Sieradz: otwarcie wystawy pt. „ Zbrodnia Katyńska”

2014-04-15

14 kwietnia br., o godz. 12.00, w Domu Katolickim przy parafii Wszystkich Świętych w Sieradzu, odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pt. „Zbrodnia Katyńska”. Pomimo dystansu czasowego, jaki dzieli nas od tych dramatycznych wydarzeń, pamięć o nich jest ciągle żywa w polskim społeczeństwie. Decyzja najwyższych sowieckich władz partyjno-państwowych z 5 marca 1940 r. o rozstrzelaniu blisko 22 tysięcy polskich jeńców wojennych i więźniów była zbrodnią popełnioną na polskich elitach intelektualnych.

Bp Mering do młodych diecezji włocławskiej: wybierzcie życie, które proponuje wam Pan

2014-04-13

Ponad 500 młodych ludzi z diecezji włocławskiej wraz z blisko 60 księżmi wzięło udział w obchodach Światowego Dnia Młodzieży, który w Niedzielę Palmową 13 kwietnia przeżywany był na szczeblu diecezjalnym. Podczas Mszy św. w kościele św. Stanisława we Włocławku ks. bp Wiesław Mering przewodniczył obrzędowi duchowego przyjęcia symboli ŚDM oraz pobłogosławił parafialne centra ŚDM, w których młodzież rozpoczęła pracę formacyjną w perspektywie ŚDM 2016. Całość zakończyła się koncertem „Siewców Lednicy”.

Niedziela Męki Pańskiej w katedrze włocławskiej

2014-04-13

W Niedzielę Męki Pańskiej we włocławskiej katedrze ks. bp Wiesław Mering przewodniczył uroczystej Mszy św. o godz. 9.30. W Liturgii, która rozpoczęła się procesją z palmami wokół bazyliki katedralnej uczestniczył również ks. bp senior Bronisław Dembowski. Homilię wygłosił ks. prał. Wojciech Niedźwiecki z Torunia, prowadzący rekolekcje wielkopostne. Podczas Eucharystii Biskup Ordynariusz przekazał przedstawicielom włocławskich parafii i wspólnot zakonnych „Iskrę Miłosierdzia”, która zgodnie z wezwaniem Jana Pawła II ma być przekazana światu, jako ogień miłosierdzia.

Światowe Dni Młodzieży 2016 na internetowej stronie diecezji włocławskiej

2014-04-12

Niedziela Palmowa, ktora jest obchodem tegorocznego Światowego Dnia Młodzieży na szczeblu diecezjalnym to ważny moment w przygotowaniach do ŚDM 2016 w Krakowie oraz do poprzedzających to wydarzenie Dni w Diecezji, podczas których do diecezji włocławskiej przyjedzie ok. 4 tysięcy młodych ludzi z całego świata. Z myślą o czekajacych nas wydarzeniach przygotowaliśmy specjalną zakładkę na internetowej stronie naszej diecezji (w kolumnie po prawej stronie), w której zawarte będą wszystkie informacje dotyczące przygotowań i programu wydarzeń związanych z ŚDM 2016 w naszej diecezji. Dział dotyczący ŚDM 2016 na internetowej stronie diecezji ruszy właśnie w Niedzielę Palmową.

Delegacje z Portugalii, Chorwacji, Niemiec, Rwandy i Ghany zainteresowana przyjazdem młodzieży do diecezji włocławskiej na ŚDM 2016

2014-04-12

Tańcem poloneza i promocją polskich diecezji wypełniony był Wieczór Polski 11 kwietnia br. w Rzymie, podczas którego delegacja polskiej młodzieży przybyła po Krzyż ŚDM i ikonę Matki Bożej zachęcała delegatów z różnych krajów świata do przyjazdu w 2016 r. do Polski. Wśród nich byli przedstawiciele diecezji włocławskiej, którzy zapraszali do przyjazdu do naszej diecezji. Delegaci z Portugalii, Chorwacji, Niemiec, Rwandy i Ghany chcą nawiązać bliższy kontakt z diecezją włocławską.

______ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY______

______________FACEBOOK______________