Ks. bp Wiesław Mering podziękował za medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”

2016-06-24

„Przyjmując to zaszczytne wyróżnienie odbieram je ze świadomością, że uczynił Pan Premier gest doceniający całą ponad tysiącletnią pracę Kościoła nad ochroną narodowego dziedzictwa. I właśnie za to w bardzo szczególny sposób chcę Panu Premierowi podziękować” – napisał w liście do prof. Piotra Glińskiego, wicepremiera i ministra kultury biskup włocławski Wiesław Mering.

Koło: ponowny pochówek ppor. Zygmunta Wawrzyniaka

2016-06-22

20 czerwca na cmentarzu parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole, po raz drugi, tym razem godnie i z wojskowymi honorami, złożono do grobu szczątki Zygmunta Wawrzyniaka ps. „Sęp”, kolskiego żołnierza podziemia niepodległościowego.

Zduńska Wola: artyści w hołdzie św. Janowi Pawłowi II

2016-06-21

W dniu 20 czerwca br., w Ośrodku Pamięci św. Maksymiliana Marii Kolbego w Zduńskiej Woli odbył się uroczysty koncert poświęcony św. Janowi Pawłowi II w duchu przygotowań do ŚDM. Na scenie pojawili się miejscowi artyści: Zespół Jordan, Zespół Pierwszy Dzień Tygodnia, p. Milena Piotrowska, p. Andrzej Wawrzyniak, ks. Paweł Koralewski oraz Katarzyna Bartecka. Towarzyszyli im również w swoich prezentacjach muzycznych uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1, Publicznego Gimnazjum nr 4 oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 im. św. Jana Pawła II w Zduńskiej Woli. Występujący artyści przygotowanymi przez siebie utworami oddali hołd św. Janowi Pawłowi II.

Dziś imieniny obchodzi ks. bp Wiesław Alojzy Mering

2016-06-21

21 czerwca w dniu wspomnienia św. Alojzego Gonzagi, patrona Biskupa Diecezji, swoje imieniny obchodzi Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Wiesław Alojzy Mering. Dostojnemu Solenizantowi życzymy wielu łask i Bożego błogosławieństwa.

Diecezja Włocławska beneficjentem konkursu grantowego „Wesołe Wakacje”

2016-06-20

W dniu 14 czerwca br. w Centrum Kultury „Browar B” miało miejsce uroczyste ogłoszenie beneficjentów konkursu grantowego „Wesołe Wakacje”. Miło nam poinformować, że wśród piętnastu nagrodzonych wyłoniona została Diecezja Włocławska w partnerstwie z Zespołem Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza z projektem pod nazwą ,,Wakacje z Długoszem - Rodzina, Kultura, Tradycja i Bezpieczeństwo - Spotkajmy się - Poznajmy się”.

______ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY______

______________FACEBOOK______________