Dzień skupienia ministrantów w Choceniu

18 września 2021 r., al. MM

Dzień skupienia ministrantów w Choceniu

„Króluj nam Chryste”. Tym ministranckim zawołaniem, 18 września – w święto św. Stanisława Kostki, rozpoczął się dzień skupienia dla Liturgicznej Służby Ołtarza z parafii św. Idziego w Choceniu.

Pierwszym punktem spotkania była konferencja pt. „Czego może nas nauczyć św. Stanisław Kostka, patron ministrantów, dzieci i młodzieży oraz bł. Carlo Acutis?”, którą wygłosił ks. wikariusz Tadeusz Funk. „Obaj młodzi święci uczą nas 3 razy «W»: wiary, wytrwałości i wiedzy” – mówił opiekun LSO.

Następnie wszyscy uczestnicy zgromadzili się w kościele na adoracji Najświętszego Sakramentu. Podczas adoracji wspólnota ministrancka zawierzyła swoje posługiwanie Panu Jezusowi za wstawiennictwem św. Stanisława Kostki, prosząc jednocześnie o nowe powołania do służby przy ołtarzu Chrystusa.

Napełnieni Bożym błogosławieństwem, po Eucharystii, ministranci udali sie do salki w domu parafialnym, gdzie czekał na nich gorący poczęstunek oraz film „Moja Autostrada do nieba – Carlo Acutis i Eucharystia”.