Diecezjalne rozgrywki Liturgicznej Służby Ołtarza w piłkę nożną halową

2017-02-19

Po zakończonych dekanalnych i rejonowych rozgrywkach Liturgicznej Służby Ołtarza w piłkę nożną halową, dnia 18 lutego br. odbył się ich etap diecezjalny. Wszystkich księży opiekunów, zawodników i kibiców gościnnie przyjęła parafia Kłotno w osobach: Księdza Proboszcza Ryszarda Pospieszyńskiego i Pana Wójta Gminy Baruchowo Stanisława Sadowskiego.

„Dotknij Jezusa” w szkole im. ks. Długosza

2017-02-18

„Miłość – od Źródła do Źródła” – te słowa przyświecały kolejnemu spotkaniu z cyklu „Dotknij Jezusa”, które odbyło się 17 lutego w ZSK im. ks. Jana Długosza we Włocławku. Wielu młodych ludzi znalazło w sobie odwagę i przyszło, aby oddać Tej Jedynej Miłości całych siebie ze swoimi problemami, wątpliwościami, radościami i marzeniami.

Spotkanie młodzieży rejonu sieradzkiego

2017-02-17

W piątek, 17 lutego br. młodzież rejonu sieradzkiego spotkała się w Warcie w parafii pw. św. Mikołaja Biskupa na skupieniu przed Wielkim Postem. Jego celem było duchowe przygotowanie się do wejścia i owocnego przeżywania czasu poprzedzającego największą tajemnicę naszej wiary.

Bp Mering zachęca do modlitwy o trzeźwość w rodzinach

2017-02-15

„Jednym z największych wyzwań, przed jakim stoi Kościół i nasza ojczyzna, jest ochrona trzeźwości” – napisał w słowie do wiernych ks. bp Wiesław Mering. W związku z rozpoczynającym się 26 lutego br. 50. Tygodniem Modlitw o Trzeźwość Narodu Pasterz Diecezji zachęca do modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa.

Pasterz Diecezji spotkał się z chorymi i przewodniczył liturgii w Turku

2017-02-13

Ks. bp Wiesław Mering przewodniczył dziś wieczorem Mszy św. w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Turku, podczas której udzielił sakramentu namaszczenia chorych grupie wiernych. Była to kolejna stacja obchodów XXV Światowego Dnia Chorego w diecezji włocławskiej. Uroczystość transmitowały Radio Maryja i TV Trwam.

______________FACEBOOK______________