ŚDM: młodzi ze Sri Lanki dziękują za pomoc im okazaną w przyjeździe do Polski

2016-08-16

„Tak jak obiecaliśmy, 28 członków naszej grupy powróciło na Sri Lankę po przeżyciu błogosławionego czasu ŚDM w Krakowie, w Polsce. Było to dla nas naprawdę niezwykłym przeżyciem móc przebywać w świętym mieście św. Jana Pawła II” – napisał w liście Shamal Costa, przewodniczący Narodowej Federacji Młodych Katolików na Sri Lance. Grupa, która podczas „Dni w Diecezji” miała być goszczona w Aleksandrowie Kujawskim, nie mogła otrzymać wiz. Ostatecznie pielgrzymi dojechali do Krakowa.

Nowa oferta edukacyjna Studium Teologii w Koninie

2016-08-14

Studium Teologii w Koninie od ponad 20 lat kształci zastępy osób oddanych, na bardzo różnych płaszczyznach, Kościołowi Włocławskiemu. Mając na uwadze niełatwe wyzwania współczesności, a zarazem słuszne oczekiwania małżonków i rodzin, Studium Teologii w Koninie (Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie - Collegium Joanneum), po reorganizacji, przedstawia nową ofertę edukacyjną.

Jasna Góra: bp Mering powitał pieszych pielgrzymów diecezji włocławskiej

2016-08-14

Piesza Pielgrzymka Diecezji Włocławskiej wędrowała w tym roku pod hasłem: „Nowe życie w Chrystusie”. Pątników na szczycie powitał bp Wiesław Mering, ordynariusz włocławski. Pierwsza kolumna pielgrzymki włocławskiej dotarła w sobotę, 13 sierpnia. Druga i trzecia kolumna przybędą na Jasną Górę na Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, na 26 sierpnia. Podczas wieczornej Mszy św. sprawowanej na jasnogórskich wałach dla pątników z diecezji włocławskiej, radomskiej, kieleckiej i sosnowieckiej homilię wygłosił ks. bp Wiesław Mering.

Zmiany personalne w diecezji włocławskiej

2016-08-12

W dniu dzisiejszym odbył się zjazd Księży Dziekanów, podczas którego ogłoszone zostały zmiany personalne w diecezji, a który miał miejsce w innym niż dotychczas terminie. Związane jest to ze Światowymi Dniami Młodzieży i poprzedzającymi je "Dniami w Diecezji", co spowodowało nietypowy czas zmian na placówkach duszpsterskich (zazwyczaj jest to 21 dzień czerwca). Tegoroczne zmiany zasadniczo wchodzą w życie z dniem 20 sierpnia.

"ŚDM - przeżyjmy to jeszcze raz" - Kraków 2016 - Msza posłania - Brzegi, 31 lipca 2016 roku

2016-08-12

Do zaangażowania w rozwój innej ludzkości, nie czekając na oklaski, ale poszukując dobra dla niego samego, zachęcił młodych Franciszek podczas Eucharystii na Campus Misericordiae w Brzegach 31 lipca br. Na Mszy św. posłania wieńczącej 31. Światowe Dni Młodzieży papież apelował: "Nie zatrzymujcie się na powierzchni rzeczy i nie ufajcie światowym liturgiom pozorów, „makijaży” duszy, aby wydawać się lepszymi!". Papież ogłosi, że następny ŚDM , po dwóch na poziomie diecezjalnym, będzie w roku 2019 w Panamie. W Eucharystii uczestniczyło ok. 2 mln młodych ze wszystkich kontynentów.

______ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY______

______________FACEBOOK______________