Koło: piesza pielgrzymka do Lichenia

2015-08-29

W ostatnią sobotę wakacji (29 sierpnia) niemal stuosobowa grupa z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole udała się w pieszej pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej w Licheniu Starym. Droga upłynęła pątnikom na modlitwie, rozważaniach oraz wspólnym radosnym śpiewie na chwałę Jezusa i Jego Matki. Dla najmłodszych parafian był to kolejny etap przygotowań do Światowych Dni Młodzieży.

Jak na ŚDM Kraków 2016 mają zapisać się grupy z diecezji włocławskiej?

2015-08-29

Chcesz pojechać do Krakowa na spotkanie z Ojcem Świętym w ramach ŚDM 2016? Oto krótki poradnik, jak to zrobić. Wystarczy przejść kilka prostych kroków.

Parafianie z Kościelca na pielgrzymim szlaku

2015-08-28

Sierpień dla wspólnoty parafialnej św. Andrzeja Apostoła z Kościelca obfitował w wydarzenia pielgrzymkowe. Pierwszym był udział grupy parafian w diecezjalnej pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Przed Czarną Madonną pokłonili się także pątnicy, którzy z Kościelca do Częstochowy pojechali w Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Ostatnim akordem pielgrzymkowego sierpnia stała się modlitwa u św. Siostry Faustyny w Świnicach Warckich i Głogowcu w dniu 27 sierpnia.

Bp Mering posłał młodych – z Jasnej Góry do Krakowa i poświęcił różańce dla koreańskiej młodzieży

2015-08-26

25 sierpnia br. o godz. 8 w Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze bp Wiesław Mering przewodniczył Mszy św. dla pielgrzymów z Sieradza i Zduńskiej Woli, na zakończenie której dokonał „posłania” młodych do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży 2016. Pobłogosławił także różańce, które otrzymają młodzi Koreańczycy z Jeju.

Zmiany personalne w diecezji włocławskiej

2015-08-26

Z dniem 31 sierpnia br. w życie wchodzą niektóre zmiany personalne. Ich wykaz przedstawiony został przez Kurię Diecezjalną we Włocławku.

______ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY______

______________FACEBOOK______________