DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA

DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA


Ks. bp Wiesław Mering we włocławskiej katedrze otworzył obchody jubileuszu 1050-lecia chrztu Polski

2015-11-29

W sobotę 28 listopada o godz. 17 w Bazylice Katedralnej we Włocławku uroczystą Eucharystią połączoną z Nieszporami, podczas której reprezentantom parafii diecezji wręczone zostały świece jubileuszowe, pod przewodnictwem biskupa włocławskiego Wiesława Meringa w diecezji włocławskiej zainaugurowane zostały obchody 1050. rocznicy chrztu Polski. Na uroczystość, wraz z duszpasterzami, przybyły delegacje reprezentujące niemal wszystkie parafie naszej diecezji.


W sobotę promocja diecezji przed delegatami międzynarodowego spotkania przygotowawczego do ŚDM Kraków 2016

2015-11-27

Blisko 300 osób z 6 kontynentów bierze udział w II Międzynarodowym Spotkaniu Przygotowawczym do ŚDM Kraków 2016, które od 25 do 29 listopada odbywa się w Małopolsce, by omawiać stan przygotowań i sposoby uczestnictwa pielgrzymów z różnych kontynentów na Światowych Dniach Młodzieży Kraków 2016. W sobotę 28 listopada odbędzie się promocja polskich diecezji. Także i nasz młodzież będzie zachęcała do przyjazdu na „Dni w Diecezji” do diecezji włocławskiej.


Zmarł o. prof. Zachariasz Jabłoński, paulin pochodzący z diecezji włocławskiej

2015-11-26

Dnia 26 listopada 2015 roku w wieku 75 lat, w 57. roku życia zakonnego i w 51. roku kapłaństwa odszedł do umiłowanego Pana śp. o. Zachariasz Szczepan Jabłoński, paulin. Pochodził z diecezji włocławskiej i zawsze do niej się przyznawał. Ilekroć na Jasną Górę wchodziła piesza pielgrzymka diecezji włocławskiej – zawsze ją witał; każdy pobyt włocławskich biskupów w jasnogórskim klasztorze był dla niego okazją do dumnego zamanifestowania swoich związków z diecezją. Dwa lata temu, w roku 2014, w Brdowie obchodził złoty jubileusz kapłaństwa. W uroczystościach uczestniczył biskup włocławski Wiesław Mering.


Na Jasnej Górze włocławscy biskupi odprawili rekolekcje

2015-11-26

Na Jasnej Górze polscy biskupi zakończyli doroczne rekolekcje. Ich tematem było w tym roku zdanie zaczerpnięte z Listu do Kolosan – „Obleczcie się w serdeczne miłosierdzie”. Podczas Apelu Jasnogórskiego na Jasnej Górze, 25 listopada, biskupi polscy uczestniczący w rekolekcjach otrzymali od przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego świece jubileuszowe 1050. rocznicy Chrztu Polski. W rekolekcjach z Włocławka wzięli udział: ks. bp Wiesław Mering, ks. bp Stanisław Gębicki i ks. bp Bronisław Dembowski.


Sieradz: Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata w Kolegiacie

2015-11-23

Ostatnia niedziela roku liturgicznego w świątyni królewskiego sieradzkiego grodu miała niecodzienną oprawę. 22 listopada 2015 r. przybyli do Kolegiaty wyjątkowi goście – przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, którzy pod przewodnictwem księdza biskupa Wiesława Alojzego Meringa składali Bogu dziękczynienie wraz z sieradzkim ludem.


______ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY______

______________FACEBOOK______________

______________FACEBOOK______________
 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011  CMS   Odwiedzin: 7771103 -GOŚCI ONLINE: 10

projektowanie stron www