Licheń: zakończyły się rekolekcje dla katechetów


28 czerwca 2022 r., ASK/DS

Licheń: zakończyły się rekolekcje dla katechetów

Tuż po zakończeniu roku szkolnego, w dniach 26-28 czerwca, 198 katechetów diecezji włocławskiej przeżywało rekolekcje „w szkole Maryi” w sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. Rekolekcje poprowadził o. Jacek Szymczak, dominikanin z ośrodka kaznodziejskiego w Łodzi.
 
– Patrząc na Maryję uczymy się, co to znaczy być na drodze wiary. Sama liczba uczestników pokazuje, że katecheci czują potrzebę duchowego wyciszenia i spotkania we wspólnocie – mówił ks. Marcin Idzikowski, dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej we Włocławku. Spotkanie katechetów stanowi przygotowanie do nawiedzenia Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej w diecezji włocławskiej, które rozpocznie się 22 kwietnia 2023 r.
 
Katecheci przyznają, że tegoroczne rekolekcje były długo wyczekiwane i przyniosły wiele radości. – Radość spotkania z Bogiem i ludźmi jest przeogromna. Tego bardzo nam brakowało – stwierdzili. Księża Marcin Idzikowski oraz Jacek Buta, zastępca dyrektora Wydziału Katechetycznego, służyli uczestnikom pomocą duchową.
 
Łącznie w diecezji włocławskiej pracuje ponad 500 katechetów.