Uroczystość Wszystkich Świętych

2014-10-31

Znanych i anonimowych, dawnych i współczesnych świętych Kościół katolicki uroczyście wspomina 1 listopada. Uroczystość Wszystkich Świętych winna być jednym z najbardziej radosnych dni dla chrześcijan. W ciągu roku niemal każdego dnia przypada wspomnienie jednego lub kilku świętych znanych z imienia. Jednak ich liczba jest znacznie większa. Wiele osób doszło do świętości w zupełnym ukryciu.

13 alumnów włocławskiego Seminarium przywdziało sutannę

2014-10-30

30 października br. o godz. 15 w bazylice katedralnej we Włocławku, podczas uroczystej Mszy św. z obrzędem obłóczyn, której przewodniczył bp Stanisław Gębicki, 13 alumnów z roku III przywdziało szatę duchowną – sutannę. „Niech sutanna, którą przywdzialiście dzisiaj przypomina wam, kim jesteście i jakie jest wasze zadanie, ku czemu zmierzacie” – powiedział bp Gębicki do nowo obłóczonych.

Obchody „HOLY WINS – SWIĘTY ZWYCIĘŻA” w szkole im. Długosza we Włocławku

2014-10-28

Dzień 1 listopada przypomina prawdę o powszechnym powołaniu do świętości. Każdy z wierzących, niezależnie od konkretnej drogi życia: powołania do małżeństwa, do kapłaństwa, zakonu, do życia w samotności - jest powołany do świętości. W tym dniu od kilku lat w naszym kraju, w rodzinach, instytucjach i placówkach oświatowych, coraz bardziej rozpowszechnia się zwyczaj obchodzenia Halloween. Dlatego uczniowie Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku postanowili wyjść z inicjatywą będącą chrześcijańską alternatywą dla tego zwyczaju.

"Tryptyk zaduszkowy" - jedyny taki w Polsce (zapowiedź)

2014-10-27

Przed nami listopad, miesiąc w którym, siedem lat temu wszystko się zaczęło! Wspólnota parafii św. Wojciecha w Koninie i tygodnik „ Adalbertus” pragną bowiem pochwalić się, już po raz siódmy, przedsięwzięciem artystycznym Tryptyk Zaduszkowy „ Nie wszystek umrę…”, który w tym roku przypada w dniach 7 – 9 listopada 2014 roku.

Koło: W oczekiwaniu na ŚDM 2016

2014-10-25

W piątkowy wieczór 24 października w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Kole odbyło się pierwsze spotkanie młodych przygotowujących się do Światowych Dni Młodzieży. Spotkanie, które rozpoczęło się o godzinie 19.00, poprowadził ks. Przemysław Pilarski – diecezjalny duszpasterz młodzieży, który przedstawił w krótkiej prezentacji multimedialnej, czym są Światowe Dni Młodzieży i jaki mają cel.

______ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY______

______________FACEBOOK______________