W dniach pielgrzymki na Jasną Górę Apel Jasnogórski w parafiach diecezji włocławskiej

2015-08-04

W duchowej jedności z pielgrzymami udającymi się z diecezji włocławskiej na Jasną Górę, w rejonie włocławskim i konińskim, w dniach od 6 do 13 sierpnia, wszyscy diecezjanie pozostający w domach zaproszeni są, by uczestniczyć w modlitwie Apelu Jasnogórskiego w swoich parafiach.

W sierpniu dwie koronacje obrazu Matki Bożej: w Błennej i Radziejowie

2015-08-02

W diecezji włocławskiej w najbliższym czasie będą miały miejsce dwie uroczystości koronacyjne. 15 sierpnia br. zostanie ukoronowany łaskami słynący obraz Matki Bożej Łaskawej Księżnej Kujaw w Błennej, a dzień później 16 sierpnia br. obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy w kościele Ojców Franciszkanów w Radziejowie. Zapowiadając te uroczystości i zapraszając do wzięcia w nich udziału biskup włocławski Wiesław Mering skierował słowo do diecezjan, odczytane w kościołach diecezji w niedzielę 2 sierpnia br.

Piesza Pielgrzymka Diecezji Włocławskiej w roku 2015 - „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”

2015-08-02

Trwają wakacje, czas urlopów i letniego wypoczynku, często na łonie natury. Jeziora, morze, góry, to miejsca, gdzie możemy spotkać drugiego człowieka i Pana Boga w pięknie stworzenia. Wakacje, to czas wielu propozycji, a nie zawsze wybieramy to, co przynosi korzyść naszemu życiu duchowemu. Dlatego zapraszam wszystkich chętnych i tych jeszcze niezdecydowanych, na pieszą pielgrzymkę diecezji włocławskiej na Jasną Górę.

Biskup Włocławski do redaktora naczelnego „Przeglądu Konińskiego” w sprawie in vitro

2015-08-01

Poniższy tekst autorstwa ks. bp. Wiesława Alojzego Meringa, ordynariusza włocławskiego, został wysłany do redaktora naczelnego „Przeglądu Konińskiego”, lokalnego tygodnika Konina, z propozycją publikacji. Ponieważ nie został zamieszczony na łamach „Przeglądu Konińskiego” – podajemy go do publicznej wiadomości.

Msza święta w intencji pielgrzymów i p. Prezydenta Andrzeja Dudy w katedrze włocławskiej (zaproszenie)

2015-08-01

W dniu 6 sierpnia, w święto Przemienienia Pańskiego, z Bazyliki Katedralnej we Włocławku, wyruszy jak zawsze Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.
W tym roku nasza droga do Matki Najświętszej ma wyjątkowy charakter: jest przecież modlitwą–pielgrzymką przed Światowymi Dniami Młodzieży: już niecały rok dzieli nas od tak oczekiwanego i starannie przygotowywanego wydarzenia.

______ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY______

______________FACEBOOK______________