Diecezjalne obchody Dnia Świętości Życia i XIV Narodowego Dnia Życia

15 marca 2018 r

Diecezjalne obchody Dnia Świętości Życia i XIV Narodowego Dnia Życia, pod patronatem Biskupa Włocławskiego Wiesława Meringa i Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego odbędą się 15 marca 2018 roku we Włocławku. Początek o godz. 9.40 w katedrze.

Tegoroczne Dni Życia będziemy świętować z bezdomnymi, nawiązując do tematu konkursów i konferencji: „Dom i bezdomność”. Patronat medialny nad wydarzeniem objął Tygodnik Idziemy.

Program:

9.40. Modlitwa jak ziarnko gorczycy. Dwugłos Andżeliki Uzarczyk z córką Tosią.

10.00. Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Wiesława Meringa, podczas której będzie możliwość przystąpienia do duchowej adopcji dziecka poczętego zagrożonego zagładą.

11.15. Wyższe Seminarium Duchowne: Przesłanie Pasterza Diecezji i zaproszonych gości do uczestników konferencji.

Wręczenie nagród laureatom konkursów.

11.40. Adaptacja dramatu Karola Wojtyły "Brat naszego Boga" w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku. Reżyseria Agnieszka Lasota-Staszak i Marek Dybowski (oprawa muzyczna) z Zespołu Szkół w Zbrachlinie.

12.40. Poczęstunek w refektarzu seminaryjnym.

Organizatorami przedsięwzięcia są: Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Włocławskiej, Kujawsko - Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku, Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana, oddział we Włocławku oraz Wyższe Seminarium Duchowne.

Zapraszamy na konferencję młodzież szkół gimnazjalnych i ponadpodstawowych, nauczycieli, katechetów, doradców życia rodzinnego, pracowników Caritas i opieki społecznej, bezdomnych.