Inicjatywy duszpasterskie w parafiach diecezji włocławskiej w okresie epidemii (aktualizacja)

6 kwietnia 2020 r., Zdjęcie: ekai.pl

Msze święte, Drogi Krzyżowe, modlitwy różańcowe, modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia, stałe konfesjonały, adoracje Najświętszego Sakramentu – te i wiele innych inicjatyw podjęły parafie diecezji włocławskiej. Wiele z nich jest transmitowanych bądź udostępnianych przez Internet, który w obecnej sytuacji staje się ważnym narzędziem łączącym ludzi na modlitwie. „Zauważalne jest zapotrzebowanie, by w tych warunkach poczuć się rodziną parafialną, diecezjalną i we wspólnocie przeżyć niełatwy czas walki z epidemią” – wyjaśnia ks. prał. Artur Niemira, kanclerz Kurii rzecznik prasowy diecezji.

W załączeniu publikujemy listę inicjatyw duszpasterskich w parafiach. Będzie ona aktualizowana wraz z informacjami przesyłanymi przez duszpasterzy.