Młodzi chrześcijanie z Afryki ewangelizowali diecezję włocławską

2014-07-27

Grupa ewangelizacyjna z Wybrzeża Kości Słoniowej „Claret-Gospel” na zaproszenia ks. bp. Wiesława Meringa gościła w naszej diecezji w dniach 19-25 lipca. Tworzy ją kilkunastu młodych ludzi, najczęściej neofitów. Jej założycielem i opiekunem jest o. Roman Woźnica CMF z Polskiej Prowincji Misjonarzy Klaretynów, który przez ponad 20 lat pracował na misjach w tym kraju. Podczas swojego drugiego już pobytu w naszej diecezji, goście z Afryki odwiedzili sześć parafii: Najświętszego Zbawiciela we Włocławku, św. Stanisława BM we Włocławku, św. Jadwigi w Nieszawie, św. Marii Magdaleny w Sompolnie, Opieki Matki Bożej w Osięcinach oraz św. Jakuba w Piotrkowie Kuj.

Transmisja Mszy św. z sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach

2014-07-27

Diecezja włocławska zaproszona została do delegowania kapłanów mających sprawować Mszę św. transmitowaną przez TVP 1 o godz. 7.00 z sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Około 30% wiernych diecezji włocławskiej uczęszcza na niedzielną Mszę świętą

2014-07-26

Średnia procentowa uczestniczących w Mszach św. w diecezji włocławskiej wynosi 28 %, natomiast średnia procentowa przyjmujących Komunię św. spośród uczestników niedzielnej Mszy św. w diecezji wynosi 37 %. Taki jest wynik corocznych badań dominicantes, które na zlecenie Urzędu Statystyki Kościoła Katolickiego przeprowadza się w polskich kościołach. Dane dotyczą roku 2013 i są prawie identyczne w stosunku do ostatnich dwóch lat.

Z dalekiego Kazachstanu: "dla więzi duchowych odległość nie jest przeszkodą"

2014-07-20

„Mijają kolejne tygodnie mojej posługi w Kazachstanie. Nadal jestem wikariuszem w Parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Kamyshence. Chciałbym podzielić się jeszcze jedną informacją. Ksiądz Arcybiskup Tomasz Peta podjął decyzję, że od października tego roku mianuje mnie proboszczem Narodowego Sanktuarium Królowej Pokoju w Oziornoje. To wielki zaszczyt i duże wyzwanie, dlatego proszę o modlitwę” – napisał ks. Tomasz Bartczak w liście do ks. bp. Wiesława Meringa.

Nabór na I rok zaocznych studiów magisterskich na Studium Teologii w Koninie

2014-07-19

Ogłoszony został nabór na I rok zaocznych studiów magisterskich na Studium Teologii w Koninie w Roku Akademickim 2014/2015. Termin składania dokumentów - do 20 września 2014 r. Są to zaoczne studia teologiczne z przygotowaniem pedagogicznym. Absolwenci mogą ubiegać się o zatrudnienie m.in. w szkołach, jako nauczyciele lekcji religii, w ośrodkach służących pomocy rodzinie, w poradniach rodzinnych i małżeńskich. Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie Oddział w Koninie, w roku 2014 obchodzi 20-lecie istnienia Uczelni.

______ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY______

______________FACEBOOK______________