Dzień skupienia Liturgicznej Służby Ołtarza rejonu włocławskiego

15 czerwca 2019 r., ks. Adam Kłonowski

Dzień skupienia Liturgicznej Służby Ołtarza rejonu włocławskiego

W sobotę, 15 czerwca, w parafii św. Urszuli w Kowalu, Liturgiczna Służba Ołtarza rejonu włocławskiego uczestniczyła w modlitewnym skupieniu, będącym podsumowaniem roku formacyjnego.

Spotkanie rozpoczął gospodarz miejsca – ks. kan. Piotr Głowacki, który przybliżył historię kościoła parafialnego w Kowalu. Uczestnicy wysłuchali konferencji dotyczącej modlitwy ministranckiej, przygotowanej przez ks. Bartłomieja Pykę, a następnie spotkali się przy wspólnym stole, pod opieką ks. Sylwestra Malczyka, posługującego w kowalskiej parafii. Zwieńczeniem spotkania była adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprzez śpiew i rozważania pomagał lepiej przeżyć ks. Paweł Koralewski, wikariusz parafii św. Stanisława we Włocławku.

Wśród uczestników nie zabrakło ministrantów z Czerniewic (którzy przyjechali do Kowala w kolumnie rowerowej), Czernikowa, Kowala, Lipna oraz czterech włocławskich parafii wraz z opiekunami.