Bp Wętkowski wydał zarządzenie w sprawie tegorocznej kolędy

10 grudnia 2021 r., ks. AN

Bp Wętkowski wydał zarządzenie w sprawie tegorocznej kolędy

Biskup włocławski Krzysztof Wętkowski wydał zarządzenie dotyczące tegorocznej wizyty kolędowej. Podobnie jak w ubiegłym roku, ze względu na pandemię i wprowadzone obostrzenia, w diecezji włocławskiej kolęda będzie mogła odbyć się w jednej z trzech form wybranych przez księdza proboszcza.

Pierwsza forma to złożenie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej w domach wiernych, którzy wcześniej o to poproszą.

Tam, gdzie duszpasterz zrezygnuje z tradycyjnej formy odwiedzin, wiernych można zaprosić do kościoła na Mszę świętą dla wskazanej grupy (np. według tradycyjnego planu wizyty duszpasterskiej).

Trzecia możliwość to połączenie dwóch poprzednich form, czyli zorganizowanie Mszy św. dla rodzin z poszczególnych rejonów parafii oraz udanie się do tych rodzin, które wyraźnie o to poproszą.

Duszpasterze powinni śledzić na bieżąco wydawane przez stronę rządową rekomendacje i w oparciu o nie realizować zamierzenia kolędowe.

Bp Wętkowski prosi wszystkich o modlitwę w intencji ustania pandemii, a także w intencji chorych, zmarłych w wyniku zarażenia koronawirusem oraz w intencji personelu medycznego i wszystkich niosących pomoc osobom chorym. „Duszpasterzy, zwłaszcza w okresie Bożego Narodzenia, proszę o szczególną modlitwę wypraszającą Boże błogosławieństwo dla wiernych ich parafii” – zaapelował Biskup Włocławski.