Bp Suski w Kramsku: „tylko ten się nie boi kto prawdziwie miłuje”

9 maja 2019 r., Mateusz Kozłowski

Bp Suski w Kramsku: „tylko ten się nie boi kto prawdziwie miłuje”

„Raduj się, Matko-Polsko, w sławne potomstwo płodna”. Hymnem Gaude Mater Polonia, rozpoczęła się suma odpustowa ku czci św. Stanisława BM w Kramsku, sprawowana w środę, 8 maja, o godz. 12.00. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. bp Andrzej Suski, biskup toruński senior. Dostojnego gościa oraz wszystkich zgromadzonych na liturgii powitał ks. prałat Sławomir Kasprzak, proboszcz kramskiej wspólnoty parafialnej.

Wśród zaproszonych gości byli, m.in.: ks. prałat Wojciech Kochański, wikariusz biskupi rejonu konińskiego oraz prezbiterzy dekanatu konińskiego II. Obecni byli również: Marek Jurek, poseł do Parlamentu Europejskiego, przedstawiciele władz samorządowych oraz licznie zgromadzeni parafianie.

W homilii bp Suski zachęcał wiernych do czuwania, które przejawia się w trosce o powierzone, zwłaszcza, kiedy jest ono zagrożone. „Matka czuwa nad małym dzieckiem, by nie zrobiło sobie krzywdy, lekarz czuwa przy łóżku ciężko chorego, żołnierz czuwa, by bronić swojej Ojczyzny i Pasterz ma czuwać nad owczarnią Jezusa, aby jej nie zniszczyły agresywne wilki, których również dzisiaj nie brak, a które na różny sposób atakują Kościół. Za wierność Chrystusowi wielu chrześcijan płaci męczeńską śmierć, dlatego czuwajmy przy Chrystusie biorąc przykład z postawy patrona dnia dzisiejszego, św. Stanisława” - zachęcał hierarcha, dodając: „tylko ten się nie boi kto prawdziwie miłuje, dlatego czuwajcie, aby nie weszły między Was wilki drapieżne”.

Zwieńczeniem głównych obchodów odpustowych była procesja Eucharystyczna z dziękczynnym Te Deum oraz błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Po zakończonych uroczystościach, każdy wychodzący ze świątyni, mógł poczęstować się słodką bułką, potocznie nazwaną „Stanisławówką”.

We wspólnej modlitwie wiernym pomagała orkiestra młodzieżowa, pod batutą Przemysława Domagalskiego.