Jubileusz święceń kapłańskich

2016-05-23

W poniedziałek 23 maja, w Bazylice Katedralnej we Włocławku, wokół ołtarza Pańskiego zgromadzili się kapłani obchodzący 50-lecie oraz 25-lecie święceń kapłańskich. Pod przewodnictwem Pasterza Diecezji Włocławskiej ks. bp. Wiesława Meringa, z udziałem ks. bp. Bronisława Dembowskiego, jubilaci celebrowali Najświętszą Ofiarę, dziękując za dar kapłaństwa.

Młodzi Misjonarze Miłosierdzia – projekt rehabilitacji i leczenia uzdrowiskowego dzieci i młodzieży

2016-05-22

Odpowiadając na wezwanie papieża Franciszka w Roku Jubileuszu Miłosierdzia i Światowych Dni Młodzieży, z inicjatywy ks. prał. Grzegorza Karolaka z Ciechocinka i ks. prał. Dariusza Kalińskiego ze Zduńskiej Woli, po konsultacjach z ks. prał. Arturem Niemirą – koordynatorem ŚDM w Diecezji Włocławskiej oraz z prezesem PUC w Ciechocinku Marcinem Zajączkowskim – powstał projekt (w ramach programu Młodzi Misjonarze Miłosierdzia), który zakłada wspólną inicjatywę Diecezji Włocławskiej i Zarządu PUC w Ciechocinku w zakresie rehabilitacji i leczenia uzdrowiskowego dzieci i młodzieży Diecezji Włocławskiej. Pomysłodawcy mają nadzieję, że jeszcze przed ŚDM w Krakowie 2016 i do końca Roku Miłosierdzia dla wielu dzieci pojawi się szansa poprawienia jakości zdrowia i życia.

Włocławek: koncert „UWIELBIENIE” (zaproszenie)

2016-05-20

Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej Włocławskiej, Województwo Kujawsko-Pomorskie, Urząd miasta Włocławek, Starostwo Powiatowe we Włocławku oraz Fundacja „ANWIL” dla Włocławka zaprasza na koncert „UWIELBIENIE”, który odbędzie się w Uroczystość Bożego Ciała, 26 maja 2016 roku, w Parku im. H. Sienkiewicza we Włocławku o godzinie 20:00.

Dwa lata temu rozpoczęła się peregrynacja Symboli ŚDM po diecezji włocławskiej - przygotowująca do ŚDM Kraków 2016

2016-05-18

Równe dwa lata temu - w 94 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, tj. 18 maja 2014 r., Krzyż ŚDM oraz ikona Matki Bożej Salus Populi Romani przybyły do diecezji włocławskiej. Przedstawiciele młodych razem z ks. Przemysławem Pilarskim, diecezjalnym duszpasterzem młodzieży, w Koźminku uczestniczyli we Mszy św., a następnie odebrali Krzyż i ikonę ŚDM z diecezji kaliskiej. Symbole w specjalnym samochodzie zostały przewiezione do sieradzkiej Kolegiaty, by tam uroczyście zainaugurować peregrynację. Młodzież nie kryła wzruszenia spowodowanego tym, że miała możliwość przywiezienia tych Symboli do diecezji włocławskiej.

Prezydent Andrzej Duda przesłał list z okazji 600-lecia kościoła Ducha Świętego w Sieradzu

2016-05-17

„Kościół Ducha Świętego, wotum wdzięczności sieradzan za pomoc Bożej Opatrzności w walce nad zakonem krzyżackim, istnieje już sześćset lat. Trudno nie dostrzec w tym szczególnego symbolu trwałości naszej narodowej tradycji, naszego wielkiego cywilizacyjnego dziedzictwa, które bierze swój początek od księcia Mieszka I” – napisał Prezydent Andrzej Duda w okolicznościowym liście skierowanym do uczestników uroczystości 600-lecia kościoła Ducha Świętego w Sieradzu. List został odczytany 16 maja br. podczas jubileuszowej Mszy św. sprawowanej pod przewodnictwem biskup włocławskiego Wiesława Meringa.

______ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY______

______________FACEBOOK______________