Konin: animacja misyjna dla kleryków z Madagaskaru

25 marca 2023 r., Wioletta Piętka

Konin: animacja misyjna dla kleryków z Madagaskaru

W niedzielę, 26 marca, wolontariusze misyjni Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sokółkach (parafia św. Alberta w Posadzie), prowadzą po raz drugi w parafii św. Faustyny w Koninie-Chorzniu, animację misyjną dla kleryków z Madagaskaru. Organizują kiermasz misyjny wielkanocny.

Uczniowie, wraz z nauczycielami i rodzicami, przygotowali ozdoby i kartki, z których dochód będzie przekazany dla seminarium w Moramanga na Madagaskarze, gdzie do kapłaństwa przygotowuje się 100 kleryków. Zebrane ofiary poznaczone zostaną na zakup jedzenia, ubioru, ale także sprzętu niezbędnego do funkcjonowania seminarium.

Młodzież z wolontariatu pragnie zachęcić też do systematycznego włączenia się we wspieranie młodych powołań modlitwą i ofiarą poprzez AdoMis. – adoptuj misyjnych seminarzystów (informacje o akcji na stronie Papieskich Dzieł Misyjnych: www.missio.org.pl).

Młodzi ludzie chcą też pokazać swoją postawą, że każdy jest odpowiedzialny Kościół.