Bp Wętkowski do młodych: bądźcie ludźmi ducha

19 listopada 2022 r., tekst: ks. AT; foto: ASK

Bp Wętkowski do młodych: bądźcie ludźmi ducha

– Jeżeli jesteśmy ludźmi zmartwychwstania, to jesteśmy posłani by służyć innym. Jak Maryja wyrusza z pośpiechem z pomocą tak i my mamy ruszać na pomoc ludziom. Przez chrzest, bierzmowanie niesienie Chrystusa światu, ewangelizacja staje się naszym powołaniem – powiedział bp Krzysztof Wętkowski 19 listopada podczas diecezjalnych obchodów XXXVII Światowych Dni Młodzieży w diecezji włocławskiej nawiązując do hasła tegorocznych obchodów ŚDM.

W parafii św. Maksymiliana w Koninie, w przeddzień niedzieli Chrystusa Króla, zgromadzili się młodzi wraz ze swoimi duszpasterzami. Głównym punktem spotkania była Msza św. pod przewodnictwem biskupa włocławskiego. Podczas homilii hierarcha wskazał na zadanie wynikające z bycia wierzącym oraz potrzebę stawania się człowiekiem żyjącym według ducha. – To jest droga wierzącego: stać się człowiekiem duchowym. Tak żyjący chrześcijanin z łatwością może wyobrazić sobie perspektywę zmartwychwstania – wskazywał bp Wętkowski. – Przyjaźń z Chrystusem buduje drogę do bycia człowiekiem duchowym. Eucharystia, spowiedź pozwala nam jeszcze bardziej stawać się przyjacielem Jezusa, który jest największym autorytetem – podkreślał duchowny.

Podczas Mszy św. miało miejsce ślubowanie młodzieży wstępującej do Katolickiego Stowarzyszenia Młodych.

Przed Eucharystią zgromadzeni wysłuchali koncertu ewangelizacyjnego zespołu „Maksymalni” z Konina oraz świadectw.

Spotkanie zakończyła wspólna agapa.