Gimnazjaliści z diecezji włocławskiej z doroczną pielgrzymką w Licheniu

2014-09-27

Prawie 3 tysiące uczniów III klas gimnazjalnych zgromadziło się 24 września w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Licheniu wraz z duszpasterzami, siostrami zakonnymi, katechetami i nauczycielami, aby prosić Maryję o dojrzałe i odpowiedzialne wybory życiowe dla siebie. Tradycyjna pielgrzymka gimnazjalistów organizowana jest corocznie w ostatnią środę września w największym sanktuarium maryjnym w diecezji włocławskiej.

Rejonowe spotkanie młodzieży w Tuliszkowie

2014-09-23

„Czekamy na ŚDM” – pod takim hasłem, w niedzielę 21 września br. w parafii pw. św. Wita w Tuliszkowie już po raz kolejny odbyło się spotkanie młodzieży z rejonu konińskiego. Przygotowany przez organizatorów program miał na celu kontynuację przygotowań do udziału w Światowych Dniach Młodzieży - Kraków 2016.

Sieradz: Na Światowe Dni Młodzieży ze Świętym Stanisławem Kostką

2014-09-20

Sieradzka młodzież rozpoczęła aktywnie kolejny rok przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Tym razem uczyła się świętości i budowania prawdziwej wspólnoty wiary razem ze św. Stanisławem Kostką. Z inicjatywy sieradzkich duszpasterzy młodzieży Triduum przygotowujące do święta Patrona dzieci i młodzieży odbyło się w dniach od 16 do 18 września 2014 r.

XI Ogólnopolska Pielgrzymka Honorowych Dawców Krwi do Lichenia

2014-09-15

13 września 2014 roku odbyła się XI Ogólnopolska Pielgrzymka Honorowych Dawców Krwi do Lichenia. W uroczystościach wzięło udział blisko 20 pocztów sztandarowych, około 40 klubów Honorowych Dawców Krwi i ponad 20 kapłanów koncelebrujących Mszę św. Organizację pielgrzymki objął, jak co roku, Klub HDK im. Kard. Stefana Wyszyńskiego działający przy parafii św. Barbary w Turku wraz z kapelanem Honorowych Dawców Krwi Diecezji Włocławskiej Ks. Kan. Mirosławem Frankowskim. Oprawę liturgii przygotowała Służba Liturgiczna z parafii św. Barbary z Turku.

Uliczna ewangelizacja we Włocławku

2014-09-14

Wspólnota „Słowo Życia” działająca przy parafii św. Józefa we Włocławku odczytała słowa Ewangelii nawołujące do głoszenia Dobrej Nowiny jako bezpośrednie wezwanie do ewangelizacji. W soboty i niedziele września ewangelizowali  na ulicach miasta. Koniec akcji „katolicy na ulicy” planują połączyć z akcją „Koronka na ulicach miast świata!”, która odbędzie się 28 września, kiedy to we Włocławku na Placu Wolności o godz.15 odbędzie się modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji miasta Włocławka.

______ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY______

______________FACEBOOK______________