Kruszyn: rowerowa pielgrzymka do Ostrowąsa

21 sierpnia 2022 r., ks. RM

Kruszyn: rowerowa pielgrzymka do Ostrowąsa

W sobotę, 20 sierpnia, służba liturgiczna parafii NMP Królowej Polski w Kruszynie, z księdzem wikariuszem Rafałem Marczewskim, udała się na pielgrzymkę rowerową do sanktuarium Matki Bożej Księżnej Kujaw w Ostrowąsie.

Trasa pielgrzymki liczyła ponad 80 km w obie strony. Po drodze pielgrzymi zatrzymali się w parafii św. Mateusza w Bądkowie, gdzie ks. proboszcz Antoni Tabak przybliżył obecnym bogatą historię miejscowego kościoła.

Pobyt w Ostrowąsie rozpoczął się wspólną modlitwą różańcową w miejscowej świątyni, po czym wszyscy udali się nad Jezioro Ostrowąskie, do obrazu Matki Bożej na wodzie.

Wizyta w sanktuarium zakończyło przejście Drogą Różańcową i wspólny posiłek.

Dla wszystkich którzy czuli niedosyt pielgrzymowania i budowania wspólnoty po powrocie do Kruszyna zorganizowano mecz piłki nożnej na boisku miejscowego klubu piłkarskiego.