Lubień Kujawski: harcerze przekazali betlejemskie światło pokoju

2014-12-18

W dniu wczorajszym o godzinie 17.00, w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lubieniu Kuj., oprawiona została Msza Święta z udziałem harcerzy z Hufca ZHP Włocławek-powiat z siedzibą w Choceniu oraz ze Szczepu ZHP im. Szarych Szeregów w Lubieniu Kujawskim. Uczestniczyli w niej przedstawiciele władz miasta, pan burmistrz, przewodniczący i wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, a także nauczyciele z Zespołu Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim na czele z dyrekcją szkolną.

Wołanie o trzeźwe święta Bożego Narodzenia

2014-12-16

"W ubiegłym roku natrafiłem na informację, że święta Bożego Narodzenia są szczególnie narażone na ogromne spożycie alkoholu. Jak podają, i tak umiarkowane, statystyki, Polacy w święta są rozpici – tylko bowiem ok. 18 % Polaków zachowuje abstynencję ze względu na religijny charakter tych świąt. Jest to zatem sytuacja bardzo niebezpieczna dla wszystkich, także dzieci i młodzieży, a więc tych, którzy bardzo wyraźnie podnoszą potrzebę rodzinnej celebracji" - pisze w specjalnym przesłaniu ks. Paweł Śmigiel, diecezjalny duszpasterz trzeźwości.

Nowa strona internetowa Biura Pielgrzymkowo-Turystycznego Caritas

2014-12-15

Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne Caritas uruchomiło nową odsłonę swojej strony internetowej. Szata graficzna, jak i system zostały stworzone od podstaw, z dużym naciskiem na intuicyjność obsługi i funkcjonalność. Przyjazna architektura witryny pozwala na łatwe i szybkie znalezienie najbardziej atrakcyjnej i interesującej oferty. Odwiedzający mogą wyszukiwać pielgrzymki oraz wycieczki według kontynentów, tras, a także terminów, dzięki umieszczeniu na stronie kalendarium. Każdą ofertę opatrzono zdjęciami, a program i inne treści zostały umieszczone w przejrzystych zakładkach. Udostępniono także możliwość rezerwacji online.

Diecezja włocławska wesprze spaloną katedrę w Sosnowcu

2014-12-15

W niedzielę 21 grudnia we wszystkich kościołach diecezji włocławskiej odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc w odbudowie sosnowieckiej katedry Wniebowzięcia NMP, która ucierpiała wskutek pożaru, jaki miał miejsce w nocy z 28 na 29 października br. Pożar strawił dach świątyni, zniszczone zostały słynne malowidła ścienne Włodzimierza Tetmajera, ucierpiało wnętrze katedry.

„Dotknij Jezusa” w parafii Narodzenia NMP we Włocławku

2014-12-14

W piątek, 12 grudnia odbyło się kolejne spotkanie młodzieży z cyklu „Dotknij Jezusa”, które nosiło tytuł „Duchowe potrzeby-duchowe aplikacje”. Tym razem młodzież z Włocławka i okolic zebrała się w Kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny i św. Jana Apostoła i Ewangelisty we Włocławku.

______ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY______

______________FACEBOOK______________