Kard. Stanisław Dziwisz przewodniczył centralnej uroczystości jubileuszu 50-lecia koronacji Obrazu Matki Bożej Licheńskiej

2017-08-16

Kard. Stanisław Dziwisz, arcybiskup senior archidiecezji krakowskiej, przewodniczył uroczystej Mszy św. w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w licheńskiej bazylice. Był to centralny moment obchodów jubileuszu 50-lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Licheńskiej.

Prymas Polski przewodniczył w Licheniu Wigilii Uroczystości Wniebowzięcia NMP

2017-08-14

Na Matkę Bożą Licheńską przygarniającą do piersi białego orła jako wymowny znak troski o Ojczyznę wskazał w Licheniu abp Wojciech Polak. „Może chciałaby nas przestrzec, byśmy tej Ojczyzny przez kłótnie i spory nie narażali na marginalizację czy ośmieszenie w oczach świata” – mówił Prymas Polski 14 sierpnia podczas trwających tam uroczystości 50-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Bolesnej.

Nuncjusz Apostolski w Polsce modlił się w Licheniu

2017-08-14

Kilka tysięcy wiernych modliło się wczoraj w bazylice pw. Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej w związku z obchodami 50. rocznicy koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Licheńskiej. Liturgii przewodniczył abp Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski w Polsce.

Nuncjusz Apostolski odwiedził parafię św. Maksymiliana w Koninie

2017-08-13

13 sierpnia br., w drodze do Lichenia na uroczystości 50-lecia koronacji cudownego obrazu Matki Bożej, Nuncjusz Apostolski w Polsce, abp Salvatore Pennacchio zatrzymał się w parafii św. Maksymiliana w Koninie.

Bp Mering do pielgrzymów: tworzycie żywą koronę Maryi

2017-08-13

„To Wy, Siostry i Bracia pielgrzymi, Waszym życiem tworzycie żywą koronę Maryi, koronę z Diecezji Włocławskiej, którą teraz obdarujecie Jasnogórską Królową. Każdy z Was jest niepowtarzalnym szlachetnym kamieniem, oszlifowanym na pielgrzymiej drodze dłutem zmagania, bólu, cierpienia fizycznego i niejednokrotnie duchowego” – napisał w swoim słowie do pielgrzymów biskup włocławski Wiesław Mering. 13 sierpnia na Jasnej Górze została powitana piesza pielgrzymka diecezji włocławskiej: grupy z Włocławka, Konina, Turku i Dzierżaw.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

______________FACEBOOK______________