Uroczystość poświęcenia nowej części Sanktuarium w Świnicach Warckich (zaproszenie)

2015-07-29

23 sierpnia 2015 roku odbędzie się uroczystość poświęcenia nowej części Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Siostry Faustyny Kowalskiej w Świnicach Warckich. Uroczystego aktu poświęcenia dokona Jego Ekscelencja Biskup Wiesław Alojzy Mering Ordynariusz Diecezji Włocławskiej.

Piesza Pielgrzymka Diecezji Włocławskiej w roku 2015 - „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”

2015-07-29

Trwają wakacje, czas urlopów i letniego wypoczynku, często na łonie natury. Jeziora, morze, góry, to miejsca, gdzie możemy spotkać drugiego człowieka i Pana Boga w pięknie stworzenia. Wakacje, to czas wielu propozycji, a nie zawsze wybieramy to, co przynosi korzyść naszemu życiu duchowemu. Dlatego zapraszam wszystkich chętnych i tych jeszcze niezdecydowanych, na pieszą pielgrzymkę diecezji włocławskiej na Jasną Górę.

Przewodniczący KEP odpowiada na list Prezydenta ws. in vitro

2015-07-28

Opublikowano list przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego do Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego ws. in vitro. Jest to odpowiedź na list jaki Prezydent skierował do Przewodniczącego KEP.

Prezydium KEP po podpisaniu przez Prezydenta RP ustawy o "in vitro”

2015-07-23

Prezydium Konferencji Episkopatu Polski wydało Komunikat po podpisaniu przez Prezydenta RP ustawy dotyczącej procedury "in vitro”, w którym wyraża najgłębsze rozczarowanie i głęboki ból z powodu tej decyzji. "W tej sytuacji zwracamy się do katolików oraz do wszystkich ludzi dobrej woli, aby chronili każde życie ludzkie od chwili poczęcia, otaczając również opieką osoby narodzone przy zastosowaniu metody 'in vitro' i zachęcają małżonków do szukania godziwych z punktu widzenia moralnego metod leczenia niepłodności.

Pielgrzymka rowerowa z diecezji łomżyńskiej we Włocławku

2015-07-23

W dniach 21-22.07.2015 r. Zespół Szkół Katolickich im. ks. J. Długosza we Włocławku gościł pielgrzymkę rowerową z parafii św. Barbary w Porębie z diecezji łomżyńskiej.
Pod przewodnictwem duchowym proboszcza w/w parafii - ks. prałata A. Grzybowskiego - grupa ponad czterdziestu pątników już po raz czwarty pielgrzymuje do sanktuariów maryjnych.

______ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY______

______________FACEBOOK______________