Bp Mering do osadzonych: niech Nowonarodzony przemienia nasze życie

19 grudnia 2019 r., tekst i foto: ks. MSz

Bp Mering do osadzonych: niech Nowonarodzony przemienia nasze życie

18 grudnia br. ks. bp Wiesław Mering odwiedził włocławską jednostkę penitencjarną. Wizyta rozpoczęła się od spotkania opłatkowego z pracownikami zakładu. Po słowach powitania wypowiedzianych przez mjr. Krzysztofa Ziętarę, został wręczony Pasterzowi Diecezji świąteczny upominek - obraz bł. bpa Michała Kozala wykonany przez jednego z osadzonych.

Następnie Biskup Włocławski wraz z towarzyszącymi mu kapłanami udał się do więziennej kaplicy, gdzie miało miejsce spotkanie opłatkowe z osadzonymi. Zwracając się do zgromadzonych przypomniał osobę bł. bp. Michała Kozala. Przypominając jego męczeństwo zaznaczył, że źródłem siły w przeciwnościach jest Jezus Chrystus, który także narodził się w biedzie i opuszczeniu. Ma On jednak moc przemienić nasze życie, jeżeli całym sercem zawierzymy się Jemu.

Słowa wdzięczności wobec Księdza Biskupa wypowiedział jeden z osadzonych. Podkreślił, że czas odosobnienia jest szansą na przemianę własnego życia. „Poprzez Eucharystię, modlitwę i adorację staramy się być lepszymi ludźmi, kochać bliźniego i Pana Boga, żyć nadzieją, modlić się o łaskę przebaczenia - żeby nam wybaczono żebyśmy mogli wrócić do swoich rodzin i żyć jak Pan Bóg przekazał”, mówił.