Bp Mering na II Forum Młodych: „przeżycie Światowych Dni Młodzieży zmierza do jednego – by dotknąć Jezusa”

2015-04-19

Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej w Brdowie było miejscem II Forum Młodych Diecezji Włocławskiej. W sobotę 18 kwietnia liderzy parafialnych grup z dekanatów diecezji, przygotowujących się do ŚDM Kraków 2016 wraz z dekanalnymi duszpasterzami młodzieży spotkali się, by wejść w kolejny etap przygotowań do Światowych Dni Młodzieży. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił biskup włocławski Wiesław Mering.

Zaproszenie na konferencję z udziałem p. prof. Bogdana Chazana

2015-04-17

Akcja Katolicka Diecezji Włocławskiej serdecznie zaprasza w piątek 24 kwietnia br. o godz. 16.00 do Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku (ul. Karnkowskiego 3) na konferencję z udziałem p. prof. Bogdana Chazana, p. Marka Jurka – posła do Parlamentu Europejskiego, byłego Marszałka Sejmu RP oraz ks. prof. dr. hab. Ryszarda Monia. Spotkanie to objął patronatem Pasterz Diecezji ks. bp Wiesław Mering.

Bp Mering podjął decyzję o restrukturyzacji wydawnictw diecezjalnych

2015-04-15

Z dniem dzisiejszym, tj. 15 kwietnia br. wchodzą w życie dekrety Biskupa Włocławskiego dotyczące restrukturyzacji Wydawnictwa Diecezjalnego i Wydawnictwa Duszpasterstwa Rolników. Od dziś obie instytucje zostały rozdzielone, co oznacza również kolejne zmiany personalne w ich wnętrzu. Decyzja ks. bp. Wiesława Meringa to dalszy ciąg zmian zapoczątkowanych w ubiegłym roku.

Sieradz: Kapłani i samorządowcy Sieradza przygotowują się do Światowych Dni Młodzieży

2015-04-14

W poniedziałek 13 kwietnia 2015 r. w parafii Wszystkich Świętych w Sieradzu odbyło się pierwsze spotkanie mające na celu dobrą koordynację Światowych Dni Młodzieży na poziomie diecezjalnym i rejonowym zarówno ze strony Samorządu sieradzkiego, jak i sieradzkich parafii.

Czuwanie w parafii Odolion z okazji liturgicznej rocznicy kanonizacji św. Jana Pawła II

2015-04-13

Po raz pierwszy w historii parafii Odolion przed świętem Bożego Miłosierdzia odbyło się nocne czuwanie. W nocy z piątku na sobotę (10-11 kwietnia br.) przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, licznie gromadzili się parafianie na modlitwie. W ten sposób cała wspólnota parafialna przygotowywała się do przyjęcia daru Bożego Miłosierdzia i przeżyć związanych z pierwszą rocznicą ogłoszenia świętym Jana Pawła II – patrona kościoła w Odolionie.

______ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY______

______________FACEBOOK______________