Dekanat tuliszkowski włączył się w akcję „tornister misyjny”

18 października 2019 r.

Dekanat tuliszkowski włączył się w akcję „tornister misyjny”

„Nie żyjmy wiarą zamkniętą w zakrystii” - powiedział papież Franciszek na rozpoczęcie Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego. Okres ten miał pobudzić wiernych do modlitwy w intencji misji oraz do konkretnej pomocy materialnej. Parafia św. Wita w Tuliszkowie włączyła się w akcję Caritas Diecezji Włocławskiej Tornister misyjny. W październiku, w nadzwyczajnym miesiącu misyjnym zostały zebrane przybory szkolne: kredki, farby, zeszyty i piórniki, które chcemy przekazać dzieciom na misjach w Kenii, Tanzanii i Papui Nowej Gwinei. Parafianie tuliszkowscy złożyli także ofiary pieniężne, za które zostało zakupionych 30 nowych tornistrów. Do tej  akcji dołączyły się także parafie: Grzymiszew, Lisiec Wielki, Rychwał i Grochowy. To ważna i niezwykle cenna forma pomocy dla prowadzących przedszkola i szkoły podstawowe na misjach. „Chcieliśmy w ten sposób wspomóc dzieci z najuboższych rodzin. Dla nich kolorowy tornister piórnik, zeszyt i długopis są  źródłem wielkiej radości. Wszystkim ofiarodawcom z naszej parafii i dekanatu tuliszkowskiego serdecznie dziękujemy”, mówił ks. prał. Stanisław Nowak, dziekan dekanatu tuliszkowskiego.