Biskup Włocławski z wizytą u Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego

7 sierpnia 2019 r., tekst: ks. AT; foto: ks. MSz

Biskup Włocławski z wizytą u Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego

7 sierpnia br. ks. bp Wiesław Mering złożył wizytę Piotrowi Całbeckiemu, marszałkowi Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

W rozmowie Biskup Włocławski przedstawił Panu Marszałkowi kilka spraw z pogranicza współpracy diecezji i województwa, jak: przygotowanie akcji „Polska pod Krzyżem”, przewidzianej na dzień 14 września br., mającej się odbyć na terenie lotniska w Kruszynie, gdzie w roku 1991 Mszę św. sprawował się Ojciec Święty Jan Paweł II. Ksiądz Biskup prosił o życzliwą pomoc władz województwa w przygotowaniu tego wielkiego przedsięwzięcia.

Drugi temat dotyczył pracy Caritas Diecezjalnej oraz zakresu pomocy, jaką niesie mieszkańcom tej części województwa kujawsko-pomorskiego, która leży na terenie diecezji włocławskiej. I w tej sprawie Marszałek Województwa okazał zainteresowanie i wolę współpracy.

Trzecia kwestią poruszoną w rozmowie były: koncert uświetniający jubileusz włocławskiego seminarium i samo wydarzenie 450-lecia jego istnienia, w którym swój udział zapowiedzieli m.in.: ks. abp. Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce oraz ks. abp Wojciech Polak, prymas Polski. „Mesjasz” Händla w wykonaniu Filharmonii Narodowej, w monumentalnej bazylice katedralnej, dopełni jubileuszowe uroczystości. Pan Marszałek przyjął zaproszenie do uczestnictwa w tym wydarzeniu.

Ksiądz Biskup spotkał się także z Anetą Jędrzejewską, zasiadająca w Zarządzie Województwa.