DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA

DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA


Przygotowania do ŚDM pełną parą

2015-03-01

Po raz kolejny, 28 lutego br., odbyło się spotkanie odpowiedzialnych za przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży w diecezji włocławskiej. Tym razem członkowie Centrum goszczeni byli w Tuliszkowie – jednym z najprężniej działających ośrodków przygotowań do ŚDM 2016 w diecezji. Podczas wspólnej modlitwy w kościele parafialnym św. Wita zebranych przywitał dziekan tuliszkowski ks. prał. Stanisław Nowak. Przed świętym wizerunkiem Maryi zawierzono młodzież i przygotowania do ŚDM Jej przemożnej opiece.


Początek nowej kadencji dziekańskiej

2015-03-01

Z dniem1 marca br. rozpoczęła się nowa kadencja dziekańska. Od dziś urzędy objęli dziekani, wicedziekani i ojcowie duchowni dekanatów diecezji włocławskiej. Również od dziś w życie wchodzi reforma administracyjna dekanatów. Rozwiązane zostały dekanaty kolski I i kolski II, a w ich miejsce biskup włocławski Wiesław Mering utworzył dekanaty kolski i kościelecki. Zmiany granic objęły w sumie 9 z 33 istniejących dekanatów. Kadencja dziekańska trwa 3 lata.


Konińska młodzież rozpoczyna modlitewny szturm w intencji ŚDM

2015-02-28

Kaplica adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele św. Maksymiliana w Koninie, to od piątku 27 lutego kolejne miejsce na mapie diecezji, gdzie odbywa się stała modlitwa w intencji Światowych Dni Młodzieży. Cisza, śpiew, adoracja, rozważanie Słowa Bożego, to elementy modlitwy, w które chętnie włączają się nie tylko młodzi, ale i dorośli parafianie. Czekamy na następne ogniska modlitwy.


Zmarł ks. prał. Stanisław Paweł Janik

2015-02-28

W dniu wczorajszym, w 74 roku życia zmarł ks. prał. Stanisław Janik. W kapłaństwie przeżył prawie 48 lat.


Jutro kolejne spotkanie diecezjalnego zespołu ds. organizacji Światowych Dni Młodzieży w diecezji włocławskiej

2015-02-27

W sobotę 28 lutego w Tuliszkowie odbędzie się kolejne spotkanie Diecezjalnego Centrum ŚDM 2016 w diecezji włocławskiej. Przyjęcie programu „dni w diecezji”, dyskusja nad sprawą wolontariatu na ŚDM w diecezji włocławskiej, akcją „Bilet dla Brata” i logistycznymi przygotowaniami do wydarzeń w 2016 roku, a także omówienie obchodów tegorocznego święta młodych w Niedzielę Palmową, to główne tematy spotkania tego gremium.


______ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY______

______________FACEBOOK______________

______________FACEBOOK______________
 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011  CMS   Odwiedzin: 6130002 -GOŚCI ONLINE: 36

projektowanie stron www