DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA

DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA


Uroczystość 25-lecia pobytu św. Jana Pawła II we Włocławku (zaproszenie)

2016-05-31

W 1991 roku, podczas czwartej pielgrzymki do Polski, św. Jan Paweł II nawiedził naszą diecezję. 6 czerwca w Bazylice Katedralnej spotkał się z przedstawicielami polskiej szkoły, a następnego dnia przewodniczył uroczystej Mszy Świętej na lotnisku w Kruszynie. 25 lat po tych wydarzeniach, Diecezjalne Duszpasterstwo Nauczycieli oraz Sekcja Regionalna Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” serdecznie zapraszają na uroczystości jubileuszowe, które odbędą się w Bazylice Katedralnej dnia 6 czerwca br.


Bp Mering do nowo wyświęconych diakonów: bądźcie światłem świata

2016-05-29

Dnia 29 maja br. o godz. 16:00 w Bazylice Katedralnej we Włocławku ks. bp Wiesław Mering udzielił święceń diakonatu dziewięciu alumnom włocławskiego Wyższego Seminarium Duchownego. Uroczystość święceń zgromadziła wokół ołtarza wiernych, rodziny nowo ustanowionych diakonów, siostry zakonne, profesorów i moderatorów WSD, księży proboszczów. Kandydaci do przyjęcia świeceń odprawili tygodniowe rekolekcje wymagane przez prawo kanoniczne, pod kierunkiem ks. Przemysława Warmińskiego – ojca duchownego WSD. 


Włocławek: Koncert Uwielbienie

2016-05-28

Hymnem Tegorocznych Światowych Dni Młodzieży „Błogosławieni miłosierni”, 26 maja rozpoczęliśmy we Włocławku siódmy już koncert Uwielbienie, organizowany przez Duszpasterstwo Ogólne Kurii Diecezjalnej Włocławskiej, Województwo Kujawsko-Pomorskie, Urząd Miasta Włocławek, Fundację „ANWIL dla Włocławka” oraz Starostwo Powiatowego we Włocławku.


Bp Mering: z wiary w obecność Jezusa w Najświętszym Sakramencie pochodzą piękne kwietne dywany

2016-05-27

„Nic nie wytłumaczy tego układania kwietnych dywanów, tego trudu podejmowanego przez ludzi, jak tylko miłość obecna w ich sercu. To miłość mobilizuje ludzi do działania, do poświęcenia” – mówił podczas homilii w Uroczystość Bożego Ciała w Spycimierzu ks. bp Wiesław Mering. W parafii słynącej z najstarszej w Polsce tradycji układania kwietnych dywanów Biskup Włocławski przewodniczył Mszy świętej, wygłosił homilię i poprowadził procesję eucharystyczną do czterech ołtarzy idąc drogą usłaną kwietnymi kobiercami.


Koło: Koncert Uwielbienia

2016-05-26

 Już po raz drugi w Kole, na placu pomiędzy ulicami Prusa i Niezłomnych, stanęła w Boże Ciało scena. Podobnie jak przed rokiem w tym dniu odbył się wieczorem Koncert Uwielbienia. Przygotowały go wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym: „Bartymeusz” i „Góra Syjon” z Koła oraz „Getsemani” z Grzegorzewa, a uczestnikami byli mieszkańcy miasta i goście z okolicznych miejscowości. Wspólnym celem było publiczne oddanie chwały Bogu poprzez modlitwę, słowo, ruch i śpiew. Pragnieniem wszystkich było - by Jezus dotykał ludzkich serc swoim miłosierdziem.


______ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY______

______________FACEBOOK______________

______________FACEBOOK______________
 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011  CMS   Odwiedzin: 8898485 -GOŚCI ONLINE: 43

projektowanie stron www