Goście z Belgii u Biskupa Włocławskiego

6 czerwca 2019 r., tekst: ks. AT, foto: ks. JB, ks. AT, IK

Goście z Belgii u Biskupa Włocławskiego

W dniach 3-6 czerwca br. w Domu Biskupim gościli przedstawiciele SPES z Aalst (w Belgii): Ferdinand Verdonck, prezes stowarzyszenia oraz Paul Stoffels dyrektor tejże instytucji.

W czasie tego pobytu goście z Belgii spotkali się z alumnami włocławskiego seminarium, złożyli wizytę w Caritas Diecezjalnej i domu Dobrego Pasterza w Michelinie, zwiedzili Muzeum Męczeństwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz modlili się na włocławskiej tamie. Uczestniczyli również we Mszy św. z obrzędem bierzmowania w kościele parafialnym w Piotrkowie Kujawskim, której przewodniczył ks. bp Wiesław Mering.

Ostatnim punktem podróży po diecezji było spotkanie z siostrami bernardynkami w Warcie. Przedstawiciele SPES zapoznali się tam z planowaną w najbliższym czasie poważną inwestycją, związaną z niezbędnymi pracami remontowymi w kościele oraz budynku klasztornym, w którym znajduje się dom pomocy doraźnej dla kobiet.

SPES jest organizacją charytatywną, wspierającą od lat instytucje kościelne w krajach Europy środkowo-wschodniej. W diecezji włocławskiej z tej pomocy korzysta przede wszystkim wspomniana wspólnota sióstr bernardynek.