II Pielgrzymka Rowerowa Diecezji Włocławskiej na Jasną Górę

2014-08-22

Dziś 22 sierpnia 2014 roku o godz. 10.00 wyruszyła z Parafii św. Barbary w Turku na szlak pielgrzymi 2 Diecezjalna Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę. Kierownikiem pielgrzymki jest ks. Dawid Drapała, wikariusz parafii św. Barbary w Turku. Wszystkich uczestników, których łączy miłość do Matki Bożej i pasja pielgrzymowania rowerami są 42 osoby.

Piesza pielgrzymka ze Zduńskiej Woli wyruszyła na Jasną Górę

2014-08-22

Już po raz XXIV tradycyjnie we Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej, wyruszyła Piesza Pielgrzymka ze Zduńskiej Woli na Jasna Górę. O godz. 7.00 w Bazylice Mniejszej Wniebowzięcia NMP sprawowana była Eucharystia, której przewodniczył ks. prał. Dariusz Kaliński – proboszcz i kustosz Bazyliki, kazanie wygłosił ks. kan. Janusz Gozdalik – proboszcz parafii św. Anny w Korczewie. Kaznodzieja mówił o wyjściu z codzienności, aby przyjrzeć się swojemu życiu.

Transmisja w TV Polonia ze Świnic Warckich (zapowiedź)

2014-08-21

W niedzielę 24 sierpnia o godz. 13 TV Polonia przeprowadzi transmisję Mszy św. z Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny Kowalskiej w Świnicach Warckich. Mszy św. przewodniczyć będzie ks. prał. Artur Niemira, kanclerz Kurii Diecezjalnej we Włocławku. Okazją do przeprowadzenia transmisji będzie kolejna rocznica urodzin św. Faustyny.

Drugi dzień pobytu o. Bashobora w licheńskim Sanktuarium

2014-08-20

Po pierwszym dniu i pierwszym kazaniu wygłoszonym przez o. Johna Bashoborę w licheńskiej bazylice, przyszedł czas na kolejną dawkę głębokiej wiary płynącej z serca charyzmatycznego kapłana. Drugiego dnia pobytu w Licheniu o. Bashobora ponownie powitały tłumy wiernych, którzy zapragnęli spotkać się z Nim w domu Licheńskiej Pani.

26 sierpnia 2014 r. Dniem Modlitwy za Prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie

2014-08-18

Decyzją Prezydium Konferencji Episkopatu Polski dzień 26 sierpnia 2014 r. został ustanowiony Dniem Modlitwy za Prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie. Poniżej słowa Apelu Prezydium Konferencji Episkopatu Polski w sprawie ustanowienia 26 sierpnia br. dniem modlitwy za prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie.

______ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY______

______________FACEBOOK______________