Biskup Włocławski w ramach Światowego Dnia Chorego odwiedził mieszkańców DPS w Nowej Wsi

2016-02-12

Tegoroczny Światowy Dzień Chorego ks. bp Wiesław Mering spędził wśród mieszkańców i pracowników Domu Pomocy Społecznej w Nowej Wsi (parafia Wielgie).

XXIV Światowy Dzień Chorego w Kole

2016-02-12

11 lutego w kościele farnym Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole odbyły się rejonowe obchody XXIV Światowego Dnia Chorego w diecezji włocławskiej. Uroczystej Mszy św. z obrzędem namaszczenia chorych przewodniczył ks. bp Stanisław Gębicki.

Środa Popielcowa we włocławskiej katedrze

2016-02-10

10 lutego w Środę Popielcową uroczystej Mszy świętej w Bazylice Katedralnej we Włocławku przewodniczył ks. bp Wiesław Mering. W koncelebrze wzięli udział profesorowie i moderatorzy Wyższego Seminarium Duchownego oraz Kapituła Katedralna. Biskup Włocławski poświęcił popiół, którym następnie zostały posypane głowy wiernych na znak wejścia na drogę pokuty i nawrócenia.

Rozpoczęła się rejestracja grup z diecezji na wyjazd do Krakowa na ŚDM 2016

2016-02-08

Przygotowania do ŚDM Kraków 2016 to nie tylko rejestracja i przyjęcie grup z zagranicy, chcących wziąć udział w diecezji włocławskiej w „Dniach w Diecezji”, ale także organizowanie i rejestracja grup diecezjalnych na wyjazd do Krakowa. Na chwilę obecną rejestrację rozpoczęło 8 grup diecezjalnych.

Ks. bp Wiesław Mering przewodniczył Mszy św. w rocznicę powstania "Naszego Dziennika"

2016-02-06

Pierwsze zadanie, które podjął i zrealizował w pełni „Nasz Dziennik”, to jest wierność Chrystusowi, Kościołowi i Ewangelii – powiedział ks. bp Wiesław Mering podczas Mszy św. w intencji czytelników i redakcji z okazji 18. rocznicy powstania „Naszego Dziennika”. Choć „Nasz Dziennik” swoją 18. rocznicę obchodził 29 stycznia, to w sobotę, 6 lutego, w kaplicy klasztoru Sióstr Loretanek w Rembertowie redakcja wraz z rodzinami i zaproszonymi gośćmi spotkała się na Mszy św., aby wspólnie dziękować Bogu za dotychczasowe lata posługi.

______ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY______

______________FACEBOOK______________