Obchody 97. rocznicy urodzin Jana Pawła II w Zespole Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku

2017-05-23

Ostatni weekend uczniowie Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku przeżywali razem z Janem Pawłem II. Okazją stała się 97. rocznica urodzin Papieża – Polaka (ur. 18.05.1920 r.). Jako społeczność Długosza chcemy naśladować w praktyce naszego wielkiego Świętego i uczyć się od niego, jak spędzać wolny czas, aby był on również okresem rozwoju naszego życia duchowego. W związku z tym postanowiliśmy zorganizować dwa wydarzenia: pierwsze to degustacja papieskich kremówek prosto z Wadowic; drugie, dla bardziej ambitnych - spływ kajakowy.

Zmarł ks. Maciej Dyoniziak, proboszcz parafii NMP Królowej Polski w Koninie

2017-05-21

W dzisiejszą niedzielę w nocy, po ciężkiej chorobie zmarł ks. Maciej Dyoniziak, proboszcz parafii NMP Królowej Polski w Koninie i dziekan dekanatu konińskiego II. Żył 56 lat, 22 maja obchodziłby 29 rocznicę święceń kapłańskich.

30-lecie Apostolatu Maryjnego w Ciechocinku

2017-05-21

W sobotę 20 maja br. wspólnota Apostolatu Maryjnego przy parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Ciechocinku obchodziła 30-lecie swojego istnienia. W 1987 r. ks. Teofil Herman oraz p. Adam Sienkiewicz zainicjowali działalność Stowarzyszenia Cudownego Medalika na terenie Diecezji Włocławskiej. Ciechocińska wspólnota jest pierwszą i najstarszą działającą na terenie diecezji włocławskiej.

Licheń: VII Ogólnopolski Zlot Chórów i Orkiestr „Świętemu Janowi Pawłowi II w hołdzie”

2017-05-20

Kilka tysięcy muzyków przybyło do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu, aby oddać hołd św. Janowi Pawłowi II poprzez uczestnictwo w VII Ogólnopolskim Zlocie Chórów i Orkiestr. Kulminacyjnym punktem spotkania był wielki koncert wszystkich chórów i orkiestr na schodach prowadzących do licheńskiej bazyliki.

Oferta edukacyjna Studium Teologii w Koninie

2017-05-19

Studium Teologii w Koninie (filia Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie Collegium Joanneum), po reorganizacji, cieszy się coraz większą popularnością. Potwierdzeniem tego faktu jest liczba 27 nowych studentów, którzy w roku 2016 rozpoczęli edukację, zarówno na sześcioletnich studiach magisterskich z teologii, jak i na studiach podyplomowych.

______________FACEBOOK______________