DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA

DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA


Włocławek: szesnastu kandydatów rozpocznie studia w seminarium duchownym

2017-09-17

Zakończył się nabór do Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku. Także i w tym roku uczelnia przygotowująca przyszłych księży dla diecezji włocławskiej zanotowała – wbrew tendencjom ogólnopolskim – wzrost kandydatów do stanu duchownego. Na rok pierwszy zgłosiło się szesnastu kandydatów, którzy wybrali formację seminaryjną i studia teologiczne mające przygotować ich do kapłaństwa.


Diecezjalne Dziękczynienie za Plony

2017-09-11

W niedzielę 10 września br. w parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Starym Mieście odbyło się Diecezjalne Dziękczynienie za Plony. Uroczystość rozpoczęła się korowodem licznych delegacji z wieńcami dożynkowymi i przybyłych gości, który wyruszył spod Urzędu Gminy do kościoła parafialnego. Głównym punktem dziękczynienia była Msza św. o godz. 13.00, której przewodniczył Pasterz Diecezji ks. bp Wiesław Mering.


Charłupia Mała: ks. bp Wiesław Mering poświęcił diecezję Niepokalanemu Sercu Maryi

2017-09-08

„Trzeba nam spojrzeć w pełne miłości oczy Maryi, bo w nich jest nasza nadzieja” – mówił do uczestników uroczystej liturgii odpustowej w Charłupi Małej biskup włocławski Wiesław Mering, który 8 września br. przewodniczył centralnym uroczystościom poświęcenia Diecezji Włocławskiej Niepokalanemu Sercu Maryi.


Uroczystości w byłym niemieckim obozie zagłady Kulmhof w Chełmnie n. Nerem

2017-09-06

5 września br. w par. Chełmno nad Nerem na terenie byłego niemieckiego obozu zagłady Kulmhof odbyło się spotkanie modlitewne w intencji pomordowanych tam Polaków, Żydów, Romów, Dzieci Czeskich, Jeńców Radzieckich, któremu przewodniczył biskup włocławski Wiesław Mering.


Bp Mering w Rychwale: poświęcenie organów i chóru jest dowodem, jak bardzo chcemy Boga pośród nas

2017-09-05

„Cieszę się, że w parafii, w której się znajdujemy, tutaj w Rychwale, tak zmobilizowano się, żeby świątynia była żywym miejscem Bożej chwały, gdzie człowiek przychodząc ze swoją biedą, ze swoimi grzechami, nie wychodzi stąd poniżony, tylko przeciwnie – wychodzi zmobilizowany i zachęcony do pracy nad sobą, aby odpowiedzieć wiarą na to objawienie Chrystusa, które dokonał się w Nazarecie” – powiedział biskup włocławski Wiesław Mering, który 4 września br. w Rychwale przewodniczył uroczystej Mszy św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Podczas liturgii Ksiądz Biskup poświęcił nowe organy i chór. 


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

______________FACEBOOK______________

______________FACEBOOK______________
 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011  CMS   Odwiedzin: 12739226 -GOŚCI ONLINE: 60

projektowanie stron www