Modlitewne spotkanie młodzieży we włocławskiej farze

29 lutego 2020 r., tekst: ks. AZ; foto: ks. JG

Modlitewne spotkanie młodzieży we włocławskiej farze

W piątkowy wieczór, 28 lutego, w kościele św. Jana Chrzciciela we Włocławku, na progu Wielkiego Postu, młodzież z rejonu włocławskiego uczestniczyła we wspólnej modlitwie. Spotkanie rozpoczęło się od zawiązania wspólnoty, a kolejnym jego punktem była konferencja wygłoszona przez ks. prał. Janusza Bartczaka, dyrektora Caritas Diecezji Włocławskiej. Nawiązując do Psalmu 51 zaprosił młodzież do stanięcia w prawdzie o sobie przed Bogiem na wzór Dawida.

Uczestnicy spotkania zostali także ubogaceni świadectwem Daniela i Szymona ze wspólnoty Drzewo Życia w Toruniu. Następnie miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z rozważaniami i wspólnym uwielbieniem Pana Boga poprzez śpiew.

Dzięki życzliwości duszpasterzy parafii św. Jana Chrzciciela nie zabrakło również wspólnoty stołu i poczęstunku na plebanii. Na słowa szczególnej wdzięczności zasługują duszpasterze młodzieży Rejonu Włocławskiego, którzy oprócz tego, że zachęcili młodzież swoich parafii do uczestnictwa we wspólnej modlitwie, tego dnia posługiwali także w konfesjonale.