DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA

DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA


Wigilia Paschalna w katedrze włocławskiej

2014-04-20

„Zło i cierpienie zostają usunięte, a odnowiony świat jest komunią odkupionych z Bogiem. Ci, którzy przyjęli sposób życia podpowiadany przez bestię zostaną wykluczeni” – tak zwrócił się w swojej homilii biskup włocławski Wiesław Mering do wiernych zgromadzonych we włocławskiej bazylice katedralnej 20 kwietnia br. na celebracji Liturgii Wigilii Paschalnej, odnosząc się do fragmentów księgi Apokalipsy św. Jana. Uroczysta celebracja rozpoczęła się o godz. 21.30 liturgią światła, następnie w liturgii słowa wierni usłyszeli wszystkie przeznaczone na tę noc czytania, odnowili przyrzeczenia chrzcielne, a liturgia eucharystyczna zakończyła się uroczystą procesją rezurekcyjną, która odbyła się już po północy.


Bp Mering na Wielkanoc: życzę odwagi do życia w przyjaźni z Chrystusem, Ostatecznym Zwycięzcą!

2014-04-20

W życzeniach skierowanych do wiernych na Wielkanoc biskup włocławski Wiesław Mering podkreślił, że „prawda o zmartwychwstaniu Chrystusa jest nam nieodzownie potrzebna, gdyż daje nam przecież nadzieję udziału w Jego Zmartwychwstaniu”. Jest to nowina przekraczająca ludzką wyobraźnię o pokonaniu przez Chrystusa cierpienia, zdrady, nienawiści, bezprawia i śmierci.


Bp Gębicki: w duchu Jana Pawła II przyjmijmy krzyż Światowych Dni Młodzieży

2014-04-18

Wielkopiątkowej liturgii Męki Pańskiej we włocławskiej katedrze przewodniczył biskup pomocniczy Stanisław Gębicki. Hierarcha przypomniał, że dziś adorujemy krzyż ze świadomością, że za równy miesiąc rozpocznie się nawiedzenie krzyża Światowych Dni Młodzieży w diecezji włocławskiej. Po liturgii słowa, zgodnie z obrzędami liturgii Męki Pańskiej, bp Gębicki poprowadził adorację krzyża, obrzęd Komunii św., a następnie procesję do grobu Pańskiego.


Bp Mering: dziękuję tym, którzy oddają cześć Chrystusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie

2014-04-17

We włocławskiej Bazylice Katedralnej obchody Świętego Triduum Paschalnego rozpoczęły się Mszą Wieczerzy Pańskiej sprawowaną o godz. 18. Celebracji przewodniczył biskup włocławski Wiesław Mering. Mszę św. koncelebrowali: biskup pomocniczy Stanisław Gębicki i biskup senior Bronisław Dembowski oraz 20 kapłanów. Wspominając wydarzenia Wieczernika, bp Mering obmył nogi dwunastu alumnom włocławskiego Seminarium.


Bp Mering wzywał do entuzjazmu i radości z głoszenia Ewangelii

2014-04-17

We włocławskiej katedrze w Wielki Czwartek 17 kwietnia bp Wiesław Mering przewodniczył Mszy Krzyżma, podczas której prezbiterzy diecezji odnowili przyrzeczenia kapłańskie. Tradycyjnie do włocławskiej katedry zjechali ministranci z całej diecezji, a asystę sprawowali świeccy ceremoniarze ustanowieni kilka miesięcy wcześniej przez Biskupa Włocławskiego. Mszę św., wraz z biskupem pomocniczym Stanisławem Gębickim i biskupem seniorem Bronisławem Dembowskim, koncelebrowało 270 kapłanów.


______ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY______

______________FACEBOOK______________

______________FACEBOOK______________
 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011  CMS   Odwiedzin: 4415787 -GOŚCI ONLINE: 48

projektowanie stron www