Bp Wiesław Mering spotkał się z uczniami i nauczycielami szkół katolickich


18 grudnia 2017 r.

Bp Wiesław Mering spotkał się z uczniami i nauczycielami szkół katolickich

Ostatni tydzień przed Bożym Narodzeniem to czas intensywnych spotkań opłatkowych Pasterza Diecezji. W poniedziałek, 18 grudnia, Ksiądz Biskup przyjął w Domu Biskupów Włocławskich delegacje szkół katolickich działających na terenie diecezji. Na spotkanie przybyły dzieci i młodzież wraz z nauczycielami z Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku, Szkoły Podstawowej SPSK im. św. Jana Pawła II w Modzerowie, Szkoły Podstawowej SPSK im. św. José Sánchez del Río w Siniarzewie, Szkoły Podstawowej SPSK im. bł. ks. Franciszka Drzewieckiego w Warząchewce Polskiej i Szkoły Podstawowej SPSK im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Wólce Czepowej.
 
Dzieci z przejęciem prezentowały przed Księdzem Biskupem – któremu towarzyszyli ks. prał. Jacek Kędzierski, dyrektor ZSK oraz ks. Tomasz Bartkowiak, proboszcz parafii św. Jakuba Apostoła w Siniarzewie – swoje talenty muzyczne, wokalne i aktorskie. Przedstawiciele każdej szkoły złożyli Księdzu Biskupowi świąteczne życzenia oraz okolicznościowy podarunek.
 
Biskup Włocławski zwracając się do niecodziennych gości, wyraził radość ze spotkania oraz podziw dla małych artystów. Podkreślił też potrzebę funkcjonowania szkół katolickich, które opierając się na trwałych wartościach kształcą i wychowują przyszłą elitę naszej Ojczyny.
 
Miłe spotkanie zakończyła wspólnie zaśpiewana kolęda „Wśród nocnej ciszy” oraz błogosławieństwo Księdza Biskupa.
 
Nie zabrakło też prezentów dla najmłodszych. Pasterz Diecezji obdarował wszystkich słodyczami i kalendarzami na 2018 rok, z życzeniami, aby każdy jego dzień był przepełniony Bożymi łaskami.