Bp Wiesław Mering pisze do prof. Bogdana Chazana

2014-07-29

"Chcę tym listem dołączyć się do ogromnej liczby Polaków, którzy z największą czcią i podziwem odnoszą się do Pańskiej postawy życiowej i wierności głoszonym wartościom" - napisał w liście do prof. Bogdana Chazana biskup włocławski Wiesław Mering.

Młodzi chrześcijanie z Afryki ewangelizowali diecezję włocławską

2014-07-27

Grupa ewangelizacyjna z Wybrzeża Kości Słoniowej „Claret-Gospel” na zaproszenia ks. bp. Wiesława Meringa gościła w naszej diecezji w dniach 19-25 lipca. Tworzy ją kilkunastu młodych ludzi, najczęściej neofitów. Jej założycielem i opiekunem jest o. Roman Woźnica CMF z Polskiej Prowincji Misjonarzy Klaretynów, który przez ponad 20 lat pracował na misjach w tym kraju. Podczas swojego drugiego już pobytu w naszej diecezji, goście z Afryki odwiedzili sześć parafii: Najświętszego Zbawiciela we Włocławku, św. Stanisława BM we Włocławku, św. Jadwigi w Nieszawie, św. Marii Magdaleny w Sompolnie, Opieki Matki Bożej w Osięcinach oraz św. Jakuba w Piotrkowie Kuj.

Transmisja Mszy św. z sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach

2014-07-27

Diecezja włocławska zaproszona została do delegowania kapłanów mających sprawować Mszę św. transmitowaną przez TVP 1 o godz. 7.00 z sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Około 30% wiernych diecezji włocławskiej uczęszcza na niedzielną Mszę świętą

2014-07-26

Średnia procentowa uczestniczących w Mszach św. w diecezji włocławskiej wynosi 28 %, natomiast średnia procentowa przyjmujących Komunię św. spośród uczestników niedzielnej Mszy św. w diecezji wynosi 37 %. Taki jest wynik corocznych badań dominicantes, które na zlecenie Urzędu Statystyki Kościoła Katolickiego przeprowadza się w polskich kościołach. Dane dotyczą roku 2013 i są prawie identyczne w stosunku do ostatnich dwóch lat.

Piesza Pielgrzymka Diecezji Włocławskiej na Jasną Górę (informacje)

2014-07-24

„Wierzę w Syna Bożego – wdzięczni za kanonizację Jana Pawła II” – z tym hasłem w roku 2014 wyruszy Piesza Pielgrzymka Diecezji Włocławskiej. Pragniemy przeżyć ten szczególny czas rekolekcji, odkrywając i doceniając na nowo wartość obecności Jezusa Chrystusa w życiu, wsłuchując się jednocześnie w słowa nauki Świętego Jana Pawła II. To z kolei ma służyć patrzeniu na teraźniejszość przez pryzmat wiary w Boga, by w konsekwencji budować przyszłość na fundamencie doświadczenia żywego spotkania z Jezusem Chrystusem we wspólnocie pielgrzymkowej.

______ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY______

______________FACEBOOK______________