Bp Mering w Kowalu: niedzielna Eucharystia to nie tylko obowiązek, ale szansa na spotkanie Bogiem

5 sierpnia 2019 r., tekst: ks. MSz; foto: ASK

W niedzielę, 4 sierpnia br., w parafii św. Urszuli w Kowalu gościł ks. bp Wiesław Mering. Powodem wizyty była Eucharystia sprawowana dla miejscowej wspólnoty parafialnej oraz poświęcenie nowego dachu na świątyni. We Mszy św. uczestniczyli m.in. przedstawiciele władz samorządowych. Wszystkich zebranych powitał ks. kan. Piotr Głowacki, proboszcz parafii, przedstawiając krótko przebieg i zakres dokonanych prac przy świątyni.

W homilii Pasterz Diecezji przypomniał rolę dnia Pańskiego w życiu chrześcijanina: „W niedzielę przychodzimy do świątyni, by gromadzić się przy ołtarzu. Wierzymy bowiem, że tu jest Ciało i Krew Jezusa Zmartwychwstałego, który przychodzi dla nas (…). To nie jest tylko obowiązek, ale to jest dla nas szansa na spotkanie z Bogiem” - mówił hierarcha. Ksiądz Biskup docenił też wysiłek Księdza Proboszcza oraz podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do remontu tej szczególnej, „królewskiej świątyni”. Celebrans zwrócił także uwagę na piękne wykonanie śpiewów liturgicznych i przygotowanie ministrantów.

Przed końcowym błogosławieństwem nastąpiło poświęcenie odnowionego dachu kowalskiego kościoła.