Bp Mering do maturzystów: Bądźcie wierni Chrystusowi

28 kwietnia 2018 r., tekst: ks. Marcin Lewandowski, zdjęcia: Krzysztof Jabłoński

Bp Mering do maturzystów: Bądźcie wierni Chrystusowi

27 kwietnia 2018 r. miało miejsce zakończenie roku dla uczniów ostatnich klas szkół średnich, którzy za kilka dni rozpoczną zmagania maturalne. Wśród nich byli także absolwenci ZSK im. ks. Jana Długosza we Włocławku.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. pod przewodnictwem ks. bp. Wiesława Meringa w kościele św. Witalisa w Wyższym Seminarium Duchownym. Homilię wygłosił ks. kanclerz Artur Niemira.

Kaznodzieja przypomniał młodzieży słowa papieża Franciszka wypowiedziane podczas ŚDM w Krakowie: „Aby pójść za Jezusem, trzeba mieć trochę odwagi, trzeba zdecydować się na zamianę kanapy na parę butów, które pomogą ci chodzić po drogach, o jakich ci się nigdy nie śniło”. Ksiądz Kanclerz wskazał, że w każdej sytuacji swojego życia mogą być pewni Bożej miłości. ,,Nie jesteście sami. Bogu zależy na was, jesteście dla Niego niepowtarzalni i niepowtarzalny jest plan, jaki Bóg ma dla każdego z was – jest to wspaniały plan miłości”.

Po Komunii św. Pasterz Diecezji wręczył maturzystom pamiątkowe medale i listy gratulacyjne, które otrzymali:
Krzysztof Kamiński i Piotr Mroczkowski - za wzorowy udział w wypełnianiu misji szkoły katolickiej,
Izabela Biernacka - za najlepsze wyniki w nauce w całym cyklu edukacyjnym,
Paweł Włodarski i Krzysztof Kamiński - za 100 proc. frekwencję w całym cyklu edukacyjnym.

Przedstawiciele młodzieży podziękowali Księdzu Biskupowi za życzliwość, której doświadczali przez wszystkie lata nauki w „Długoszu”.

Pasterz Kościoła włocławskiego przywołując słowa wiersza Zbigniewa Herberta „Przesłanie Pana Cogito” zachęcił maturzystów, aby w każdym czasie kroczyli za Chrystusem i nigdy nie odwrócili się od Niego, gdyż On jest Drogą, Prawdą i Życiem.

Po zakończonej Eucharystii młodzież udała się do Auli Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wyższym Seminarium Duchownym, gdzie miało miejsce uroczyste rozdanie świadectw i nagród dla uczniów.