DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA

DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA


Jak na ŚDM Kraków 2016 mają zapisać się grupy z diecezji włocławskiej?

2015-09-02

Chcesz pojechać do Krakowa na spotkanie z Ojcem Świętym w ramach ŚDM 2016? Oto krótki poradnik, jak to zrobić. Wystarczy przejść kilka prostych kroków.


Dziękczynienie za Plony Diecezji Włocławskiej 2015

2015-09-01

W sobotę 29 sierpnia 2015 r., w parafii św. Anny w Bobrownikach pod patronatem Biskupa Włocławskiego Wiesława Alojzego Meringa odbyło się diecezjalne Dziękczynienie za Plony. W tym roku ta diecezjalna uroczystość była połączona z dożynkami powiatu lipnowskiego oraz gminy Bobrowniki.
Punktem kulminacyjnym uroczystości była Msza św. o godz. 13.00 sprawowana przez Pasterza Diecezji przy współudziale przybyłych księży z diecezji włocławskiej, jak również części diecezji płockiej należącej do powiatu lipnowskiego. W uroczystości i Mszy św. uczestniczyli też przedstawiciele władz samorządowych.


Zjazd Kół Gospodyń Wiejskich i Innych Organizacji Kobiecych z Terenów Wiejskich w Licheniu Starym (zaproszenie)

2015-09-01

Zjazd Kół Gospodyń Wiejskich i Innych Organizacji Kobiecych z Terenów Wiejskich odbędzie się w Licheniu Starym 12 i 13 września.

Zjazd rozpocznie się Jarmarkiem Kulturowym na placu nad Jeziorem Licheńskim, w sobotę 12 września o godz. 14.00. Podczas jarmarku zaplanowano przegląd zespołów artystycznych kół gospodyń, mleczny konkurs kulinarny (ciasta i potrawy), konkurs twórczości artystycznej oraz wiele innych atrakcji.


III akcja „Tornister pełen uśmiechów” Dożywianie dzieci w szkołach w Zduńskiej Woli

2015-08-31

Parafialny Zespół Caritas działający przy Parafii św. Pawła Apostoła w Zduńskiej Woli w ramach akcji „Tornister pełen uśmiechu” przygotowało wyprawki dla 49 dzieci z rodzin objętych pomocą. Pomoc wyniosła 3 200 złotych. Caritas Diecezji Włocławskiej przekazała 35 plecaków oraz złożono ofiary na ten cel w wysokości 2 500 zł. Plecaki z przyborami zostały poświęcone 30 sierpnia w niedzielę i rozdane dzieciom.


Tornister pełen uśmiechów w parafii Wieniec

2015-08-31

Z inicjatywy p. Jolanty Wilczyńskiej – opiekunki Szkolnego Koła Caritas w Gimnazjum w Wieńcu, już po raz drugi Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Wieńcu włączyła się do akcji Caritas „Tornister pełen uśmiechów”. Jeszcze w czerwcu, przed zakończeniem roku szkolnego wspólnie z księdzem proboszczem i paniami katechetkami stworzono listę 25 dzieci z rodzin potrzebujących pomocy z terenu parafii, uczęszczających do szkół podstawowym i gimnazjów.


______ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY______

______________FACEBOOK______________

______________FACEBOOK______________
 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011  CMS   Odwiedzin: 7283821 -GOŚCI ONLINE: 43

projektowanie stron www