Ekstremalna Droga Krzyżowa w Lipnie (zaproszenie)

1 marca 2018 r.

Ekstremalna Droga Krzyżowa w Lipnie (zaproszenie)

Ekstremalna Droga Krzyżowa to wspaniała propozycja na Wielki Post, aby jeszcze mocniej złączyć swój trud z cierpieniem Jezusa Chrystusa. „Musi być ciężko, pod górę i musi boleć wtedy zaczyna się modlitwa”, mówi ks. Jacek Stryczek, twórca EDK.

W tym roku organizujemy już po raz drugi w rejonie lipnowskim Ekstremalną Drogę Krzyżową. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Lipna i okolic do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, które będzie miało miejsce 16 marca 2018 r. Rozpoczniemy je Mszą św. w kościele bł. Michała Kozala o godz. 18.00, a po niej wyruszymy na trasę EDK.

W tym roku proponujemy do wyboru dwie trasy: św. Antoniego (20 km) oraz Niebieską - Droga Maryi - (43 km).

Trasa św. Antoniego (znana z ubiegłego roku pod inną nazwą) wiedzie z kościoła bł. M. Kozala przez motokros, Trzebiegoszcz, Jankowo, Maliszewo, Biskupin i bulwarem do kościoła WNMP w Lipnie.

Droga Maryi (wyrusza jak powyższa): z kościoła bł. M. Kozala przez ul. Różyckiego do ul. Dolnej, Wierzbick, Józefkowo, Skępe (do Klasztoru MB Skępskiej), dalej: Jarczewo, Chodorążek, Chlebowo, Wolęcin, do Kaplicy w Konotopiu, a następnie przez Złotopole, ul. Wyszyńskiego, bulwarem do kościoła WNMP.

Rejestracji uczestników prosimy dokonywać na: www.edk.org.pl.

Więcej informacji na www.edk.org.pl oraz facebook: EDK Lipno.

Ks. kan. Henryk Kołodziejczyk
Proboszcz parafii bł. Michała Kozala BM w Lipnie