Światowe Dni Młodzieży wyzwalają dobro – pierwsze szkolenie wolontariuszy w diecezji włocławskiej

2015-05-23

„Wolontariusz to ten, kto z własnej woli oddaje część swojego życia, oddaje część swojego czasu dla innego człowieka. W Światowe Dni Młodzieży wolontariat to szczególna forma zaangażowania, gdyż ŚDM to okazja do spotkania ludzi i wyzwolenia w nich dobra, pretekst, by zrobić jak najwięcej” – powiedziała Katarzyna z Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM Kraków 2016. Trzyosobowy zespół z Krakowa (Kasia, Weronika i Sylwester), w sobotę 23 maja przeprowadził we włocławskim seminarium pierwsze szkolenie dla wolontariuszy ŚDM, w którym z całej włocławskiej diecezji wzięło udział 210 osób.

Włocławek będzie miał swój udział w Światowych Dniach Młodzieży 2016 - spotkanie w Urzędzie Miasta

2015-05-20

We wtorek 19 maja br. w Urzędzie Miasta Włocławek odbyło się robocze spotkanie poświęcone Światowym Dniom Młodzieży w 2016 r. Po spotkaniu wydano wspólny komunikat.

Szkolenie dla Wolontariuszy ŚDM we Włocławku

2015-05-20

Centrum Światowych Dni Młodzieży we Włocławku organizuje spotkanie (szkolenie) dla Wolontariuszy ŚDM z terenu diecezji włocławskiej, które odbędzie się 23.05.2015 r. (sobota) o godz. 10.00 w auli Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku (ul. Karnkowskiego 3). Szkolenie poprowadzą trzy osoby z Komitetu Organizacyjnego ŚDM w Krakowie. Będzie ono podzielone na trzy bloki i potrwa do godziny 17.00.

Konin: młodzieżowe czuwanie w intencji ŚDM

2015-05-18

Z 16 na 17 maja br., w parafii NMP Królowej Polski w Koninie odbyło się młodzieżowe czuwanie przed Wniebowstąpieniem Pańskim, jako kolejny etap w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, które będziemy przeżywać w lipcu 2016 r. Czuwanie rozpoczęło się o godz. 20.00 i potrwało do godz. 3.00. Organizatorami przedsięwzięcia byli wikariusze posługujący w tej parafii: ks. Piotr Patyk i ks. Marcin Matynka.

„Bilet dla Brata” – diecezja włocławska włącza się w pomoc młodzieży ze Wschodu na ŚDM 2016

2015-05-16

Do Diecezjalnego Centrum ŚDM we Włocławku wpłynęły środki pieniężne na dwa „Bilety dla brata” w ramach akcji „zaadoptuj pielgrzyma” – od kapłanów jednego z dekanatów oraz od Sióstr Wspólnej Pracy, oprócz tego ubiegłoroczna sprzedaż płyty kanonizacyjnej zatytułowanej „Miłość mi wszystko wyjaśniła” we wszystkich parafiach diecezji, czy trwająca jeszcze dystrybucja gier „Campus Mundi”, a do tego innych gadżetów przygotowanych w diecezji oraz albumów „Dotknij Miłosierdzia” z peregrynacji po diecezji Symboli ŚDM – to konkretna odpowiedź na projekt „Bilet dla Brata” w diecezji włocławskiej.

______ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY______

______________FACEBOOK______________