Kruszyn: obchody 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II na miejscowym lotnisku

18 maja 2020 r., ks. SD

Kruszyn: obchody 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II na miejscowym lotnisku

18 maja, o godz. 10.30, spontanicznie i dość licznie, na lotnisku Aeroklubu Włocławek-Kruszyn, zgromadziły się delegacje województwa, miasta i gminy oraz przedstawiciele duchowieństwa w osobach ks. Piotra Polaka, ks. Krzysztofa Graczyka, ks. Karola Kolendy oraz piszącego te słowa wikariusza biskupiego na rejon włocławski.

Po powitaniu i poruszających słowach o Papieżu Polaku, mających rangę, niemal, osobistego świadectwa, które skierowała do uczestników Magdalena Korpolak-Komorowska, wójt Gminy Włocławek, miała miejsce modlitwa Litanią do św. Jana Pawła II.

Następnie ks. prał. Sławomir Deręgowski przekazał słowa pozdrowień od biskupa diecezjalnego Wiesława Meringa.

Na zakończenie delegacje i poczty sztandarowe jednostek strażackich oraz szkół, złożyły wiązanki kwiatów przy pomniku upamiętniającym pobyt na lotnisku Jana Pawła II i sprawowaną w tym miejscu Eucharystię podczas IV pielgrzymki Ojca Świętego do Ojczyzny (7. czerwca 1991 r.).

Spontanicznie odśpiewana „Barka” przez miejscowy zespół folklorystyczny „Kruszynioki” zainspirowała wszystkich do spotkania 7 czerwca o godz. 20.00 na wspólne wspomnienie Papieża Polaka i modlitwę „czerwcową” na Lotnisku Aeroklubu, do której chętnie przychylili się gospodarze miejsca: Sławomir Sarnowski i Marek Koziński.