Bp Mering: z wiary w obecność Jezusa w Najświętszym Sakramencie pochodzą piękne kwietne dywany

2016-05-27

„Nic nie wytłumaczy tego układania kwietnych dywanów, tego trudu podejmowanego przez ludzi, jak tylko miłość obecna w ich sercu. To miłość mobilizuje ludzi do działania, do poświęcenia” – mówił podczas homilii w Uroczystość Bożego Ciała w Spycimierzu ks. bp Wiesław Mering. W parafii słynącej z najstarszej w Polsce tradycji układania kwietnych dywanów Biskup Włocławski przewodniczył Mszy świętej, wygłosił homilię i poprowadził procesję eucharystyczną do czterech ołtarzy idąc drogą usłaną kwietnymi kobiercami.

Bp Mering: Chrystus największą wartością, jakiej dziś potrzeba Polsce

2016-05-26

Dnia 26 maja br. uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa zgromadziła we włocławskiej Bazylice Katedralnej wiernych miasta i okolic, siostry zakonne, członków Kapituły Katedralnej, moderatorów i profesorów Wyższego Seminarium Duchownego. Pod przewodnictwem Pasterza Kościoła Włocławskiego ks. bp. Wiesława Meringa sprawowana była Najświętsza Ofiara, po której ulicami miasta przeszła procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Na jej zakończenie Pasterz Diecezji ponowił „Akt zawierzenia Matce Bożej z okazji 1050 rocznicy chrztu Polski”.

Spycimierz słynący z kwietnych dywanów zaprasza na Boże Ciało

2016-05-25

Tegorocznej Mszy św. z racji uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (26 maja) w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Spycimierzu będzie przewodniczył i procesję poprowadzi biskup włocławski Wiesław Mering. W parafii słynącej z najstarszej w Polsce tradycji układania pięknych dywanów kwiatowych na Boże Ciało Msza św. z procesją rozpocznie się o godz. 17.

Sieradz: zakończenie obchodów 150 rocznicy urodzin św. Urszuli Ledóchowskiej

2016-05-24

22 maja br. Mszą św. pod przewodnictwem ks. bp. Wiesława Meringa, Wspólnota Sióstr Urszulanek klasztoru sieradzkiego, ze społecznością Sieradza na czele z duszpasterzami i władzami miasta zakończyła obchody 150 rocznicy urodzin św. Urszuli Ledóchowskiej, założycielki Zgromadzenia i Patronki Miasta Sieradza.

Jubileusz święceń kapłańskich

2016-05-23

W poniedziałek 23 maja, w Bazylice Katedralnej we Włocławku, wokół ołtarza Pańskiego zgromadzili się kapłani obchodzący 50-lecie oraz 25-lecie święceń kapłańskich. Pod przewodnictwem Pasterza Diecezji Włocławskiej ks. bp. Wiesława Meringa, z udziałem ks. bp. Bronisława Dembowskiego, jubilaci celebrowali Najświętszą Ofiarę, dziękując za dar kapłaństwa.

______ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY______

______________FACEBOOK______________