Bp Mering do młodzieży: ŚDM proponują wam rzeczy o wiele trudniejsze od radosnego bawienia się

2015-03-31

"Komu potrzebne są Dni Młodzieży? One są potrzebne przede wszystkim wam, waszym młodym sercom, bo nie da się zbudować przyjaźni między sobą a Bogiem bez obecności" - mówił do młodzieży zgromadzonej na diecezjalnym spotkaniu w Niedzielę Palmową 29 marca br. w kościele pw. św. Maksymiliana w Koninie biskup włocławski Wiesław Mering.

Bp Mering przewodniczył spotkaniu młodzieży diecezji włocławskiej w Niedzielę Palmową

2015-03-30

Bądźcie współgospodarzami Światowych Dni Młodzieży w roku 2016 i poprzedzających ich „dni w diecezji”, szukajcie w życiu Chrystusa, z pasją głoście Go innym, poczujcie radość bycia chrześcijaninem i budujcie swoją relację z Chrystusem na modlitwie, a wasze życie będzie szczęśliwe – w tych słowach można streścić przesłanie biskupa włocławskiego Wiesława Meringa do młodych diecezjan, którzy w Niedzielę Palmową 29 marca br. spotkali się w Koninie na obchodach XXX Światowego Dnia Młodzieży. Ksiądz Biskup skierował słowo do młodych diecezjan na zakończenie Mszy św. w kościele pw. św. Maksymiliana Kolbego w Koninie. W spotkaniu uczestniczyło 1050 młodych dziewcząt i chłopców, a towarzyszyło im około 80 kapłanów.

„Dotknij Miłosierdzia” – ukazał się album o peregrynacji Symboli ŚDM po diecezji włocławskiej

2015-03-28

W związku z przypadającym w jutrzejszą Niedzielę Palmową w wymiarze diecezjalnym Światowym Dniem Młodzieży ukazał się album, będący pamiątką po peregrynacji Symboli ŚDM w diecezji włocławskiej. Bogata dokumentacja fotograficzna, opisy wydarzeń, ale przede wszystkim świadectwa uczestników spotkań z krzyżem i ikoną Salus Populi Romani, mających miejsce od 18 do 30 maja 2014 r., to główne zalety pozycji, która od jutra trafi w ręce młodzieży i dorosłych diecezjan. Dochód z książki opatrzonej wstępem ks. bp. Wiesława Meringa będzie wsparciem projektu „Bilet dla Brata” w diecezji włocławskiej.

Włocławek: pierwsze dziecko w „Oknie Życia”

2015-03-28

Wczoraj wieczorem, tj. 27 marca br., w „Oknie Życia” mieszczącym się w domu Sióstr Wspólnej Pracy we Włocławku znaleziono noworodka. Zgodnie z procedurami dziewczynka trafiła do włocławskiego szpitala.

Diecezjalne obchody Dnia Świętości Życia

2015-03-26

25 marca 2015 roku, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, odbyły się diecezjalne obchody związane z Dniem Świętości Życia i z XI Narodowym Dniem Życia, pod hasłem zaczerpniętym z X księgi Pana Tadeusza: „Wielką siłę ma ślubna obrączka”. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem po raz kolejny przyjęli: Biskup Włocławski Wiesław Mering oraz Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki.

______ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY______

______________FACEBOOK______________