Błenna: spotkanie przełożonych żeńskich zgromadzeń zakonnych

24 września 2022 r., s. SW

Błenna: spotkanie przełożonych żeńskich zgromadzeń zakonnych

24 września br. siostry przełożone z diecezji przeżywały swój dzień skupienia w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Kujaw w Błennej. W tym roku formacyjnym, wpisując się w nowennę trwającą w diecezji włocławskiej, przygotowującą do nawiedzenia Matki Bożej w Ikonie Jasnogórskiej siostry odwiedziły to sanktuarium w Błennej. Spotkanie rozpoczęło się adoracją Najświętszego Sakramentu, po niej sprawowana była Msza św. Po przerwie uczestniczki wysłuchały historii miejscowega sanktuarium, którą przybliżył ks. kan. Waldemar Pasierowski, proboszcz parafii i kustosz miejscowego sanktuarium. Następnie ks. prał. dr hab. Lech Król, referent diecezjalny wygłosił konferencję na temat: "Posłane, by we wspólnocie słuchać słowa Bożego i dzielić je z innymi". Ks. Król przypomniał, że słowo Boże łączy człowieka z Jezusem, wprowadza w komunię między ludźmi, nadaje sens ludzkiemu życiu, uświęca je i jest Słowem zbawienia.