Bp Mering zaprasza na uroczystości pod przewodnictwem ks. kard. Raymonda Leo Burke

24 maja 2018 r.

Biskup Włocławski Wiesław Mering zaprasza do udziału w uroczystościach Bożego Ciała, którym po raz pierwszy w diecezji włocławskiej przewodniczył będzie Ksiądz Kardynał Raymond Leo Burke z Watykanu. Poniżej publikujemy słowo zaproszenia skierowane do diecezjan przez Księdza Biskupa.

Drodzy Diecezjanie Włocławscy!

Po niedzieli Zesłania Ducha Świętego, po święceniach diakonatu, a tuż przed święceniami kapłańskimi przeżywać będziemy uroczystość Bożego Ciała, której przewodniczył będzie w naszej diecezji, pierwszy raz w historii, Jego Eminencja Ksiądz Kardynał Raymond Leo Burke. Najpierw, 30 maja, spotka się w Ciechocinku z duchowieństwem diecezji, a w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, przed południem, o godz. 10.00 w bazylice katedralnej przewodniczył będzie Mszy św., poprowadzi procesję eucharystyczną ulicami miasta, na zakończenie której, przed kościołem św. Jana Chrzciciela, wygłosi do wiernych kazanie.

Bardzo zachęcam do wykorzystania tej okazji i posłuchania Księdza Kardynała, wielkiego obrońcy naszej świętej wiary.

Po południu natomiast Eminencja zgodził się dojechać do Spycimierza, gdzie wierni co roku przygotowują dywany kwietne dla Eucharystycznego Jezusa. Kto ich jeszcze nie widział, za kilka dni będzie miał kolejną szansę, aby wybrać się w okolice Uniejowa i zobaczyć ten niezwykły kwiatowy dywan, który w lutym tego roku został wpisany na Krajową Listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego.

Ciesząc się prawdziwie wyjątkową okazją, aby spotkać się z Księdzem Kardynałem i posłuchać Jego przesłania, najserdeczniej zapraszam do wspólnego uwielbienia Pana obecnego pośród nas pod postaciami Chleba i Wina.

A Bóg niech nam błogosławi!

+ Wiesław Mering, Biskup Włocławski

Włocławek, dnia 23 maja 2018 r.