Koło: wieczór ze świętymi

1 listopada 2019 r.

Koło: wieczór ze świętymi

Uroczystość Wszystkich Świętych to nie tylko czas zadumy i refleksji nad przemijaniem, ale przede wszystkim dzień, w którym oddajemy cześć tym, którzy już cieszą się oglądaniem Boga twarzą w twarz. Wśród wielu wspominanych świętych znajdują się błogosławieni kapłani Wincenty Matuszewski i Józef Kurzawa, proboszcz i wikariusz, męczennicy czasu wojny z Osięcin. Ich życiu, duchowości i męczeńskiej śmierci poświęcony był „Wieczór ze świętymi” zorganizowany po raz kolejny w Kole. Wydarzenie o którym mowa odbywało się 1 listopada na cmentarzu parafialnym przy ul. Poniatowskiego w Kole. Organizatorami wieczornej zadumy była wspólnota Odnowy w Duchu Świętym wraz z ks. Przemysławem Kłosowskim, wikariuszem parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Kole, który podzielił się z wiernymi świadectwem powołania.

Na podstawie informacji przesłanych przez Mateusza Maciejewskiego