Sesja poświęcona ks. prof. Januszowi St. Pasierbowi

17 marca 2018 r

Biskup włocławki Wiesław Mering oraz rektor Kujawskiej Szoły Wyższej, prof. Stanisław Kunikowski, zapraszają na sympozjum, zatytułowane: "Ks. Janusz Stanisław Pasierb - Zanurzony w Bogu, sztuce i poezji. 25 lat po śmierci".

Program

godz. 10.00 - Msza św. w bazylice katedralnej (przewodniczy: ks. bp Andrzej Suski, homilia: ks. bp Michał Janocha)

godz. 11.30 - Collegium Novum KSW we Włocławku (ul. Okrzei 94A, aula nr 10 na I piętrze) prelekcje dotyczące działalności naukowej i kulturalnej ks. prof. Janusza Pasierba oraz wspomnienia o Księdzu Profesorze.

Wśród prelegentów: ks. bp Wisław Śmigiel - Biskup Toruński, prof. Józef Borzyszkowski - Uniwersytet Gdański.

Wspominać ks. prof. Janusza Pasierba będą: ks. bp Andrzej Suski - Biskup Toruński Senior, ks. kan. Wincenty Pytlik - dyrektor Muzeum Diecezjalnego w Pelplinie, Maria Wilczek – honorowa Prezes Polskiego Związku Kobiet Katolickich