Konin: grudniowa Msza św. trzeźwościowa i kolędy po góralsku

24 grudnia 2018 r.

Konin: grudniowa Msza św. trzeźwościowa i kolędy po góralsku

W najbliższą niedzielę, 30 grudnia, o godz. 18.00, w kościele św. Wojciecha w Koninie Morzysławiu sprawowana będzie Msza. św. w intencji Trzeźwości Narodu i w Rodzinach, której przewodniczyć będzie ks. Paweł Śmigiel diecezjalny duszpasterz trzeźwości. Po Eucharystii najpiękniejsze kolędy i pastorałki zaśpiewa i zagra zespół Góralska Hora ze Szczyrku. Przed koncertem, który odbędzie się w ramach projektu „Trzeźwienie przez kulturę”, zgromadzeni goście i artyści, tradycyjnie, podzielą się opłatkiem.

Zespół Góralska Hora jest folk kapelą muzyczną z polskich gór oraz ze Słowacji. Nazwa zespołu pochodzi od nazw szczytów górskich, określanych tak w Tatrach i Beskidach, jak również w całych Karpatach. Folk Kapela Góralska Hora hołduje rodzimej muzyce góralskiej z udziałem takich instrumentów jak węgierskie cymbały, skrzypce, altówka i kontrabas. Górale do Konina przyjadą z koncertem pięknych polskich kolęd i pastorałek góralskich we własnych nastrojowych oraz żywiołowych aranżacjach muzycznych.

Projekt współfinansowany jest przez prezydenta miasta i proboszcza miejsca, przy współpracy z KDK. Organizatorami są diecezjalny duszpasterz trzeźwości i tygodnik „Adalbertus”. Wstęp na koncert, jak zwykle, wolny!

Anna Wysocka