DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA

DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA


Bp Wiesław Mering przesłał list gratulacyjny do Prezydenta-Elekta Andrzeja Dudy

2015-05-27

„Gratuluję bardzo serdecznie wyboru, zaufania Polaków i odwagi podjęcia najwyższego urzędu w Państwie” – napisał w liście gratulacyjnym do Prezydenta-Elekta Andrzeja Dudy ks. bp Wiesław Mering. Biskup Włocławski życzy nowo wybranemu Prezydentowi RP Bożego błogosławieństwa w codziennych działaniach.


Matki z Kościelca powierzały Maryi dzieło ŚDM

2015-05-27

W ramach przygotowań do ŚDM Młodzieżowy Zespół Credo z Kościelca przygotował na wtorkowy wieczór 26 maja wyjątkowy koncert poświęcony Maryi – Matce wszystkich ludzi oraz matkom z parafii, które licznie zgromadziły się w kościeleckiej świątyni.


Tuliszków: grusza bł. Karoliny Kózkówny uroczyście posadzona

2015-05-26

Ponad sto lat temu bł. Karolina nauczała dzieci pod gruszą. Z tego dwustuletniego, potężnego, starego drzewa zaszczepiono i wyhodowano sadzonki. Jedna z nich trafiła do parafii św. Wita w Tuliszkowie, gdzie 25 maja br. została uroczyście posadzona przez dzieci, które w ubiegłą niedziele przyjęły pierwszą Komunię Świętą.


Russocice: czuwanie w wigilię Zesłania Ducha Świętego

2015-05-24

W sobotni wieczór 23 maja, w parafii pod wezwaniem świętego Michała Archanioła w Russocicach odbyło się czuwanie dekanalne w Wigilię Zesłania Ducha Świętego. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 20 koncertem ewangelizacyjnym przygotowanym przez zespół parafialny, połączonym z adoracją Najświętszego Sakramentu oraz modlitwą uwielbienia.


Kramsk: „Idąc za Jezusem …” – spotkanie młodych w ramach przygotowań do ŚDM

2015-05-24

W przeddzień uroczystości Zesłania Ducha Świętego, tj. 23 maja br. w parafii pw. św. Stanisława BM w Kramsku odbyło się I z cyklu spotkań dla młodzieży trzech dekanatów konińskich „Idąc za Jezusem …”. Idea wspólnej modlitwy i uwielbiania Boga została zainicjowana przez księży posługujących w rejonie konińskim, którzy raz w miesiącu spotykają się w parafii pw. św. Maksymiliana w Koninie, aby rozmawiać na temat radości i problemów jakie wynikają z pracy duszpasterskiej z młodym człowiekiem.


______ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY______

______________FACEBOOK______________

______________FACEBOOK______________
 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011  CMS   Odwiedzin: 6649540 -GOŚCI ONLINE: 35

projektowanie stron www