Bp Mering pobłogosławił odnowiony kościół w Nakonowie

13 października 2018 r.

Bp Mering pobłogosławił odnowiony kościół w Nakonowie

11 października 2018 r. w kościele pod wezwaniem św. Marka w Nakonowie, znajdującym się na terenie parafii Kruszyn, miała miejsce uroczystość błogosławieństwa odnowionego kościoła. Po wielu miesiącach prac konserwatorskich, wewnątrz drewnianej świątyni z 1767 roku, została odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem ks. bp. Wiesława Meringa, w której uczestniczyli m.in.: prof. Piotr Gliński, wicepremier i minister kultury i dziedzictwa narodowego wraz ze swoimi współpracownikami, strażacy, myśliwi, wraz z pocztami sztandarowymi, orkiestra oraz licznie zgromadzeni parafianie.

Podczas Eucharystii Pasterz Diecezji dokonał poświęcenia nowej ambony i ołtarza ufundowanych przez Koło Łowieckie „Łoś 135” z Włocławka oraz pozostałych prac renowacyjnych w świątyni.

Podczas homilii Ksiądz Biskup nawiązując do zbliżającej się setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, podkreślił  wielkie znaczenie wartości: Bóg, Honor, Ojczyzna, Tradycja, za które na przestrzeni wieków ginęli nasi współbracia w wierze i rodacy. Wśród nich było wielu przedstawicieli katolickiego duchowieństwa. W kontekście Liturgii Słowa ks. bp Mering, przypomniał o znaczeniu krzyża: „ nie ma chrześcijaństwa bez trudu, cierpienia i poświęcenia” – mówił hierarcha.

Na zakończenie Mszy Świętej Ksiądz Biskup podziękował księdzu Piotrowi Polakowi, proboszczowi miejscowej parafii za podjęty trud odnowienia kościoła św. Marka w Nakonowie oraz wszystkim zaangażowanym w to dzieło: wykonawcom, ofiarodawcom i dobrodziejom.

Na podstawie informacji nadesłanych przez ks. Karola Kolendy