DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA

DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA


Na drodze „czystego serca” ku Światowym Dniom Młodzieży - propozycja "Ładu Bożego" nie tylko dla młodzieży

2015-01-26

Trwa drugi rok przygotowań duchowych do ŚDM 2016. Nosi on hasło “SERCE 2.0”. Papież Franciszek, który pobłogosławił ten program podczas audiencji w środę 12 listopada 2014 r., prosił, aby w najbliższym roku przedmiotem refleksji uczynić błogosławieństwo: „Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą”. Program “Serce 2.0” proponuje pogłębioną comiesięczną refleksję nad dwoma sakramentami pokuty i Eucharystii. Dzięki życzliwości Redakcji „Ładu Bożego” każdego miesiąca proponujemy czytelnikom krótką refleksję na temat przewidziany w programie formacyjnym. Nie chodzi przecież o to, by na spotkanie z Ojcem Świętym i młodymi całego świata przygotowywała się tylko młodzież. Dlaczego rodzice czy dziadkowie, albo prościej – dorośli, nie mieliby towarzyszyć młodym?


Peregrynacja figury św. Michała Archanioła po włocławskich domach Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi

2015-01-25

W piątkowy wieczór 23 stycznia 2015 r. figura św. Michała Archanioła z groty objawień na Gargano zawitała do domu generalnego we Włocławku przy ul. Orlej 9. Po wprowadzeniu wizerunku, matka generalna Jolanta Gołębiowska wypowiedziała słowa powitania: „Najchwalebniejszy książę chórów anielskich, dzielny obrońco Boga Najwyższego, gorliwy miłośniku chwały Bożej, postrachu zbuntowanych duchów , Święty Michale Archaniele witam Cię w naszym domu generalnym Zgromadzenia Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi we Włocławku...”.


Konińskie Matki w Modlitwie

2015-01-24

Na przełomie marca i kwietnia ubiegłego roku w parafii św. Bartłomieja Apostoła w Koninie uformowały się dwie grupy wspólnoty Ruchu Matki w Modlitwie. Opiekunem duchowym jest ks. prał. dr Tomasz Michalski, inicjator ruchu w parafii. 24 stycznia 2015 r. w ramach kwartalnych dni modlitw polskich Matek w Modlitwie, konińskie matki spotkały się w świątyni św. Bartłomieja w Koninie


XVIII Dzień Judaizmu w Sieradzu – „Sieradzki Tryptyk Męczeństwa”

2015-01-21

Po raz siódmy z inicjatywy ks. prał. Mariana Bronikowskiego, wikariusza biskupiego na rejon sieradzki oraz proboszcza parafii Wszystkich Świętych w Sieradzu, odbywały się główne uroczystości diecezjalne związane z obchodami XVIII Dnia Judaizmu. Gospodarzem uroczystości był biskup włocławski Wiesław Mering, a wziął w niej udział główny rabin Polski Michael Schudrich. Tegorocznemu wydarzeniu nadano tytuł „Sieradzki Tryptyk Męczeństwa”, w nawiązaniu do trzech tragicznych dat z historii miasta, w których przeplata się historia mieszkających w nim chrześcijan i Żydów.


„Szkoła Dialogu” z Dobrej

2015-01-20

Dzień Judaizmu ustanowiony przez Episkopat Polski w roku 1997 ma na celu wywołać refleksje na temat relacji łączących obydwie religie i doprowadzić do dialogu między chrześcijanami a Żydami. Także uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z parafii Narodzenia NMP w Dobrej od lat usiłują przybliżyć lokalnej społeczności historię miasta oraz Gminy. Przed wybuchem II wojny światowej miasto Dobra było wielokulturowe.


______ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY______

______________FACEBOOK______________

______________FACEBOOK______________
 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011  CMS   Odwiedzin: 5936581 -GOŚCI ONLINE: 31

projektowanie stron www