Charzykowy (diec. pelplińska): Diamentowy Jubileusz Kapłaństwa z udziałem Biskupa Włocławskiego

15 lipca 2019 r., teskt i foto: ks. MSz

W niedzielę, 14 lipca br., w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Charzykowach, ksiądz biskup Wiesław Mering przewodniczył Mszy św. z okazji jubileuszu sześćdziesięciolecia kapłaństwa swojego krewnego - ks. prałata Zenona Skierki.

W homilii Pasterz Diecezji Włocławskiej ukazał zasługi Jubilata na wielu płaszczyznach działalności Kościoła: w duszpasterstwie rodzin, jednoczeniu diecezjalnego prezbiterium, działalności charytatywnej oraz trosce o materialne dziedzictwo diecezji chełmińskiej, a po 1992 r. - pelplińskiej. „Całe Twoje aktywne życie wynikało z umiłowania kapłaństwa i Kościoła”, mówił homilista.

Na zakończenie Eucharystii ks. Skierka przyjął wyrazy wdzięczności, serdeczności i życzenia dalszej Bożej opieki od licznie zgromadzonych na uroczystości wiernych.