Konin: ferie z Bogiem w Zakopanem

24 lutego 2018 r.

Konin: ferie z Bogiem w Zakopanem

Młodzież wraz z opiekunami z rejonu konińskiego, z parafii NMP Królowej Polski w Koninie oraz św. Stanisława BM w Kramsku uczestniczyła w zimowiskach zorganizowanych w Zakopanem w dniach 19-24 lutego br. Wyjazd miał charakter wypoczynkowo-ewangelizacyjny. Temat przewodni codziennych  kazań i apeli był ściśle związany z hasłem duszpasterskim roku 2017/2018: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.

Oprócz duchowych doświadczeń uczestnicy mieli okazję zdobyć lub kształcić umiejętności jazdy na nartach i łyżwach. Pod okiem instruktorów spędzili wiele godzin na stoku narciarskim. Mimo trudnych początków wszyscy wytrwali do końca. Dzięki gospodarzom młodzież miała okazję zintegrować się podczas wspólnego kuligu, a zaraz po nim ogrzać się w cieple płomieni ogniska. Mroźną aurę zastąpiono innymi atrakcjami, takimi jak: wyjazd na Termy w Białce Tatrzańskiej, sens filmowy.

Jednym z elementów przeżywania Wielkiego Postu jest Droga Krzyżowa. Podczas wyjazdu została zorganizowana ekstremalna Droga Krzyżowa. W tym celu młodzież wraz z opiekunami  udała się do Doliny Kościeliskiej.

Cała podróż była powierzona Matce Bożej Częstochowskiej, Królowej Polski.

Zimowiska zorganizowano dzięki współpracy księży proboszczów i wikariuszy wyżej wymienionych parafii oraz innych opiekunów.