Bp Mering: miłujący Bóg posyła swego Syna na ziemię, aby nauczył mnie odpowiadać miłością na miłość!

25 grudnia 2019 r., ks. AN

– W świątecznej radości zbliżcie się do Zbawiciela, na nowo umacniajcie więzy z Nim i bądźcie wierni temu, czego uczy! Tylko Nowonarodzony jest Bogiem i wyłącznie On proponuje nam szczęście, pokój i radość! Zaproście Go do serc w Komunii Świętej i bądźcie dumni, że do Niego należycie! – zachęca biskup włocławski Wiesław Mering kierując do wiernych diecezji słowo życzeń na Boże Narodzenie.

- Czy są dni, na które oczekujemy z równie radosnym napięciem? Czyż od wczesnego dzieciństwa nie kojarzymy Bożego Narodzenia z radością i pokojem? – pyta biskup włocławski, uzasadniając swój niepokój panującymi obecnie trendami w kulturze: - Bóg się rodzi” – przynajmniej w kolędzie. Ale czyż bardziej od tej prawdy nie przeżywamy zakupów, prezentów i świątecznych pokarmów? „Nie możemy dać się zwieść bogactwu i innym ulotnym propozycjom szczęścia…” – ostrzega papież Franciszek.

Bp Mering ubolewa, że „pozwoliliśmy sobie wyrwać specyfikę Narodzenia Pana. Także my, chrześcijanie, nauczyliśmy się przeżywać te dni jak ci, którzy Narodzenie Jezusa traktują, jak zimowe święta. Niedawno takie myślenie kard. Robert Sarah nazwał „płynnym ateizmem”: nie odrzucamy jeszcze chrześcijaństwa, ale wolimy nie różnić się od postchrześcijańskiego świata i jego zwyczajów”.

- Nie dziwcie się Bracia i Siostry, że ten niepokój uzewnętrzniam. Chciałbym, by dla nas – uczniów Jezusa, głęboko religijne znaczenie Bożego Narodzenia było najważniejsze: miłujący mnie Bóg posyła swego Syna na ziemię, aby nauczył mnie odpowiadać miłością na miłość! – przekonuje wiernych diecezji włocławskiej hierarcha. - Nauczmy się wielbić Boga w świąteczne dni i dziękować Ojcu za Jego Syna Jezusa Chrystusa! Trwajmy niewzruszenie przy niezmiennej nauce Kościoła. Tylko tak staniemy się uczestnikami zbawienia, które Pan nasz nam proponuje! – pisze w swoim słowie bp Mering.

Biskup włocławski życzy wiernym diecezji, by w Boże Narodzenie zbliżyli się do Zbawiciela i na nowo umocnili z Nim więzy. - Zaproście Go do serc w Komunii Świętej i bądźcie dumni, że do Niego należycie! Tylko On pozwoli nam odnaleźć sens życia – przypomina bp Mering w życzeniach skierowanych do diecezjan z okazji świąt Narodzenia Pańskiego.