Zmarł ks. Kazimierz Świątnicki

2016-09-28

We wtorek 27 września, po ciężkiej chorobie w wieku 62 lat zmarł ks. Kazimierz Świątnicki. W kapłaństwie przeżył 31 lat, z czego przez 22 lata był proboszczem parafii Czerniewice.

„Raban” w Wieńcu: szpital polowy i ambulans miłosierdzia podczas ewangelizacyjnych misji parafialnych

2016-09-25

W Parafii Przemienienia Pańskiego w Wieńcu zakończyły się dwutygodniowe Ewangelizacyjne Misje Parafialne prowadzone przez redemptorystów: ojca Jacka Dubla – członka Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Nowej Ewangelizacji, dyrektora Krakowskiego Biura Międzynarodowego Centrum Ewangelizacji w czasie Światowych Dni Młodzieży oraz członka zarządu Stowarzyszenia Alpha Polska i o. Maciej Ziębca – duszpasterza akademickiego w Toruniu i Misjonarza Miłosierdzia, który w Środę Popielcową otrzymał w Rzymie od Ojca Świętego specjalny mandat dla swej misji głoszenia i spowiedzi. Wspierały ich Świeckie Misjonarki Najświętszego Odkupiciela oraz dojeżdżający z Torunia członkowie wspólnoty „Pieśń Nowa” i Duszpasterstwa Akademickiego „Bacówka”.

Licheń: spotkanie formacyjne organistów z diecezji włocławskiej

2016-09-21

Ponad 80 organistów z diecezji włocławskiej spotkało się 20 września w Licheniu na dorocznym spotkaniu formacyjnym. „Raz do roku zapraszamy organistów z diecezji włocławskiej do Lichenia. Tutejsze Sanktuarium jest idealnym miejscem do zorganizowania tego typu jednodniowych rekolekcji” – wyjaśnił ks. Józef Nowak, duszpasterz pracowników kościelnych w diecezji włocławskiej, organizator spotkania.

Licheń: pielgrzymka III klas gimnazjalnych

2016-09-21

21 września, w święto św. Mateusza Ewangelisty niemal 4 tysiące uczniów III klas gimnazjalnych z diecezji włocławskiej modliło się podczas dorocznej pielgrzymki do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu. Z młodymi ludźmi spotkał się ks. bp Stanisław Gębicki, biskup pomocniczy.

Włocławek: trzynastu kandydatów rozpocznie studia w seminarium duchownym

2016-09-19

W niedzielę 18 września furtę Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku po raz pierwszy w charakterze alumna przekroczyło trzynastu mężczyzn, którzy wybrali formację seminaryjną i studia teologiczne mające przygotować ich do kapłaństwa.

______ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY______

______________FACEBOOK______________