Bp Wętkowski uczestniczył w zakończeniu nawiedzenia Matki Bożej w archidiecezji poznańskiej

9 stycznia 2022 r., teskt: ks. AT; foto: ks. MSz

W niedzielę Chrztu Pańskiego, 9 stycznia, zakończyło się nawiedzenie archidiecezji poznańskiej przez Matkę Bożą w znaku kopii Jasnogórskiej Ikony. W Eucharystii wieńczącej to wydarzenie uczestniczył biskup włocławski Krzysztof Wętkowski.

Mszy św. przewodniczył abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański, a homilię wygłosił abp Józef Kupny z Wrocławia.

23 kwietnia br., w uroczystość św. Wojciecha, rozpocznie się nawiedzenie w archidiecezji gnieźnieńskiej, a na wiosnę roku 2023 Maryja, w znaku Ikony Jasnogórskiej, przybędzie do diecezji włocławskiej.

Dziewięciomiesięczna Nowenna, poprzedzająca bezpośrednio to wydarzenie, które przeżywane będzie razem z Jubileuszem 900-lecia istnienia diecezji włocławskiej, rozpocznie się w wakacje bieżącego roku.

W celu przygotowania uroczystości, zaplanowanych na lata 2023-2024, powołany został przez bp. Krzysztofa Wętkowskiego zespół organizacyjny.