Zaproszenie na konferencję z udziałem p. prof. Bogdana Chazana

2015-04-17

Akcja Katolicka Diecezji Włocławskiej serdecznie zaprasza w piątek 24 kwietnia br. o godz. 16.00 do Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku (ul. Karnkowskiego 3) na konferencję z udziałem p. prof. Bogdana Chazana, p. Marka Jurka – posła do Parlamentu Europejskiego, byłego Marszałka Sejmu RP oraz ks. prof. dr. hab. Ryszarda Monia. Spotkanie to objął patronatem Pasterz Diecezji ks. bp Wiesław Mering.

II Forum Młodych Diecezji Włocławskiej, Brdów 18.04.2015 (zapowiedź)

2015-04-16

W najbliższą sobotę 18 kwietnia w Brdowie odbędzie się II Forum Młodych Diecezji Włocławskiej. Spotkają się przedstawiciele (liderzy) parafialnych grup przygotowujących się do ŚDM Kraków 2016, duszpasterze młodzieży z dekanatów diecezji oraz członkowie Diecezjalnego Centrum ŚDM. Dwoje uczestników poprzednich ŚDM podzieli się uwagami dotyczącymi przygotowań do przyszłorocznego wydarzenia, podjęty zostanie temat wolontariatu, a całe spotkanie zostanie zwieńczone Mszą św. pod przewodnictwem ks. bp. Wiesława Meringa. Dzień wcześniej odbędzie się zebranie Diecezjalnego Centrum ŚDM.

Bp Mering podjął decyzję o restrukturyzacji wydawnictw diecezjalnych

2015-04-15

Z dniem dzisiejszym, tj. 15 kwietnia br. wchodzą w życie dekrety Biskupa Włocławskiego dotyczące restrukturyzacji Wydawnictwa Diecezjalnego i Wydawnictwa Duszpasterstwa Rolników. Od dziś obie instytucje zostały rozdzielone, co oznacza również kolejne zmiany personalne w ich wnętrzu. Decyzja ks. bp. Wiesława Meringa to dalszy ciąg zmian zapoczątkowanych w ubiegłym roku.

Sieradz: Kapłani i samorządowcy Sieradza przygotowują się do Światowych Dni Młodzieży

2015-04-14

W poniedziałek 13 kwietnia 2015 r. w parafii Wszystkich Świętych w Sieradzu odbyło się pierwsze spotkanie mające na celu dobrą koordynację Światowych Dni Młodzieży na poziomie diecezjalnym i rejonowym zarówno ze strony Samorządu sieradzkiego, jak i sieradzkich parafii.

Czuwanie w parafii Odolion z okazji liturgicznej rocznicy kanonizacji św. Jana Pawła II

2015-04-13

Po raz pierwszy w historii parafii Odolion przed świętem Bożego Miłosierdzia odbyło się nocne czuwanie. W nocy z piątku na sobotę (10-11 kwietnia br.) przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, licznie gromadzili się parafianie na modlitwie. W ten sposób cała wspólnota parafialna przygotowywała się do przyjęcia daru Bożego Miłosierdzia i przeżyć związanych z pierwszą rocznicą ogłoszenia świętym Jana Pawła II – patrona kościoła w Odolionie.

______ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY______

______________FACEBOOK______________