Najważniejsze wydarzenia mijającego roku: złoty jubileusz kapłaństwa bp. Gębickiego

31 grudnia 2019 r.

19 czerwca 2019 r. miały miejsce główne obchody jubileuszu święceń kapłańskich ks. bp. Stanisława Gębickiego. Mszy św. przewodniczył Biskup Włocławski, a koncelebrowali m.in. księża obchodzący w tym roku złoty i srebrny jubileusz kapłaństwa. Na uroczystości obecni byli: ks. bp Bronisław Dembowski, siostry zakonne, prezbiterzy, alumni, przedstawiciele Parlamentu i samorządu.

Homilię wygłosił ks. prał. Jacek Szymański, rektor WSD.

Z okazji jubileuszu święceń bp. Gębickiego, specjalne błogosławieństwo apostolskie przesłał papież Franciszek, a jego treść odczytał ks. prał. Artur Niemira.

Słowa życzliwej pamięci i życzeń przesłał również ks. abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Uroczystej liturgii śpiewem towarzyszyła schola klerycka pod dyrekcją ks. prał. Józefa Nowaka.

Księża obchodzący swój złoty jubileusz kapłaństwa, sakrament święceń otrzymali 19 czerwca 1969 r. w bazylice katedralnej, z rąk ks. bp. Jana Zaręby – ówczesnego administratora apostolskiego diecezji.