Piknik z mamą i tatą w Licheniu (zaproszenie)

2014-08-29

W niedzielę 31 sierpnia br., odbędzie się w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym odbędzie się PIKNIK Z MAMĄ I TATĄ.
Dla najmłodszych wystąpi Magdalena Welc, uczestniczka programu MAM TALENT. Ponadto w programie zaplanowano m.in.: podchody rodzinne, wielkie bański mydlane, akcję „balony do nieba”, a także zabawy, konkursy i niespodzianki.

Diecezjalne Dziękczynienie za Plony (zaproszenie)

2014-08-27

W niedzielę 31 sierpnia 2014 roku w parafii rzymskokatolickiej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zduńskiej Woli odbędą się obchody uroczystości Diecezjalnego Dziękczynienia za Plony 2014. Centralnym punktem uroczystości będzie Msza św. o godz. 12.00 pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Ordynariusza Wiesława A. Meringa.

Biskup Włocławski przewodniczył Mszy Świętej w Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze

2014-08-26

25 sierpnia o godzinie 8:00 w Kaplicy Cudownego Obrazu pod przewodnictwem J.E. Księdza Biskupa Wiesława Alojzego Meringa odprawiona została Msza Święta, w której udział brali pątnicy 404 Pielgrzymki Sieradzkiej i 24 Pielgrzymki Zduńskowolskiej. Koncelebrowali kapłani biorący udział w pielgrzymce wraz z Księdzem Prałatem Marianem Bronikowskim, wikariuszem biskupim. Słowo Boże wygłosił Ksiądz Biskup Wiesław Alojzy Mering, Pasterz Kościoła Włocławskiego.

Ks. Niemira w 109 rocznicę urodzin św. Faustyny: Świnice Warckie to kolebka świętości

2014-08-25

„Kochać tak wielką miłością, jaką dotychczas żadna dusza jeszcze Boga nie ukochała” oraz „oprzeć życie rodzinne na przebywaniu w bliskości Pana Boga” to zdaniem ks. prał. Artura Niemiry, kanclerza Kurii Diecezjalnej we Włocławku dwie lekcje, jakie można odebrać od św. Siostry Faustyny Kowalskiej w jej rodzinnej parafii. 24 sierpnia br., w Sanktuarium Chrztu i Urodzin św. Siostry Faustyny w Świnicach Warckich odbyły się uroczystości związane ze 109. rocznicą urodzin i chrztu Apostołki Bożego Miłosierdzia. Tegoroczną sumę odpustową transmitowała TV Polonia.

O. John Bashobora poprowadził całodniowe rekolekcje w licheńskim Sanktuarium

2014-08-25

Ponad 30 tysięcy wiernych uczestniczyło w całodniowych rekolekcjach w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej, które poprowadził ugandyjski kapłan, o. John Baptist Bashobora. Zwieńczeniem całodniowych modlitw była Msza św., której przewodniczył ordynariusz diecezji włocławskiej, bp Wiesław Alojzy Mering. Eucharystię koncelebrowało ponad 150 księży.

______ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY______

______________FACEBOOK______________