Lipno: adoracja małżeńska Chrystusa w Najświętszym Sakramencie

17 listopada 2018 r.

Lipno: adoracja małżeńska Chrystusa w Najświętszym Sakramencie

Noc z piątku na sobotę 16/17 listopada dzięki inicjatywie Rodzin Domowego Kościoła w parafii Bł. Michała Kozala BM w Lipnie, była czasem czuwania małżonków przed Najświętszym Sakramencie.

22 pary małżeńskie  w godzinach od 20.00 do 7.00 rano,  zmieniając się co pół godziny, trwały na spotkaniu z Jezusem Chrystusem.  Było to głębokie przeżycie dla wszystkich, którzy zdecydowali się na tę wyjątkową formę modlitwy. Małżonkowie Marzena i Andrzej tak opisują to wydarzenie bycia „sam na sam z Jezusem”: „Adorację małżonków przeżywaliśmy drugi raz (pierwszy będąc na rekolekcjach oazowych w Wiśle). Bliskość Chrystusa otwierała nasze serca na Boga , na siebie wzajemnie, na nasze rodziny i innych ludzi.  ON źródło Miłości pozwolił  nam takim,, maluczkim'' i grzesznym kolejny raz być tak blisko siebie. Cudowne przeżycie.... . Każde małżeństwo w dowolny sposób mogło przeżyć ten czas, otwierając słowo Życia, odnawiając przysięgę małżeńską, czy po prostu trwając w obecności Najświętszego Sakramentu. Chrystus znów zaprosił nas, abyśmy ogrzewali się i napełniali Jego Dobrem , Miłością i Pokojem. Chwała Panu za Jego obecność  i  Moc.”

Dziękujemy za każde małżeństwo, które  przyjęło  to zaproszenie i było na adoracji.  Bóg zapłać wszystkim, którzy wspierali  swoją modlitwą to wydarzenie.
Dziękujemy Bogu za to, że dał nam czas tego spotkania, wszystkim którzy objęli to wydarzenie modlitwą, szczególnie Proboszczowi naszej Parafii, Ks. Henrykowi Kołodziejczykowi, za zrealizowanie przedsięwzięcia, jak i małżonkom, którzy przyjęli zaproszenie.

Małżeństwa Domowego Kościoła Parafii Bp Michała Kozala BM w Lipnie