!

2016-04-24

„Nikt nie lekceważy sygnałów o możliwych zagrożeniach, ale nie można też wzbudzać niepotrzebnej paniki. (…) Służby naszego kraju zapewniają, że Polska jest bezpieczna (…) Ani Ojciec Święty, ani nikt z nas nie wystawiałby młodzieży na pewne niebezpieczeństwo” – napisał w swojej odezwie do diecezjan biskup włocławski Wiesław Mering. Skomentował w ten sposób informacje przekazywane przez niektóre media na temat bezpieczeństwa na ŚDM Kraków 2016 oraz rosnące w ich wyniku obawy rodziców młodzieży wybierającej się na spotkanie z Ojcem Świętym.

______ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY______

______________FACEBOOK______________