Finał XI Konkursu Fotograficznego „Makrokosmos - Piękno Ziemi”

12 czerwca 2019 r., tekst: Bożena Sobierajska; foto: Krzysztof Jabłoński

Finał XI Konkursu Fotograficznego „Makrokosmos - Piękno Ziemi”

W Zespole Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku, w dniu 11czerwca br. odbyło się uroczyste  podsumowanie XI Konkursu Fotograficznego pt. „Makrokosmos - Piękno Ziemi”. Konkurs był objęty  patronatem  ks. bp. Wiesława Meringa. Tegoroczna edycja inspirowana była słowami św. Augustyna: „Zapytaj piękno ziemi, morza, powietrza, które rozprzestrzenia się i rozprasza; zapytaj piękno nieba... zapytaj wszystko, co istnieje. Wszystko odpowie ci: Spójrz i zauważ, jakie to piękne”. Uczestnicy mieli za zadanie zatrzymać w kadrze, w jak największym zbliżeniu, piękno naszej planety.

4 czerwca br., Kapituła Konkursowa, w składzie: ks. prał. Janusz Bartczak (przewodniczący) ks. Jacek Buta, ks. Marcin Lewandowski, oraz Jarosław Czerwiński i Wojciech Alabrudziński, wyłonili najlepsze prace  z pośród 900 nadesłanych z 55 szkół z całej Polski i – po raz pierwszy – z Wilna.

Prace oceniane były w 5 kategoriach, w których nagrody otrzymali:

Kategoria  I – klasy  I- III szkoła podstawowa
I miejsce –  Zofia Kuczyńska  -  Szkoła Podstawowa Da Vinci w Poznaniu
II miejsce Helena Józwiak  - Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Długosza we Włocławku
III miejsce – Julia Wawrzyniak – Szkoła Podstawowa im. Stanisława  Staszica w Błaszkach

Kategoria II – klasy IV- VI szkoła podstawowa
I miejsce – Julia Barańska  - Zespół Szkół w Niebocku
II miejsce – Dominik Sukiennik  – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Konopnickiej w Lublińcu
II miejsce – Joanna Jaworska - Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Długosza we Włocławku
III miejsce – Jagoda Noceń – Szkoła Podstawowa nr 169 w Warszawie

Kategoria III klasy – VII – VIII szkoła podstawowa
I miejsce – Justyna Nowak - Zespół Szkół w Niebocku
II miejsce – Pola Wideł - Zespół Szkół Filomata w Gliwicach
II miejsce – Zofia Kwiatkowska - Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Długosza we Włocławku
III miejsceEryk Karol Wojtkowski - Szkoła Podstawowa nr 9 w Łomży

Kategoria IV –  Gimnazjum
I miejsce – Oliwia Fedko - Ekologiczna Szkoła Podstawowa nr 7  z Oddziałami Gimnazjum w Bielawie
II miejsce- Kamila Dudek – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w  Czeladzi
III miejsce -   Mateusz Sławecki-  Gimnazjum nr 6 w Lublinie

Kategoria V – Liceum
I miejsce – Joanna Olijarczyk - Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Pile
II miejsce Kornelia Gębicka - I LO im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku
II miejsce Alicja Pawelec - II LO im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Świdniku
III miejsce -  Juliusz Wasieleski - I LO im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku

Nagrody i wyróżnienia wręczył ks. prał. Jacek Kędzierski, dyrektor ZSK im. ks. Jana Długosza, wraz z Kapitułą Konkursową.

Na zakończenie uroczystości Ksiądz Dyrektor zaprosił wszystkich do udziału w XII edycji konkursu fotograficznego w roku szkolnym 2019/2020.