DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA

DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA


Pielgrzymka dekanatu izbickiego do Brdowa

2015-10-09

Od 1852 roku w środę po pierwszej niedzieli października o pomoc i wsparcie Lud Kujaw wyrusza do Matki Bożej Zwycięskiej do Brdowa. W różnych potrzebach z pieśnią Maryjną na ustach wzmocnioną orkiestrą, chórem i scholą parafialną, izbiczanie a często i pielgrzymi z całej Polski jednoczyli się i jednoczą we wspólnym trudzie pielgrzymowania. W tym roku 7 października, po raz 163 wyruszyła pielgrzymka z kościoła parafialnego w Izbicy Kujawskiej.


Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Świnic Warckich

2015-10-06

5 października br., w dniu wspomnienia św. siostry Faustyny, Apostołki Bożego Miłosierdzia, wierni Kościoła Włocławskiego zgromadzili się na dorocznej pielgrzymce Kół Żywego Różańca w Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. s. Faustyny w Świnicach Warckich. Pielgrzymce przewodniczył biskup włocławski Wiesław Mering.


I Forum Ewangelizacyjne Diecezji Włocławskiej

2015-10-05

W pierwszą sobotę października (3.10.2015 r.) w klasztorze Misjonarzy Świętej Rodziny w Kazimierzu Biskupim miało miejsce Forum Ewangelizacyjne Diecezji Włocławskiej pod hasłem: „Nowi ewangelizatorzy na nowe czasy!” Celem tego spotkania było zjednoczenie, wspólna modlitwa oraz wymiana doświadczeń członków wspólnot, ruchów stowarzyszeń oraz osób indywidualnych działających w diecezji.


Bp Mering zachęca do obejrzenia filmu "Mama Tina"

2015-10-05

Biskup Włocławski zachęca do obejrzenia, zamawiania i wyświetlania filmu "Mama Tina" w szkołach i parafiach na terenie diecezji włocławskiej. Film ukazuje niezwykłą historię kobiety, która poświęciła życie na ratowanie dzieci. Urodzona w Dublinie Christina Noble, śladem Hioba, od najmłodszych lat doświadczała kolejnych krzywd od losu. Wieloletnia lawina nieszczęść z przymieraniem głodem, sierocińcem, gwałtem i odebranym siłą dzieckiem na czele, nie złamały jej, lecz dodały sił. Wiedziona powracającym przez lata snem o wietnamskich dzieciach uciekających przed wojennym napalmem i żarliwą wiarą w Boga, z którym pozostaje w ciągłym kontakcie, postanowiła wyruszyć do Azji, by tam odnaleźć przeznaczenie niosąc pomoc najmłodszym. 


Europejska Konferencja Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej

2015-10-04

W dniach 1-4 października, w Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, odbyła się EUROPEJSKA KONFERENCJA KATOLICKIEJ ODNOWY CHARYZMATYCZNEJ. Na spotkanie przybyli przedstawiciele wielu krajów Europy, goście spoza kontynentu wśród, których były osoby z naszej diecezji. Reprezentując wspólnoty z Włocławka, Koła, Turku, Sieradza z kapłanami ks. Adamem Grabowskim oraz ks. Maciejem Adamskim.


______ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY______

______________FACEBOOK______________

______________FACEBOOK______________
 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011  CMS   Odwiedzin: 7465604 -GOŚCI ONLINE: 37

projektowanie stron www