Bp Mering i bp Gębicki podzielili się opłatkiem z księżmi seniorami

23 grudnia 2017 r.

Bp Mering i bp Gębicki podzielili się opłatkiem z księżmi seniorami

23 grudnia w Domu Dobrego Pasterza we Włocławku-Michelinie tradycyjnie już Księża Biskupi spotkali się księżmi seniorami diecezji włocławskiej na dzieleniu się opłatkiem i świątecznych życzeniach.

W kaplicy domu ks. bp Wiesław Mering przewodniczył Nieszporom. W słowie skierowanym do najstarszej grupy prezbiterów Pasterz Diecezji zwrócił uwagę na wymowę liturgicznych tekstów ostatnich dni Adwentu, przepełnionych tęsknotą i nadzieją na przyjście Pana. Zaznaczył, że pocieszające jest dla nas, iż u Boga „jeden dzień u Pana jest jak tysiąc lat”, co sprawia, że Bóg przyjmuje nasze życie i wypełnione dobro tak, by w spotkaniu z nami okazała się Jego miłość. Zostawia nam jednak czas i po to także, byśmy mogli przygotować się na spotkanie z Nim, naprawić popełnione błędy i otworzyć serce na przychodzącego Pana.

Po Nieszporach dyrektor domu ks. prał. Lech Król złożył życzenia ks. bp. Wiesławowi Meringowi i ks. bp. Stanisławowi Gębickiemu, a następnie Pasterz Diecezji pobłogosławił opłatki, którym obecni na spotkaniu połamali się składając sobie życzenia świąteczne.

Na stole znalazły się już potrawy wigilijne, a wspólnie spędzony czas był okazją do zaśpiewania kilku kolęd.