DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA

DIECEZJA WŁOCŁAWSKA -KURIA DIECEZJALNA WŁOCŁAWSKA


Sieradz: 406 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

2016-08-26

Sierpniowy czas pielgrzymowania w naszej Ojczyźnie ma swój szczególny wymiar w Sieradzu. Od ponad czterech wieków bowiem właśnie z Sieradza podążają na Jasną Górę pątnicy, którzy kontynuując tradycję swych przodków dają bardzo wymowne świadectwo swej wiary. 22 sierpnia po uroczystej Mszy Świętej w Kolegiacie Sieradzkiej o godz. 6.30 wyruszyła 406 już Pielgrzymka.


Licheń: Narodowe rekolekcje z o. Johnem Bashoborą

2016-08-25

„Rekolekcje to czas, gdy dusza ma zdążyć za ciałem” - tymi słowami ks. Wiktor Gumienny MIC, kustosz licheńskiego sanktuarium powitał przybyłych na rekolekcje z o. Johnem Bashoborą. Modlitewne spotkanie odbyło się w sobotę na placu przed bazyliką Matki bożej Licheńskiej w Licheniu Starym. Wzięło w nim udział ok. 30 tys. wiernych.


ŚDM: młodzi ze Sri Lanki dziękują za pomoc im okazaną w przyjeździe do Polski

2016-08-16

„Tak jak obiecaliśmy, 28 członków naszej grupy powróciło na Sri Lankę po przeżyciu błogosławionego czasu ŚDM w Krakowie, w Polsce. Było to dla nas naprawdę niezwykłym przeżyciem móc przebywać w świętym mieście św. Jana Pawła II” – napisał w liście Shamal Costa, przewodniczący Narodowej Federacji Młodych Katolików na Sri Lance. Grupa, która podczas „Dni w Diecezji” miała być goszczona w Aleksandrowie Kujawskim, nie mogła otrzymać wiz. Ostatecznie pielgrzymi dojechali do Krakowa. 


Nowa oferta edukacyjna Studium Teologii w Koninie

2016-08-14

Studium Teologii w Koninie od ponad 20 lat kształci zastępy osób oddanych, na bardzo różnych płaszczyznach, Kościołowi Włocławskiemu. Mając na uwadze niełatwe wyzwania współczesności, a zarazem słuszne oczekiwania małżonków i rodzin, Studium Teologii w Koninie (Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie - Collegium Joanneum), po reorganizacji, przedstawia nową ofertę edukacyjną.


Jasna Góra: bp Mering powitał pieszych pielgrzymów diecezji włocławskiej

2016-08-14

Piesza Pielgrzymka Diecezji Włocławskiej wędrowała w tym roku pod hasłem: „Nowe życie w Chrystusie”. Pątników na szczycie powitał bp Wiesław Mering, ordynariusz włocławski. Pierwsza kolumna pielgrzymki włocławskiej dotarła w sobotę, 13 sierpnia. Druga i trzecia kolumna przybędą na Jasną Górę na Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, na 26 sierpnia. Podczas wieczornej Mszy św. sprawowanej na jasnogórskich wałach dla pątników z diecezji włocławskiej, radomskiej, kieleckiej i sosnowieckiej homilię wygłosił ks. bp Wiesław Mering.


______ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY______

______________FACEBOOK______________

______________FACEBOOK______________
 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011  CMS   Odwiedzin: 9462011 -GOŚCI ONLINE: 50

projektowanie stron www