Bp Wiesław Mering spotkał się z Andrzejem Dudą - kandydatem na urząd Prezydenta RP

2015-02-25

W dniu 21 lutego br., w sobotę, w Domu Biskupów Włocławskich nastąpiło spotkanie pana posła Andrzeja Dudy – kandydata na Urząd Prezydenta RP z Księdzem Biskupem Wiesławem Alojzym Meringiem – Biskupem Diecezji Włocławskiej. Poniżej publikujemy komunikat wydany po spotkaniu.

„Barwy Miłości” Jerzego Zelnika w św. Wojciechu

2015-02-23

Tradycyjnie, w ostatnią niedzielę miesiąca, 22 lutego, a jednocześnie w I Niedzielę Wielkiego Postu, w kościele św. Wojciecha w Koninie sprawowana była Msza św. w intencji trzeźwości Narodu i w rodzinach. Eucharystia, której przewodniczył Diecezjalny Duszpasterz Trzeźwości ks. Paweł Śmigiel poprzedziła wieczór poetycki i spotkanie ze znakomitym artystą Jerzym Zelnikiem.

Rekolekcje powołaniowe dla maturzystów we włocławskim seminarium

2015-02-23

Tegoroczne rekolekcje dla młodzieży męskiej przebiegały pod hasłem „Ja jestem Drogą, Prawdą i Życiem” (J 14,6). Uczestnicy z całej diecezji w liczbie prawie osiemdziesięciu osób, mogli kolejny raz wziąć udział w tych szczególnych dniach poświęconych rozeznawaniu drogi swojego powołania. Celem rekolekcji jest bowiem rozeznanie działania woli Bożej w życiu człowieka, a nie jak by się mogło wydawać jedynie nabór kandydatów do seminarium. Po raz ósmy młodzi ze szkół ponadgimnazjalnych, mieli niepowtarzalną możliwość zadania Panu Bogu fundamentalnych dla ich wiary i przyszłości pytań.

II Diecezjalne Rekolekcje Trzeźwościowe w Koninie

2015-02-22

W sobotę, 21 lutego, w kościele św. Maksymiliana Kolbe w Koninie, zakończyły się II Diecezjalne Rekolekcje Trzeźwościowe, które w tym roku przebiegały pod hasłem „Abstynencja dzieci troską rodziny, Kościoła i narodu”.

Powstała strona internetowa ŚDM2016 – Diecezja Włocławska

2015-02-22

W ostatnich dniach swoje funkcjonowanie w wirtualnym świecie rozpoczęła strona internetowa Światowych Dni Młodzieży dla diecezji włocławskiej, którą można znaleźć pod adresem: www.sdmwloclawek.pl. Powstanie takiej witryny związane jest przede wszystkim z tym, co wydarzy się w Krakowie w 2016 r., a także na ukazaniu młodym ludziom z Polski i świata co do zaoferowania ma dla nich diecezja, z której pochodzą m.in. św. Faustyna i św. Maksymilian Maria Kolbe.

______ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY______

______________FACEBOOK______________