Biskup Włocławski powołał Zespół przygotowujący nawiedzenie kopii Obrazu Jasnogórskiego

9 grudnia 2021 r., ks. AT

W związku z zaplanowanym na lata 2023-2024 nawiedzeniem Diecezji Włocławskiej przez Matkę Bożą w znaku kopii Obrazu Jasnogórskiego oraz przeżywanym w tym samym czasie Jubileuszem 900-lecia istnienia Diecezji Włocławskiej, ks. bp Krzysztof Wętkowski powołał zespół przygotowujący Diecezję do tych wydarzeń, w następującym składzie:

Przewodniczący: ks. Michał Krygier;
Sekretarz: ks. Krzysztof Rogala;
Sekcja teologiczna: ks. Andrzej Tomalak;
Sekcja historyczna i kronikarska: ks. Zbigniew Gmurczyk;
Sekcja liturgiczna: ks. Mateusz Szurgot, ks. Zbigniew Łukasik, ks. Marcin Ziółkowski;
Sekcja katechetyczna: ks. Marcin Idzikowski, ks. Jacek Buta;
Sekcja pomocy duszpasterskich: ks. Przemysław Pilarski, ks. Adam Zieliński;
Sekcja medialna: p. Amelia Siuda-Koszela, ks. Julian Głowacki, ks. Mateusz Szurgot.

Do głównych zadań Zespołu będzie należało przygotowanie oraz czuwanie nad właściwym przebiegiem wymienionych wyżej wydarzeń z życiu Diecezji Włocławskiej.