Jasna Góra: włocławscy biskupi biorą udział w rekolekcjach dla Episkopatu

2017-11-21

„Według miary daru Chrystusowego” pod takim hasłem w poniedziałek, 20 listopada, na Jasnej Górze rozpoczęły się doroczne rekolekcje biskupów. Czterodniowe nauki rekolekcyjne wygłosi ks. prał. Paweł Ptasznik z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej, bliski współpracownik św. Jana Pawła II, Benedykta XVI i Franciszka. W rekolekcjach z Włocławka biorą udział: ks. bp Wiesław Mering, ks. bp Stanisław Gębicki i ks. bp Bronisław Dembowski.

Dziekan z Kłodawy rozdaje puchary młodym piłkarzom

2017-11-18

W sobotę 18 listopada br. o godz. 10.00, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłodawie odbył się halowy turniej piłki nożnej o Puchar Dziekana Dekanatu Kłodawskiego. Turniej zorganizował dekanalny duszpasterz Służby Liturgicznej ks. Juliusz Graniczny. Wzięło w nim udział 9 drużyn.

Smólnik: dekanalne rozgrywki ministrantów w piłkę halową

2017-11-17

W piątek 17 listopada w hali sportowej przy szkole w Smólniku odbył się turniej piłkarski liturgicznej służby ołtarza dekanatu włocławskiego II. W rozgrywkach udział wzięło dziesięć zespołów w trzech kategoriach wiekowych.

Włocławek: postać Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego tematem spotkania Teologicznego Towarzystwa Naukowego

2017-11-16

W środę 15 listopada br. w auli im. Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku miała miejsce konferencja zorganizowana w 30-lecie śmierci Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Wykład otwarty zorganizowało Teologiczne Towarzystwo Naukowe Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku.

Turniej ministrantów dekanatu konińskiego I w piłkę halową

2017-11-15

We wtorkowy wieczór 14 listopada na sali gimnastycznej SP 15 w Koninie rozegrano finały Mistrzostw Ministrantów Dekanatu Konińskiego I w piłce nożnej halowej. W rozgrywkach w trzech kategoriach wiekowych (szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła średnia) wzięło udział 10 drużyn reprezentujących parafie dekanatu.

______________FACEBOOK______________