Nocne czuwanie w duchu wdzięczności za beatyfikację kard. Wyszyńskiego

10 października 2021 r., ks. TF

Nocne czuwanie w duchu wdzięczności za beatyfikację kard. Wyszyńskiego

Dekanat Lubraniecki wraz z ks. wikariuszem Tomaszem Fischerem oraz Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku wraz z ks. wikariuszem Janem Tomczykiem, po raz kolejny zgromadziła się w kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze, aby podjąć trud nocnego czuwania.

„Wszytko postawiłem na Maryję”, takie hasło towarzyszyło pielgrzymom zgromadzonym w kaplicy cudownego obrazu Matki Bożej dnia 8-9 października.  Duchowym przewodnikiem nocnej modlitwy był ks. Artur Kosierb, wikariusz parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny i św. Jana Ewangelisty we Włocławku, który przed laty założył Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Raciążku, które wszyscy uczestnicy czuwania ochoczo wsparli duchową i materialną ofiarą.

W programie wydarzenia nie zabrakło spowiedzi, adoracji Najświętszego Sakramentu, Eucharystii (której przewodniczył ks. Tomasz Fischer), modlitwy różańcowej oraz Koronki do Bożego Miłosierdzia.

Konferencję i homilię podczas Mszy Świętej wygłosił ks. Artur Kosierb. Kaznodzieja nakreślił sylwetkę i nauczanie bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, który całe swoje życie zawdzięczał Opiece Matki Bożej, zawierzając Jej kapłaństwo, biskupią posługę i więzienny czas.

Przypomniał też zebranym, że są  na weselu w polskiej Kanie.  W codzienności życia, Maryja prowadzi do Jezusa, który jest pełnią, szczęścia i nieprzemijającej radości. Pełnią szczęścia i wewnętrznej radości wyróżniali się bł. kard. Stefan Wyszyński i św. Jan Paweł II, których serce były wolne od tego co nie święte.

Ważnym momentem nocnej modlitwy było świadectwo ks. Jana Tomczyka, który ukazał wszystkim dzieło opieki nad ociemniałymi w Laskach, założone przez bł. Matkę Elżbietę Różę Czacką. Ks. Tomczyk, który przez wiele lat pracował w Laskach, gdzie, jak sam powiedział, przeżył duchowe odrodzenie oraz przyjął święcenia kapłańskie. W  swoim słowie podkreślił, że dewizą dzieci Lasek są słowa: „przez krzyż do nieba” oraz „cierpieniem nie jest to, że nie widzę; o wiele większym kalectwem jest to, kiedy nie patrzę na świat sercem”.

Nocne czuwanie zakończyło się śpiewem Godzinek ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny przed godziną czwartą.