Wizyta koreańskich pielgrzymów

2015-05-29

W czwartek 28 maja po południu wspólnota parafii Wszystkich Świętych w Sieradzu przeżywała niecodzienną wizytę. Na zaproszenie ks. prał. Mariana Bronikowskiego, miejscowego proboszcza, gościła grupa pielgrzymów z Korei Południowej wraz z ks. Jarosławem Kamieńskiem SAC. Kilkuosobowa grupa młodych z Korei wcześniej nawiedziła też 2 szczególne sanktuaria diecezji włocławskiej, tzn. Licheń i Świnice Warckie.

Jubileusz 25-lecia i 50-lecia kapłaństwa

2015-05-29

W czwartek 28 maja, w święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w Bazylice Katedralnej we Włocławka odbyła się uroczysta Msza Święta z racji rocznicy 25-lecia oraz 50-lecia święceń kapłańskich. Eucharystii przewodniczył pasterz diecezji ks. bp Wiesław Mering wraz z ks. bp. Stanisławem Gębickim i ks. bp. Bronisławem Dembowskim oraz zaproszeni na uroczystość kapłani.

Zakończenie jubileuszu 100-lecia morzysławskiej świątyni

2015-05-28

Środa 27 maja była dla parafii pw. św. Wojciecha w Koninie dniem wyjątkowym, ze względu na wizytację kanoniczną, której dokonał biskup włocławski Wiesław Mering, ale także na zamknięcie rocznych obchodów jubileuszowych z okazji 100-lecia poświęcenia świątyni parafialnej. Ta wspaniała budowla została oddana do kultu Bożego 14 maja 1914 roku przez posługę ówczesnego biskupa diecezjalnego Stanisława Zdzitowieckiego.

Bp Wiesław Mering przesłał list gratulacyjny do Prezydenta-Elekta Andrzeja Dudy

2015-05-27

„Gratuluję bardzo serdecznie wyboru, zaufania Polaków i odwagi podjęcia najwyższego urzędu w Państwie” – napisał w liście gratulacyjnym do Prezydenta-Elekta Andrzeja Dudy ks. bp Wiesław Mering. Biskup Włocławski życzy nowo wybranemu Prezydentowi RP Bożego błogosławieństwa w codziennych działaniach.

Matki z Kościelca powierzały Maryi dzieło ŚDM

2015-05-27

W ramach przygotowań do ŚDM Młodzieżowy Zespół Credo z Kościelca przygotował na wtorkowy wieczór 26 maja wyjątkowy koncert poświęcony Maryi – Matce wszystkich ludzi oraz matkom z parafii, które licznie zgromadziły się w kościeleckiej świątyni.

______ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY______

______________FACEBOOK______________