Dekanalne rozgrywki Liturgicznej Służby Ołtarza w piłkę halową

18 listopada 2018 r.

Dekanalne rozgrywki Liturgicznej Służby Ołtarza w piłkę halową

W sobotę, 17 listopada, odbył się Turniej Liturgicznej Służby Ołtarza w piłkę nożną halową na poziomie dekanalnym. Poniżej relacje z wydarzenia w dekanatach: kowalskim i tuliszkowskim.

Dekanat kowalski

W sobotnie przedpołudnie, 17 listopada, w Hali Sportowej w Baruchowie odbył się Turniej Liturgicznej Służby Ołtarza w piłkę nożną halową na poziomie dekanalnym. Pod okiem ks. Sylwestra Malczyka, dekanalnego duszpasterza LSO, siedem drużyn z dekanatu kowalskiego zacięcie rywalizowało o najwyższy stopień podium.

Zmagania odbyły się w trzech kategoriach wiekowych: 1998 i młodsi, 2003 i młodsi oraz 2007 i młodsi. Dzięki uprzejmości p. Stanisława Sadowskiego, wójta Gminy Baruchowo i staraniom ks. kanonika Ryszarda Pospieszyńskiego,  proboszcza parafii Świętej Trójcy w Kłotnie, ministranci mogli grać na pełnowymiarowej płycie boiska do piłki halowej.

Nad pomyślnym przebiegiem zawodów czuwało dwóch profesjonalnych sędziów.

W kategorii „1998 i młodsi” zwyciężyła drużyna z parafii Świętej Trójcy w Kłotnie.
W kategorii „2003 i młodsi” - najlepsza okazała się reprezentacja parafii św. Urszuli w Kowalu.
W kategorii „2007 i młodsi” – po rzutach karnych – triumfowali ministranci z Kowala.

Ukoronowaniem wyczerpujących zmagań było wręczenie wszystkim drużynom – przez ks. kanonika Piotra Głowackiego, dziekana dekanatu kowalskiego – pamiątkowych pucharów, medali i dyplomów.

Zwycięscy poszczególnych kategorii wiekowych będą reprezentować dekanat kowalski na etapie rozgrywek rejonu włocławskiego.

ks. Sylwester Malczyk

Dekanat tuliszkowski

17 listopada w parafii św. Wojciecha BM w Grodźcu odbył się Turniej Liturgicznej Służby Ołtarza dekanatu tuliszkowskiego w piłkę halową.

Jak co roku turniej rozpoczął się od wspólnej Eucharystii w intencji zmarłych kapłanów z dekanatu, a także o nowe powołania kapłańskie. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. prał. Stanisław Nowak, dziekan dekanatu tuliszkowskiego.

Z kościoła uczestnicy przeszli na halę sportową przy szkole w Grodźcu. W całym turnieju udział brało 15 drużyn w trzech kategoriach wiekowych.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych wygrała drużyn z Tuliszkowa, podobnie jak w kategorii gimnazjalnej. Natomiast w grupie najmłodszych zwyciężyli ministranci z Dzierzbina.

Nagrody dla najlepszego strzelca i najlepszego bramkarza otrzymali zwodnicy z Tuliszkowa.

Dla wszystkich zostały przygotowane pamiątkowe dyplomy; zwycięskie drużyny otrzymały również puchary.

Organizatorem tegorocznych rozgrywek był ks. kan. Radosław Cyrułowski, proboszcz parafii w Grochowach, oraz ks. Piotr Sowała duszpasterz służby liturgicznej dekanatu tuliszkowskiego.

Wszystkim ministrantom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

ks. Piotr Sowała

Dekanat sieradzki I i II

W hali sportowej przy ZSK w Sieradzu został rozegrany I Międzydekanalny Turniej Piłki Halowej Ministrantów Dekanatu Sieradzkiego I i II.

Drużyny z Sieradza i okolic zagrały w trzech kategoriach wiekowych: 1998-2002, 2003-2006 oraz 2007-2011.

I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych w dek. sieradzkim I zdobyła parafia Wszystkich Świętych w Sieradzu; w kategorii gimnazjalnej i wśród najmłodszych zwyciężyli zawodnicy z Charłupi Małej.

W dekanacie sieradzkim II najlepsza w kategorii ponadgimnazjalnej i podstawowej okazała się Parafia NSJ w Sieradzu, natomiast laur wśród kategorii gimnazjalnej zdobyła parafia w Charłupi Wielkiej.

Ks. Krzysztof Mętlewicz

dek. kowalski (fot.: ks. SM)

dek. tuliszkowski

dek. sieradzki I i II