Rejonowy dzień skupienia LSO przed Adwentem w Grzegorzewie

2014-11-22

Dnia 22 listopada o godz. 9.00 hymnem do Ducha Świętego, rozpoczął się Rejonowy Dzień skupienia Liturgicznej Służby Ołtarza Rejonu Konińskiego. Tym razem uczestników spotkania gościła parafia Grzegorzew. Po przywołaniu wstawiennictwa Ducha Świętego, słowo do zgromadzonych skierował ks. Łukasz Dzikiewicz. W konferencji podkreślił on elementarną misję ministranta, jaką jest służba Bogu.

Listopadowa msza św. o trzeźwość i koncert Jerzego Filara w Koninie (zapowiedź)

2014-11-22

W ostatnią niedzielę miesiąca, 30 listopada, o godz. 18.00 w kościele św. Wojciecha w Koninie sprawowana będzie msza św. w intencji Trzeźwości Narodu i w Rodzinach, której przewodniczyć będzie diecezjalnym duszpasterz trzeźwości ks. Paweł Śmigiel.

"Wieczór Adoracji" dla ministrantów i młodzieży z rejonu sieradzkiego i zduńskowolskiego

2014-11-22

Wczoraj o godz. 19.30 w parafii św. Maksymiliana w Zduńskiej Woli odbył się „Wieczór Adoracji” dla ministrantów i młodzieży z rejonu sieradzkiego i zduńskowolskiego. Skupienie to było kolejnym etapem w duchowym przygotowaniu do Światowych Dni Młodzieży - Kraków 2016.

Diecezjalne Centrum ŚDM omówi stan przygotowań diecezji do Światowych Dni Młodzieży

2014-11-21

Przegląd pracy poszczególnych sekcji, omówienie inicjatyw związanych z przygotowaniem młodzieży do spotkania z Ojcem Świętym w 2016 r., omówienie projektu „Bilet dla Brata” dla diecezji włocławskiej, propozycja programu „Dni w Diecezji”, wybór logo ŚDM w diecezji włocławskiej – to zdaniem ks. prał. Artura Niemiry, koordynatora ŚDM w diecezji włocławskiej, główne tematy mającego odbyć się w sobotę 22 listopada w Charłupi Małej spotkania Diecezjalnego Centrum ŚDM.

Inauguracja adoracji Najświętszego Sakramentu w parafii NMP Królowej Polski w Koninie

2014-11-19

„Aby poznać Pana, ważne jest spotkanie się z Nim: słuchanie Go w milczeniu przed Tabernakulum…” – właśnie te słowa papieża Franciszka stały się swoistą prowokacją do zainaugurowania stałej adoracji Najświętszego Sakramentu w parafii NMP Królowej Polski w Koninie. Pobłogosławienia nowego tabernakulum adoracyjnego dokonał biskup włocławski Wiesław Mering 18 listopada br.

______ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY______

______________FACEBOOK______________