Boleszczyn: Piesza pielgrzymka do Świnic Warckich

23 lipca 2018 r.

Boleszczyn: Piesza pielgrzymka do Świnic Warckich

W sobotę, 21 lipca br., odbyła się IV piesza pielgrzymka z parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Boleszczynie do Sanktuarium Urodzin i Chrztu Świętej Siostry Faustyny Kowalskiej w Świnicach Warckich. Hasłem tego wydarzenia były słowa: „Napełnieni Duchem Świętym”. 32-kilometrowa trasa była też okazją dziękczynienia Bogu za 100 lat niepodległości naszej Ojczyzny.

Grupie liczącej 170 pątników przewodniczył ks. bp ks. bp Jacek Kiciński CMF - pochodzący z Boleszczyna biskup pomocniczy archidiecezji wrocławskiej. Wraz z Księdzem Biskupem pielgrzymowali m.in.: ks. Franciszek Zygadliński, proboszcz parafii, ks. Sebastian Szkop oraz wierni z dekanatu dobrskiego. Diakonię muzyczną pełniła schola parafialna z Boleszczyna.

U celu wędrowania pielgrzymów powitał ks. Janusz Kowalski, kustosz świnickiego sanktuarium. Tam też sprawowana była Msza św., której przewodniczył ks. bp Jacek Kiciński. W homilii Ksiądz Biskup przypomniał, że „dziś Chrystusa trzeba uwielbiać słowem i czynem”; wyraził też radość, że mógł być z grupą pątników, którzy są bardzo bliscy jego sercu.

Na podstawie informacji przesłanej przez ks. Sebastiana Szkopa