Diecezjalna pielgrzymka kapłanów (zapowiedź)

25 maja 2018 r.

Diecezjalna pielgrzymka kapłanów (zapowiedź)

30 maja br. (środa) odbędzie się tradycyjna pielgrzymka kapłanów diecezji włocławskiej w ramach obchodów diecezjalnego dnia modlitw o uświęcenie kapłanów. Tym razem miejscem spotkania będzie kościół pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Ciechocinku, w którym kult odbiera św. Józef, Oblubieniec NMP i patron Diecezji Włocławskiej czczony w znaku figury św. Józefa Wędrującego z Dzieciątkiem Jezus, uroczyście wprowadzonej do świątyni i poświęconej przez Biskupa Włocławskiego Wiesława Meringa w dniu 21 kwietnia 2016 r.

Na zaproszenie ks. bp. Wiesława Meringa na pielgrzymkę przybędzie z Watykanu kardynał Raymond Leo Burke, były Prefekt Najwyższego trybunału Sygnatury Apostolskiej.

Program:

10.00 – Nabożeństwo eucharystyczne – ks. bp Wiesław Mering;
10.30 – Konferencja ascetyczna – kard. Raymond Leo Burke;
11.15 – Przygotowanie do Mszy św. (okazja do spowiedzi);
12.00 – Msza św. o Jezusie Chrystusie Jedynym i Najwyższym Kapłanie pod przewodnictwem i z homilią kard. Raymond Leo Burke.

Księża proszeni są o zabranie alby i stuły koloru białego.
Miejsca parkingowe usytuowane będą wzdłuż ulic: Kościuszki, Piłsudskiego i 3 maja oraz przy dworcu kolejowym (z drugiej strony torów) przy ul. Wołuszewskiej 2.