Peregrynacja Krzyża Światowych Dni Młodzieży i ikony Matki Bożej w diecezji włocławskiej (program)

2014-04-23

Symbole Światowych Dni Młodzieży: krzyż i kopia ikony Matki Bożej Salus Populi Romani, które polska młodzież odebrała na Placu św. Piotra w Rzymie, podczas Mszy św. pod przewodnictwem Ojca Świętego Franciszka w Niedzielę Palmową 13 kwietnia, od Brazylijczyków, będą peregrynować po diecezji włocławskiej od 18 do 30 maja 2014 r. Ich obecność stanie się ważnym etapem przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w 2016 r.

Diecezja włocławska pożegnała ks. infułata prof. Stanisława Olejnika

2014-04-23

23 kwietnia o godz. 10 we włocławskiej katedrze ks. bp Wiesław Mering przewodniczył Mszy św. pogrzebowej w intencji zmarłego ks. infułata prof. Stanisława Olejnika. Na Eucharystii obecni byli: ks. bp Stanisław Gębicki, ks. bp Bronisław Dembowski, 106 prezbiterów z różnych diecezji, siostry zakonne, alumni oraz rodzina i krewni zmarłego ks. Profesora.

Wigilia Paschalna w katedrze włocławskiej

2014-04-20

„Zło i cierpienie zostają usunięte, a odnowiony świat jest komunią odkupionych z Bogiem. Ci, którzy przyjęli sposób życia podpowiadany przez bestię zostaną wykluczeni” – tak zwrócił się w swojej homilii biskup włocławski Wiesław Mering do wiernych zgromadzonych we włocławskiej bazylice katedralnej 20 kwietnia br. na celebracji Liturgii Wigilii Paschalnej, odnosząc się do fragmentów księgi Apokalipsy św. Jana. Uroczysta celebracja rozpoczęła się o godz. 21.30 liturgią światła, następnie w liturgii słowa wierni usłyszeli wszystkie przeznaczone na tę noc czytania, odnowili przyrzeczenia chrzcielne, a liturgia eucharystyczna zakończyła się uroczystą procesją rezurekcyjną, która odbyła się już po północy.

Bp Mering na Wielkanoc: życzę odwagi do życia w przyjaźni z Chrystusem, Ostatecznym Zwycięzcą!

2014-04-20

W życzeniach skierowanych do wiernych na Wielkanoc biskup włocławski Wiesław Mering podkreślił, że „prawda o zmartwychwstaniu Chrystusa jest nam nieodzownie potrzebna, gdyż daje nam przecież nadzieję udziału w Jego Zmartwychwstaniu”. Jest to nowina przekraczająca ludzką wyobraźnię o pokonaniu przez Chrystusa cierpienia, zdrady, nienawiści, bezprawia i śmierci.

„Noc Konfesjonałów” w Sieradzu

2014-04-18

Wielkopiątkowa cisza sprzyja zatrzymaniu się nad życiem i zrobieniu rachunku sumienia, dlatego już po raz piąty parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu włączyła się w ogólnopolską akcję: „Noc Konfesjonałów”.

______ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY______

______________FACEBOOK______________